• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gergő növényes akváriuma

Na erről van szó kéremszépen, szépen lassan kialakul a gyeped is, ha kell kerámia diffúzor szólj Debreceni vagyok, van egy elfekvőben a fiókban.
Ja most veszem észre, hogy Téged is Gergőnek hívnak, Dupla öröm fele élvezet ;)
 
Köszönöm szépen mindenkinek a biztatást és a véleményt. Továbbra is várom ha lesz valami észrevétel,vélemény.
Majd rakok még fel képet ha kicsit bokrosodtam :)
Most néztem vissza a naplót, annyi módosítás esett a tápozáson hogy elvettem a ferropol 24-et, és dupla adagba megy a happy plant :)
 
Sziasztok!
Gondoltam megosztok veletek néhány képet,lássátok, hogy most hol tart az akvárium. Nálam nem tudom miért a st.repens valahogy nem az igazi :S
A legelejéről vannak fenn képek ezért azokat nem rakom fel mégegyszer.
Íme néhány kép a mostani állapotról, ma lesz a nagytakarítás.Meg úgy néz ki, egy kis nyírás is :)
Egy kép a pogostemon helferi(k)ről.
kp976.jpg

Jobb oldali sarok rész. A kis kosarat ne nézzétek :) Van benne egy kis st.repens (még nem volt időm beültetni) :)
kp977.jpg

És az utolsó kép egy teljes nézet, ilyen most. A kis kosár nincs ott :)
1010215y.jpg
 
Szia! Egészen jó lesz, jol latom az ott HC gyepnek készül ? Ha igen akkor szedd ki a bokrokat és szedd szét szálakra mert igy soha nem lesz meződ vagy réted :thumbup:
 
Sziasztok!
Már rég nem írtam ide,sajnos nem volt elég időm. Most akadt pár percem így gondoltam megosztom veletek,hogy hol áll az akváriumom.Sajnos a cabomba aquatica-t ki kellett vennem mert nem passzolt oda. A helyére rotala sp.green került és ha jól tudom akkor egy ludwigia repens. Ők még nem nőttek meg annyira hogy mutassanak is. A hemianthus micranthemoides-t a heti vízcserénél megfogom nyírni mert kicsit megérett egy nyírásra. A staurogyne repens egy kicsit algás, nem tudom miért,de csak ő. Lehet visszafogom nyírni- leszedem a rossz leveleket és visszadugom őket kicsivel odébb :) A fán lévő jávai moha le fog kerülni onnan egy kicsit később és Fissidens fontanus kerül a helyére. Más! A HC Cuba eddig megijedtem mert nem akart terjeszkedni, de most látom hogy jóformán mindenhonnan hozza a kis levelét a talaj alól. Ezek szerint nem fent kúszott hanem a talaj alatt és most akar feltörni a felszínre. :) A pogostemonok pedig giga nagyok :) A jobb hátsó sarokba nyírás volt nem rég ezért még nem tűnik annyira dúsnak, de majd benövi.
És akkor jöjjön két kép, várom a véleményeket! :)
Előlről
ellrl.jpg

És egy enyhén oldalról
enyhnoldalrl.jpg
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Mitől lehet az, hogy a Co2-őt szépen beállítom, hogy pont jó legyen. Szépen, egyenletesen megy napközben, jön az időzítő- lekapcsol a Co2. Majd rá kb. 1 órára lekapcsol a világítás. Ezzel nincs is gond.
Ami gond: Másnap reggel amikor bekapcsol a mágnesszelep és elkezdi nyomni a Co2-őt. Egy ideig látom, hogy a csövön megy a Co2 a diffúzor felé, a diffúzor szépen elkezd megtelni ,majd mikor már éppen megtelt a harang része, nem jön a kerámián keresztül a Co2. Lényegében addig jön a gáz amíg meg nem telik a diffúzor harangja, utána meg mintha lekapcsoltam volna megint a a szelepet. Mitől nem nyomja át a diffúzoron a már előzőleg beállított Co2 mennyiséget ???? Pedig már be lett állítva a megfelelő adagolás... :S Légyszíves segítsetek! Köszi!
 
Szia!
Köszi szépen a gyors választ. Úgy kezdtem, hogy minél kevesebbel menjen, de mivel napról napra nem ment rendesen, nem indult el. Ezért most kb 5bar nyomás van a kimenőnél és úgy kicsit megnyitva a tűszelep. Akkor mi lehet a gond? Próbáljam meg kisebb kimenővel és jobban megnyitva a tűszelepet? Vagy mit kellene tennem? Előre is köszönöm!
 
sz.g.k. said:
Szia!
Köszi szépen a gyors választ. Úgy kezdtem, hogy minél kevesebbel menjen, de mivel napról napra nem ment rendesen, nem indult el. Ezért most kb 5bar nyomás van a kimenőnél és úgy kicsit megnyitva a tűszelep. Akkor mi lehet a gond? Próbáljam meg kisebb kimenővel és jobban megnyitva a tűszelepet? Vagy mit kellene tennem? Előre is köszönöm!

5 bar nyomást nem bírna el a CO2 rendszered. Szétmennének a csőcsatlakozások, szelepek stb.
Tekerd le 2 környékére és hangold be a tűszelepet.
 
viktorlantos said:
5 bar nyomást nem bírna el a CO2 rendszered. Szétmennének a csőcsatlakozások, szelepek stb.
Tekerd le 2 környékére és hangold be a tűszelepet.


Szia! Köszönöm szépen a tanácsot viktorlantos! :)
Most beállítottam ahogy írtad. Kisebb kimenőnyomás, majd a tűszeleppel behangoltam ugyanannyira mint volt. Majd akkor reggel kiderül működik-e így. De több mint valószínűnek tartom. :) Mégegyszer köszönöm! Majd holnap írok még ;)
 
Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm viktorlantos a segítséget.:) Ma reggel szépen elindult a Co2. Kicsivel erősebbre veszem, mert gyengébben indult ,de ment szépen amikor bekapcsolt. Mégegyszer köszönöm a segítséget. Majd a napokba fogok felrakni új képet, nem csak neked írom, de ha gondoljátok véleményezzétek. ;)
Üdv!
 
Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek, hogy jelenleg hogy áll az akváriumom. Ehhez kell persze egy régebbi kép is mert nagyon rég nem írtam a naplómba.
Íme két kép, egy az indulásról és egy a jelenlegi állapotról.
Akkor:
2011012601.jpg

És most:
ellrl20110626.jpg
 
Durva, hogy egy-két év alatt a semmiből ilyen egészséges növényeket nevelő akvakertészek jönnek elő :)

Gratula Gergő. :clap:
 
Sziasztok!
Nagyon rég nem írtam. De most talán utoljára írok ebbe a naplóba,mert szeretnék elbúcsúzni az akváriumomtól.Majd ha valakit érdekel,akkor megtalálja majd az új akváriumom is itt a naplók között. Köszönöm szépen mindenkinek aki nyomon követte a naplómat és fogadjátok majd sok szeretettel a következőt.:)
Legyen ez a búcsúkép:
photo1461jpgtalaktva.jpg
 
Back
Oldal tetejére