• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Great wood

Néha úgy érzem, hogy Máténak megvan olyan 95%-ban a pontos elképzelése az adott projektről, de elindít egy full "brainstorming-ot" hardscape-ről, halakról, növényesítésről amit a fórumtársadalom - köztük néha én is - meg is tesz. Ez alapjában jó, és özönlenek is a tippek, mert mindenki segíteni akar leírva a tapasztalatait, ötletleteit. Na de itt jön a csavar, Máté a végén megvalósítja az eredeti tervet, felhasználva az ötletekből azt az 5%-ot ami hiányzott neki és olyan érzése van az embernek (nekem), hogy "sok hűhó semmiért".
De rájöttem, hogy ez nem pontosan így van? A 95%-os olyan "mátés" tetszetős akvákhoz, Máté azt az 5% plusz esszenciát, - koktél csersznyét a tejszínhabra - keresi, amitől igazán különleges lesz és egyedi.
 
Néha úgy érzem, hogy Máténak megvan olyan 95%-ban a pontos elképzelése az adott projektről, de elindít egy full "brainstorming-ot" hardscape-ről, halakról, növényesítésről amit a fórumtársadalom - köztük néha én is - meg is tesz. Ez alapjában jó, és özönlenek is a tippek, mert mindenki segíteni akar leírva a tapasztalatait, ötletleteit. Na de itt jön a csavar, Máté a végén megvalósítja az eredeti tervet, felhasználva az ötletekből azt az 5%-ot ami hiányzott neki és olyan érzése van az embernek (nekem), hogy "sok hűhó semmiért".
De rájöttem, hogy ez nem pontosan így van? A 95%-os olyan "mátés" tetszetős akvákhoz, Máté azt az 5% plusz esszenciát, - koktél csersznyét a tejszínhabra - keresi, amitől igazán különleges lesz és egyedi.

Már megijedtem, hogy más lesz a vége. :D Valóban nagyjából megvan az alap ötlet, de higyjétek el, hogy számìt a véleményetek! :) Sok mindenben bizonytalan vagyok és örülök, hogy kapok tőletek egy csomó tippet. Sajna én is csak az tudom, hogy ami a legjobban tetszik, azt használom fel. Szóval nem szivatok senkit, csak szeretem az eszmecseréket és azt sem szeretném, ha azt gondolnátok, hogy feleslegesen ìrtok ide véleményt. Köszi mégegyszer mindenkinek!
 
Néha úgy érzem, hogy Máténak megvan olyan 95%-ban a pontos elképzelése az adott projektről, de elindít egy full "brainstorming-ot" hardscape-ről, halakról, növényesítésről amit a fórumtársadalom - köztük néha én is - meg is tesz. Ez alapjában jó, és özönlenek is a tippek, mert mindenki segíteni akar leírva a tapasztalatait, ötletleteit. Na de itt jön a csavar, Máté a végén megvalósítja az eredeti tervet, felhasználva az ötletekből azt az 5%-ot ami hiányzott neki és olyan érzése van az embernek (nekem), hogy "sok hűhó semmiért".
De rájöttem, hogy ez nem pontosan így van? A 95%-os olyan "mátés" tetszetős akvákhoz, Máté azt az 5% plusz esszenciát, - koktél csersznyét a tejszínhabra - keresi, amitől igazán különleges lesz és egyedi.

És mellette pörög a fórum, kialakulnak párbeszédek, szocializálódunk egy kicsit. Nem olyan nagy baj ez szerintem, nem kell személyesnek venni.
Aztán meg ki tudja... attól, hogy Máté marad a saját 95%-ánál, lehet, hogy jár erre valaki, aki épp tippeket gyűjt, és itt esetleg talál is. :)
 
Azért az utolsó előtti képen már most is szépen úsznak.
A viviparát fésülni kellene :) Lehet a skimmer, ha elfér, praktikusabb lenne jobb hátul, hogy kevésbé legyen zavaró.

(y)
 
Nálam is elhelyezhetsz néhányat. :D

Ha kifogyok a helyből, jelentkezem :D

megkérdezhetem milyen obival készültek a képek?

Canon EF 100mm 2.8 macro

Azért az utolsó előtti képen már most is szépen úsznak.
A viviparát fésülni kellene :) Lehet a skimmer, ha elfér, praktikusabb lenne jobb hátul, hogy kevésbé legyen zavaró.

(y)

Igen, időnként összekapják magukat :)
Akartam is kérdezni, a viviparát le merjen vágni? Eléggé végig éri az alváriumot :D
A skimmer nem marad sokáig. Csak amìg be nem áll a rendszer, addig szoktam használni, aztán megy vissza a fiókba.
 
Hoztam pár képet. Azért ezt a rajoskodást még gyakorolniuk kell, de talán belejönnek. Nagyon bìrom az akváriumot, jó ránézni, egyszerű és természetes. Ezt az érzést kerestem eddig.
View attachment 69463View attachment 69464View attachment 69465View attachment 69466View attachment 69467View attachment 69468View attachment 69469
View attachment 69470View attachment 69471

Akkor gyere el egyszer hozzám, nálam kb.egy éve ugyanolyan “egyszerű és természetes” minden.:love:
Nálad már szilveszterre dzsungelesedni fog, ha csak Vincent nem néz a körmödre!;)
 
Back
Oldal tetejére