• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Csak en nem talälom a Magyar feliratot?
Szerintem még nincsen. Én azt furcsálltam, hogy albánul indult nekem. Amit nem tudtam hova tenni.

Fukada munkái ezerszer közelebb állnak a szívemhez mint Josh Sim, mégis Josh előadása sokkal jobban megfogott. Ott leesett az állam a sok felismeréstől amit belém rakott. Itt nem.

Viszont az is lehet, hogy ha fordított sorrendben érkeztek volna a videók akkor meg ez tetszene jobban.
 
En az elejetöl nem ertettem ezt a növeny valasztast!

A tervezett látványhoz szerintem ez volt a legjobb növény.
Filipe korábbi Ludwigia lombjának töredéke ennyi jó pillanata volt.
Annyi max, hogy a stemeket lehet könnyebb visszaültetni és gyorsabban regenerálódnak nem növesztenek ekkora gyökeret.

Az IAPLC fotó időszak ennél az akváriumnál múlt év október elején volt. Azóta eltelt fél év :)

48878759408_2e55ba53b2_k.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
És akkor a múlt heti utolsó akvárium. Filipe berendezése most 1 éves.
Elég sok kalandot megélt. Egy fantasztikus első néhány hét után gyakorlatilag az összes stem növény tönkrement benne.
Ehhez hasonlót sem láttunk még soha :)
ADA tápozást használunk, ami minden akváriumnál működik. De itt találkoztunk először olyan esettel, hogy a 100-150 stem ami bekerült és néhány hét alatt a többszörösére növekedett egyszerűen felszívott minden létező tápanyagot.
Az eredmény az lett, hogy a stemek szára elmállott, elfeketedett.

Megmondom őszintén először arra gyanakodtam, hogy valami baleset volt és esetleg sokszoros Carbo/Excel került a vízbe, ami tönkretette a növényt.
De a zöldek kicsit fakók voltak. Ezért tettem egy próbát egy kis extra NO3-al. Seachem volt kéznél, ez elég jól adagolható a saját pumpafejünkkel.

240 literes akváriumhoz először adtam 4 pumpát (kb 4ml) ami után közvetlenül elég erőteljes bubizás indult. A következő napokban ezzel kísérleteztem, hogy extra NO3 bevitellel megfordítható e a folyamat.

A növények felső része gyönyörűen magára talált néhány nap alatt, de az alul elszenvedett károsodást nem lehetett helyreállítani, hiába ritkítottunk ki, és szedtük ki a fekete bomló szárakat.

Ezért itt jött az első nyírás és visszaültetés és kicsit kiegészítettük a növényeket is.
A probléma azóta sem jelentkezett, de rendszeresen ellenőrzöm, ha esetleg túl fakó lenne a zöld kap egy két ml NO3-at a tápozás mellé.

Szóval a stemeket megmentettük, anno beszéltem is Filipével a speciális esetről.
Utána nem sokkal kicsit átalakítottuk az akvárium közepét, ami nem lett olyan igazi, így később visszatértünk a növényesített középső részhez, ahol a Rotala Sp Green bátran elfeküdhet újra :)

Az utóbbi időben igyekeztünk rövidebben tartani a stem növényeket. Ez is egy héttel az utolsó nyírás után történt.
Szeretjük ezt az akváriumot is, de lassan új berendezés jön majd helyette. Azért hétvégén ha itt lesz Filipe Oliveira, lehet lenyomunk egy karbantartást vele közösen :)


View attachment 88452
Erröl van valahol növeny lista?Amit Filipe bepakolt?
 
Erröl van valahol növeny lista?Amit Filipe bepakolt?
A workshop YT videójának leírásában szerepel többek között a növénylista is, mind aquaflora növény :) Ha jól emlékszem ennél több is be lett rendelve de végül "csak" ennyit használt fel Filipe.

5x Anubias barteri var nana mini mini
5x Anubias barteri var nana Paxing
5x Bolbitis heudelotii
15x Rotala species Green
20x Rotala rotundifolia
10x Rotala H'Ra
10x Rotala Yao Yai
10x Rotala Orange Juice
5x Ludwigia arcuata
5x Cryptocoryne beckettii
15x Cryptocoryne parva
10x Juncus repens
10x Lilaeopsis Brasiliensis
 
A workshop YT videójának leírásában szerepel többek között a növénylista is, mind aquaflora növény :) Ha jól emlékszem ennél több is be lett rendelve de végül "csak" ennyit használt fel Filipe.

5x Anubias barteri var nana mini mini
5x Anubias barteri var nana Paxing
5x Bolbitis heudelotii
15x Rotala species Green
20x Rotala rotundifolia
10x Rotala H'Ra
10x Rotala Yao Yai
10x Rotala Orange Juice
5x Ludwigia arcuata
5x Cryptocoryne beckettii
15x Cryptocoryne parva
10x Juncus repens
10x Lilaeopsis Brasiliensis
Köszi.
ÉN még sosem görgettem le a videó alá.
 
Back
Oldal tetejére