• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Diamond

Ahogy ígértem megpróbálom pár sorban leírni, hogy mi is történt az indítás és a jelenlegi állapot között.
2013. április 20- án elindítottam az akit. Tápozás Green Aqua Macro és Micro és Easy Life Carbo az adagolási útmutató szerint. Az első héten nem tápoztam, mivel ilyenkor a növények még úgyis csak a "helyüket keresik". A másik ok, hogy az első héten naponta cseréltem 30% vizet, így marha sok tápot locsoltam volna el. A második héten 2 naponta, a 3. héten 3 naponta, majd a 4. héttől beálltam a heti 1x30%- os vízcserére. A tápozás mennyiségét folyamatosan csökkentettem a vízcserék gyakoriságához igazítva a GA útmutatása alapján. A világítást 2x39W- al kezdtem napi 6 órában, majd a 3. héttől 4x39W- al lőttem az akit 5 órában. Jelenleg 4x39W-al világítok napi 7 órában. A CO2 beoldás a pilács felkapcsolása előtt indul 4 órával.
Igazából semmi extra nem történt a bejáratás alatt. Alga végig elkerült, jelenleg minimális fonalam van (kb. 3 szál :cool:), de ezt a sziámik majd megoldják.
A tápozást kicsit alulméreteztem, amit a növények szépen jeleztek is, főleg a Trident. Emeltem a táp mennyiségét és megszűntek a hiánytünetek.
Ezt követően a béke időszaka következett egészen júliusig. Na ekkor a kellemes 31C- os vízben az összes mohám tönkrement, sőt még az Anubias- ok is megsínylették a nagy meleget.
Gondoltam, akkor nyáron az újra- mohásítás kilőve! Októberben ismét vettem weeping- et és ekkor került be a pinnatifida is, hogy a nagy zöldet megtörjem egy kis barnás árnyalatú növénnyel.
A mohákat saválló (nem rozsgásodik) fém szúnyoghállóra kötöztem. Valamiért nem volt hajlandó a moha megkapaszkodni a rácson. Amúgy eléggé balhés egy növény a weeping, mármint kapaszkodás szempontjából. Mérges lettem, de láttam, hogy Amano mester is egyre több esetben alkalmazza a bazalthoz hasonló (koke stone) fekete köveket. Ekkor eldöntöttem, hogy a bazaltkövek közé szorítom a mohákat. Úgy látszik ez volt a jó megoldás...
Jelenleg arra várok, hogy bedúsuljon a Trident és elkészüljön az áhitott versenyfotó...
 
Helló!

Már eltelt 2 hét mióta lenyírtam a Trident bokrokat. Lassan éledezik a természet...;)
Ma pedig a jobb oldalt lévő petchii leveleit találtam nagyoknak, ezért kezelésbe vettem. Mióta a Trident bokrok nem árnyékolnak, a moha látványosan megindult.
Remélem május 31- ig összeáll a kép, amit elképzeltem...

Jelenleg ilyen kép fogad... (szívesen várom az építő kritikát(y))
20505875_345651e8c7600a618e9e475d75e29ef5_xl.jpg
 
Nem biztos, hogy jól látom, de jobbra fent talán Aponogeton crispus Red ?? az én szememet nagyon vonzza. Szerintem nem illik oda.
Na meg a fűtő:D
 
Nagyon jól néz ki, főleg hátul a Valisneria függöny nagyon tetszik. Én még el tudnék képzelni több növényt ebbe a scape-be. 10 hónap alatt sokszor nyírtad?
 
Nem biztos, hogy jól látom, de jobbra fent talán Aponogeton crispus Red ?? az én szememet nagyon vonzza. Szerintem nem illik oda.
Na meg a fűtő:D
Az pinnatifida, tudom eléggé felnyurgúlt. Eredetileg a petchii és a jobb felső- hátsó trident bokor közötti luksi betömésére terveztem...
A fűtő talán nem lesz bent a versenyfotón.;)
 
Nagyon jól néz ki, főleg hátul a Valisneria függöny nagyon tetszik. Én még el tudnék képzelni több növényt ebbe a scape-be. 10 hónap alatt sokszor nyírtad?
Köszi szépen. 2 hete szinte tarra levágtam a Trident bokrokat. Ha bedúsulnak teljesen más képet mutat...
 
Back
Oldal tetejére