• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Great wood

Esetleg amanda? Bár saját tapasztalatom nincs a rajban úszásukról..

Az akva szuper lett! A kicsit belógó öblös fára nem tervezel egy finom kis emers részt? Az én szemem kívánná! :)

Köszi! De, agyalok valami emers részen, csak oda nehezen tudok rögzìteni. Egy csomó pinnatifidát pakoltam hátra a fára, remélem szépen kinőnek. A kiálló részre most tillandsiákat pakoltam :)

Amandák voltak az előzőben is, most szeretnék valami mást.
 
Először is: (y)(y)
Jó lett nagyon! Egyszerű, de ugyanakkor természetes, letisztult, nagyon jó a halválasztás is.
Ennek megfelelően én nem ajánlanék nagyon színes csapathalat. Az én titkos tippem:
Baltahasú lazac, de ugye ő kiugrálhatnak...
Fehérfoltos pontylazac ill. rézlazac...
Plusz 1pár törpesügér!

Köszi! A baltahasù nagyon tetszik, de félek tőle, hogy kiugrálnak. A többi annyira nem szimpi. Sügeret nem szeretnék. Vagy azok gond nélkül tarthatóak egy csapat másik hallal?
 
UPDATE
Sárgás még a vìz, de szépen tisztul. A CO2-t is sikerült belőnöm. Kedden tudok menni a GA-ba. Addigra lesz 5 napos az akvárium. Szeretnék bele még idén halat, de nem lesz rá már később lehetőségem. Tekintve, hogy nincs benne aktìv talaj és beállt akváriumvìzzel és beállt szűrővel indìtottam, megkockàztatnám a telepìtést. Mit gondoltok?
 
UPDATE
Sárgás még a vìz, de szépen tisztul. A CO2-t is sikerült belőnöm. Kedden tudok menni a GA-ba. Addigra lesz 5 napos az akvárium. Szeretnék bele még idén halat, de nem lesz rá már később lehetőségem. Tekintve, hogy nincs benne aktìv talaj és beállt akváriumvìzzel és beállt szűrővel indìtottam, megkockàztatnám a telepìtést. Mit gondoltok?

Semmi gond nem lehet, ha a szállítóvízből is teszel az akiba. Persze előtte egy vödörben akklimatizáljad őket egy infúziós szerelék segítségével (patikában kapható, ~ 150 forintos tétel), ha már fele-fele arányban van a szállítóvíz és az akva vize, akkor már be lehet őket tenni.
 
Amanda, zöld neon felejtős fostos banda. Én mindig megszívtam/om velük.

Razbórák sokkal bátrabb és aktív halak.
Espeit raktam most a nagyba egy rajt, remek halak. Szerintem nem is snassz faj, keveseknek van, mindenhol csak hengelit meg ékfoltost látok.

Kubotai is jó kis rajhal, btw.

5 napos akvába én még nem telepítenék semmit.
 
UPDATE
Sárgás még a vìz, de szépen tisztul. A CO2-t is sikerült belőnöm. Kedden tudok menni a GA-ba. Addigra lesz 5 napos az akvárium. Szeretnék bele még idén halat, de nem lesz rá már később lehetőségem. Tekintve, hogy nincs benne aktìv talaj és beállt akváriumvìzzel és beállt szűrővel indìtottam, megkockàztatnám a telepìtést. Mit gondoltok?

Szia,
ha akvárium-vízzel és működő szűrővel indítasz, aktív baktérium kultúrával akkor én simán betelepítenék minimum egy teszt-csapatot.
Szerintem semmi bajuk nem lesz ...
 
Köszi! A baltahasù nagyon tetszik, de félek tőle, hogy kiugrálnak. A többi annyira nem szimpi. Sügeret nem szeretnék. Vagy azok gond nélkül tarthatóak egy csapat másik hallal?

Nekem nagyon régen volt egy pár darab, akkor még inkább csak halas akváriumom volt olyanról hogy co2 még nem is hallottam de nem bántották a többi halakat nálam.
Garnéláról nem tudok nyilatkozni akkor még nem tudtam a létezésükről.
 
Köszi! A baltahasù nagyon tetszik, de félek tőle, hogy kiugrálnak. A többi annyira nem szimpi. Sügeret nem szeretnék. Vagy azok gond nélkül tarthatóak egy csapat másik hallal?
Nem az a kérdés, hogy a sügérek milyen halakkal társíthatók, hanem, hogy ez a setup megfelel-e egy sügérnek. Szerintem nem, mert szüksége van sűrű növényzetre, hogy időnként el tudjon bújni. Szóval, amondó vagyok, hogy felejtsd el a Great wood esetében.
 
Köszi! A baltahasù nagyon tetszik, de félek tőle, hogy kiugrálnak. A többi annyira nem szimpi. Sügeret nem szeretnék. Vagy azok gond nélkül tarthatóak egy csapat másik hallal?
Gond nélkül tartható más halakkal. Mármint a sügérnek semmi gondja vele, amíg meg nem eszi az összes többit. Aztán kell neki adni valami más kaját, mert nagyon éhes lesz. ;)
Az egyik ismerősömnél, 1 db világoskék sügér (nem tudom a nevét) az akvárium összes lakóját felzabálta.
 
Nekem 20-as márvány baltahasú csapatom volt vagy három éve, imádtam őket. Nem ugráltak.

Most bohóccsukák vannak a nagy akvában mint felszín közeli halak. Jópofák ők is.
 
Gond nélkül tartható más halakkal. Mármint a sügérnek semmi gondja vele, amíg meg nem eszi az összes többit. Aztán kell neki adni valami más kaját, mert nagyon éhes lesz. ;)
Az egyik ismerősömnél, 1 db világoskék sügér (nem tudom a nevét) az akvárium összes lakóját felzabálta.
Azért a törpe rubinsügér meg a márványsügér között van némi méretkülönbség! ;) az egyik 2 centi a másik 30. Na én az előzőt bátran betenném bármilyen csapathal mellé.
 
Nem az a kérdés, hogy a sügérek milyen halakkal társíthatók, hanem, hogy ez a setup megfelel-e egy sügérnek. Szerintem nem, mert szüksége van sűrű növényzetre, hogy időnként el tudjon bújni. Szóval, amondó vagyok, hogy felejtsd el a Great wood esetében.

Nem tervezek sügeret nyugi :)

Köszi mindenkinek a segìtséget!
 
Back
Oldal tetejére