• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gergő növényes akváriuma

sz.g.k.

Új regisztrált
Sziasztok!
Szabó Gergő vagyok. Az utóbbi időben nagyon sokat látogattam az oldalt és nézegettem a szebbnél szebb akváriumokat. És mondanom se kell, kedvet kaptam, hogy elkészítsem én is a sajátom.Régebben is voltak akváriumaim, de nem ilyen szintű és technikájú növényes akváriumok voltak ezek... nem volt az igazi. Majd később ha érdekel titeket akkor majd beszúrok néhány képet, hogy honnan indult az egész. :) A jelenlegi akvárium elkészítéséhez nagyon hosszú időt töltöttem el azzal hogy megtervezzem, milyen is legyen. Sokat rajzolgattam,kérdezgettem embereket növényekről - technikáról,stb. Most tartok ott, hogy elkezdhettem az akváriumomat, és ezt szeretném megosztani veletek. Szeretném ha ti is látnátok hogyan fejlődik. Egy pár szó az elindult akváriumról...

Technikai adatok:
Akvárium: 54l, (60x30x30)

Talaj:
JBL aqvabasis ( 2,5l )
Aqvaclay osztályozva 2-3mm ( 7-8l )

Szűrés:
Atman AT-3335 (Aqua-Pro 1 / Evo 2206) (600l/h)

Világítás:
DIY armatura
55W-os Osram power compact fénycső : 6500K – 4550lm

CO2 rendszer: 5kg palack
Reduktor + tűszelep
Visszafolyás gátló szelepek 2db
Diffúzor

Fűtés/Hűtés:
Télen: 50W automata
Nyáron: PC ventilátor ?

Tápozás:
Happy-Life –Happy Plant
JBL Ferropol 24
+ a növények igényeinek megfelelően bővítem majd.

Dekoráció:
ADA Red Moor dekorációs fa

Egyéb kellékek:
Sera hőmérő
Csipeszek
Olló

Növények: (Amit ide még nem tudok beleírni azt majd menet közben megosztom veletek)
Hemianthus callitrichoides ''cuba''
Pogostemon helferi
Rotala rotundifolia
Staurogyne repens
Rotala wallichii
Bacopa caroliniana
Cryptocoryne wendtii
Vesicularia dubyana- Jávai moha
 
Szia.
Én kiváncsi vagyok a képekre :D A szűrő töltetre is.Lehet, hogy kevés lesz az akinak a 600L/h.
 
Szia!

Csak egy észrevétel, ha magas nyomású CO2 lesz, akkor ez a tápozás felejtős (egyébként is az). Nem leszel happy, ha maradsz a happy-nél.
Üdv
 
Sziasztok!
Zoli71! A töltettel kapcsolatban, Dymax bio-glass+szivacs+perlonvatta a töltet.Elvileg azt mondták többen, hogy elég lesz. A teljesítménnyel annyit, hogy pár akvaristát megkérdeztem akinek van növényese és azt mondták, szerintük elég lesz ez. És nekem egyenlőre elégnek bizonyul így kb fél év után is.
Roli! Köszönöm szépen a biztatást!
End-ru! Miért nem jó egyébként a happy plant? Én láttam már olyan növényes akváriumot, aminél csak ezt használják és szépek a növények,egészségesek, "Happyk":). De attól függetlenül várom, hogy miért nem lesz jó ez a táp. Így tudok én is többet tanulni és esetleg változtatni :)
A képeket ahogy lesz alkalmam beillesztem Nektek!
 
Sziasztok!
Ígértem, hogyy rakok fel képeket a régi növényesemről és a most indulóról is.
Íme a régi, első növényes akváriumom:
rginvnyesakvrium.jpg

Aztán ezt átrendeztem később és így lett ez a növényesem:
rginvnyes.jpg

És miután láttam az akvakertészen és a kereskedésekben a sok szép különleges növényt és akváriumot, elhatároztam, hogy én is szeretnék egy komolyabbat.
Így elkezdtem megcsinálni. Sajnos az anyagiak is közrejátszottak néhány dologban...
Íme az elejétől-képekben:
resen.jpg

Itt feltöltöttem az aquaclay-el az akváriumot:
feltltve1.jpg

Elegyengettem a talajt...
feltltve2.jpg

Behelyeztem a Red moor-t.
redmoorelhelyezve.jpg

Beültettem a régi akváriumomból megmaradt és felhasználható növényeket, később majd a red moornál lévo cryptot végülis kivettem...
beltets1.jpg

A feltöltés alatt. (A képen senkit ne zavarjon meg a sok kis kavics, sajnos a pogostemon helferik nem maradtak a helyükön,így körbe kellett raknom őket... :( )
Mivel néhány növényem csak később érkezett meg ,ezért azok utólag lettek beültetve (1-maximum 2nap múlva):
A Red moor elé és enyhén mögé lesz még növény...
20110126p.jpg

20110126p.jpg

Remélem azért tetszik majd Nektek. Várom a véleményeket...
 
Szerintem jól indul! Nyilván még üres, meg csupasz hatása van, de idővel...!!! :) Hajrá!
 
Hupika said:
Szerintem jól indul! Nyilván még üres, meg csupasz hatása van, de idővel...!!! :) Hajrá!
Köszönöm szépen Hupika! :)
Mellesleg, most látom hogy két egyforma képet raktam fel a végére, pedig nem így akartam. Ezt a képet akartam utolsónak berakni, bocsi!!! (Fűteni még kell...:) )
2011012601.jpg
 
Hello!
Ha lesz időd szedd szét szerintem jobban a HC-t. Így sokára fogja befutni. Van a 2-3 szálanként ülteti el. :thumbup:
 
Üdv!
Nem tudom tesztelted-e, de azokat a fehér és sárga kavicsokat én a helyedben letesztelném sósavval a biztonság kedvéért!
Egyébként ígéretes, és a HC-t ha tudod tényleg szedd szét szálaira és úgy ültesd el. tudom, hogy bele lehet őszülni mire végez az ember, aztán meg a haját tépi ki, mert nem hajlandó lent maradni, de tényleg sokkal gyorsabban benövi a helyét olyankor.
 
Gyorsabban is benövi és szebb gyep is lesz a végén ha jobban szét van szedve.A kavicsok nekem sima folyami kavicsoknak
tűnnek,de egy tesztet megér.
 
kz710 said:
Gyorsabban is benövi és szebb gyep is lesz a végén ha jobban szét van szedve.A kavicsok nekem sima folyami kavicsoknak
tűnnek,de egy tesztet megér.

Az egy dolog! A kavicsok általában mind folyami kavicsok. Viszont anyagukat tekintve lehetnek bármiből ami közetet tud alkotni. Akár mészkavics (kalcitkavics) is lehet. Viszont az oldódik a vízben és keményíti.
 
Sziasztok!
Bocsi, hogy csak most válaszolok. Megfogadtam a tanácsokat.Szétültettem a HC-kat. Elég sok lett még belőle. Amiket láttatok darabokat azokat még kb 2-3db-ra szedtem szét és ültettem el. Most várok...
A kavicsokat pedig nemsokra rá kivettem a pogostemon helferik töveitől, nehogy tényleg valami baj legyen... :)
 
Sziasztok!
Hmmm,úgy látom nem nagyon ír senki a naplómba.
Mindenesetre írok pár sort a jelenlegi állásról.
Röviden:
Raktam be egy belső szűrőt, hogy minél jobb legyen a Co2 bubik eloszlása az akváriumba.
A S.repens-t sajnos ellepte az alga,ezért azt vissza kellett nyírnom, azóta kezeltem az algát és okát is. Jelenleg nincs alga...Nem akarom azért elkiabálni a dolgot.
A pogostemonok szépen nőnek.
A HC Cuba is szépen nő, ereszti a gyökereket...
A bacopát,és a két rotala-t a sarokba és a mohát már kétszer nyírtam vissza.
Beültetésre került egy pár növény még. :)
Kb ennyi. Amit kihagytam azt majd még megírom :)
 
Ez nagyon szép így de amit kihagytál azok a képek ;) enélkül nem élmény az akváriumod
 
Szia
Lehet, hogy nem sokan írnak, de hidd el követve van az akvárium fejlődése.

Majd pár képet beszúrhatnál az akváriumról. ;)
Sok sikert a továbbiakban és remélem algád nem lesz már. :thumbup:
 
Szia!
Ha már én nem készítek rendes képet, legalább mások csináljanak, így hát én is ösztönözlek rá ;) !
Egyébként elégnek bizonyult a szűrő? Én is használom ezt a típust és őszintén szólva nem nézném ki belőle, hogy megszűr ~50 liter növényest!! Még ha az a kerámiagyűrű elég jól is néz ki ;) , akkor sem!
És maradtál annál a tápnál?
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen mindenkinek, hogy írtatok! :)
Néha csinálgattam képeket az akváriumról, de sajnos nem a legjobb minőségben. A kép visszanyírás után készült már, de majd legközelebb készítek nyírás előtt is. Mint ahogy mondtam a kezdés után engem sem került el az alga, de azóta mint már mondtam "nem akarom elkiabálni" de jelenleg nincs. Sikerült kezelnem az okot. Még egy kis növényrendezés történt a kép óta ,de nem sok. Sajnos most nem tudok képet készíteni... :(
A szűrő elégnek bizonyul, nem mondom azt hogy nem lenne jobb egy erősebb, de a pénz beszél...
Tápot ugyanazt használom igen. :)
Mai nap történt egy kis baleset és eltört a diffúzorom :( Jelenleg egy kis porlasztóról megy a Co2 ,mert ugye miért is ne vasárnap törne el amikor nem tudok venni...
Ja és küldöm a képet amit majdnem elfelejtettem most :) ( a moha azóta nyírva lett, nem olyan kusza mint hátul :) :S )
1010169d.jpg
 
Back
Oldal tetejére