• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

A tegnapi nagy akvárium berendezéshez kapcsolódva egy érdekes sztori.

Az ültetéshez szépen tálcára voltak rendezve a növények. Stellata volt az egyikben. A tálcák az akvárium tetején voltak a lámpától kb 30cm-re.
Kb 2 óra után azt vettem észre, hogy a csomókra szedett stellata csúcshajtása elkezdett felegyenesedni a tálcáról és elindulni a fény felé :) :)
Úgy is, hogy nyakon voltak zúdítva egy kis vízzel, hogy ne száradjanak ki. Kb 3-4cm magasan felemelte a fejét minden növény, mintha körbenézett volna a galériában :)
Lehet, ha várunk még egy kicsit, lábra is állnak :) Zseni a természet!

Pont ez az, ami lenyűgöz, de egyben perspektívába helyez engem: ahogy lassan és halkan, DE "beszél" egy növény.
 
:eek: Miért?

90 cm-es akváriumom van, meg egy 120 cm-es lámpám. Ha kisebb lámpára cserélném, akkor már dimmesre. Sima 4x39-ért nem adnám, előbb cserélném az akváriumot is 120 cm-esre :)

A dimmeresnél több a hibalehetőség. A led panel idővel megadja magát.
Áramszünet esetén elfelejti az időt.
Ha rossz a hálózat nálatok (gyakori az áramszünet) akkor többször látsz majd fagyást a panelen stb. Vagy bazavar a program futásba.

Egy szó mint száz én a dim nélkülire szavazok.

Valamiért a LED panel csere után már egy új vezérlést kap a lámpa és onnantól megjegyzi az időt is. De hogy ezt mikor építik be alapból azt nem tudom.
 
A dimmeresnél több a hibalehetőség. A led panel idővel megadja magát.
Áramszünet esetén elfelejti az időt.
Ha rossz a hálózat nálatok (gyakori az áramszünet) akkor többször látsz majd fagyást a panelen stb. Vagy bazavar a program futásba.

Egy szó mint száz én a dim nélkülire szavazok.

Valamiért a LED panel csere után már egy új vezérlést kap a lámpa és onnantól megjegyzi az időt is. De hogy ezt mikor építik be alapból azt nem tudom.

Ha már ATI-zunk:
- sima, nem dimmes 4x24 hez tudtok rendelni gyári (vagy jó minőságű utángyártott) adaptert amit a venti-t működteti?
Használtan vettem az enyémet és a hozzá kapott valami tök máshoz való .... még nem sürgős, de ha bejönnek a tartós 30 fokok akkor talán kell majd a viszonylag rövid üzemidőkhöz is ...
(off-ért bocsánat)
 
A dimmeresnél több a hibalehetőség. A led panel idővel megadja magát.
Áramszünet esetén elfelejti az időt.
Ha rossz a hálózat nálatok (gyakori az áramszünet) akkor többször látsz majd fagyást a panelen stb. Vagy bazavar a program futásba.

Egy szó mint száz én a dim nélkülire szavazok.

Valamiért a LED panel csere után már egy új vezérlést kap a lámpa és onnantól megjegyzi az időt is. De hogy ezt mikor építik be alapból azt nem tudom.
Minden szó így igaz. Az a régi széria kerülendő.
Viszont a "led panel" helyett szerencsésebb "LCD panelt", vagy egyszerűen "vezérlőt" említeni, mert egy fénycsövesben nehéz értelmezni a led panel kefejezést. Viszont az említett módon is helyes lehet, mert az LCD kijelző háttér világítását valóban LED biztosítja.
 
Ma is elindult egy akvárium. A 150x50x60-as. Ez egy brazil stílusú dolog lesz rengeteg színnel. B épp most fejezte be a berendezést. Holnap igyekszem lekapni rendesen. Most csak telósan....

Határozottan kezd életre kelni a hely ahogy az akváriumok elindulnak :) (y)

View attachment 55572

View attachment 55573

Azért majd idővel itt is lesz a régi nagy kedvenc SCAPER-DAY berendezős buli, ugye?
Hely most bőven van, akvárium is, vállalkozó csapatok meg még inkább!;)
 
Back
Oldal tetejére