• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gázkészülék szerelő kerestetik!

ideoda

Legenda
Egy jó szakembert keresek, aki ért az Immergas cirkókhoz, és kijönne megnézni / karbantartani az eszközt. És nem lehúzós, mint akikkel eddig találkoztam.
 
Nem tudom aktuális-e még a kérdés. Immergas kondenzációs kazánunk van immár 7 éve. Linkeltem egy képet rajta a szervíz elérhetőségével. A honlapjuk szerint Pest megye egyes részein is vállalnak munkát. Nekünk ők üzemelték be a kazánt (hivatalos partnerek), és végzik az időszakos karbantartást.
 

Attachments

  • IMG_0211.JPG
    IMG_0211.JPG
    91.3 KB · Megtekintések: 1
Nem tudom aktuális-e még a kérdés. Immergas kondenzációs kazánunk van immár 7 éve. Linkeltem egy képet rajta a szervíz elérhetőségével. A honlapjuk szerint Pest megye egyes részein is vállalnak munkát. Nekünk ők üzemelték be a kazánt (hivatalos partnerek), és végzik az időszakos karbantartást.
Köszi, beszélek velük, bár ha létezik ilyen, maszeknek jobban örülnék. Az időszakos karbantartás az milyen gyakori nálatok? És nagyságrendileg mennyit kérnek el érte? Kiszállás?
 
Köszi, beszélek velük, bár ha létezik ilyen, maszeknek jobban örülnék. Az időszakos karbantartás az milyen gyakori nálatok? És nagyságrendileg mennyit kérnek el érte? Kiszállás?
Maszekot tudnék ajánlani,de messze vagy:(
Minden szakmunkára van jó ismerősöm(szakmai ártalom:);))
 
Köszi, beszélek velük, bár ha létezik ilyen, maszeknek jobban örülnék. Az időszakos karbantartás az milyen gyakori nálatok? És nagyságrendileg mennyit kérnek el érte? Kiszállás?
Szégyellem magam, de vagy 3 éve volt utóljára karbantartás, nem emlékszem pontosan az árra, de mintha 15000Ft lett volna. A karbantartást végző viszont nagyon alapos munkát végzett, valóban szétszedte a kazánt, és kitisztította ott ahol kellett, ellenőrző mérést végzett, stb.
 
Köszi, beszélek velük, bár ha létezik ilyen, maszeknek jobban örülnék. Az időszakos karbantartás az milyen gyakori nálatok? És nagyságrendileg mennyit kérnek el érte? Kiszállás?
Nálam 7 éve nem volt gázos, pontosan, amióta lejárt a garancia.
 
Óvatosan az ilyen dolgokkal. Csak egy élete van az embernek. A CO színtelenül szagtalanul öl..
:) Nem engedem meg neki, így csak egy ártalmatlan gáz marad, s ki a "kéményen".
Zárt égésterű a cucc, nem tud ilyen malőrt, ráadásul méri a térfogatáramot. Magam szervízelem, ha kell.. Én ott tettem le a gázos "szakemberekről", amikor egy kötelező szervíznél elhintette, hogy beállította, és most 108%-os lett a hatásfok. :)
 
Nekem is zárt égésterű, de ott is elreccsenhet valami, és akkor már nyílt égésterű lesz :S A 108% nekem is tetszik:D
 
Nekem is zárt égésterű, de ott is elreccsenhet valami, és akkor már nyílt égésterű lesz :S A 108% nekem is tetszik:D
Ha ez így lenne, az összes készüléket be kellene tíltani.
Két eset lehetséges:
- elromlik a ventilátorod. Ebben az esetben nem fog működni.
- meghibásodik az elektronika. Ekkor sem fog működni, vagy állandóan működik, s leszabályoz túlfűtésre.
- ha szabaddá válik a füst cső, azt meg látni fogod, ha külön van vezetve, ha bi-cső, észre sem veszed, csak le fog állni.
Ennyi.
A hagyományos készülékeknél a füstjárat eltömődése, szűkülése, kormolás miatt, okoz monoxid veszélyt. Itt a ventilátor miatt mindig jó az ézés, nem kormolódhat. Ha netán mégis, vagy fecske költözne a kéménybe, az elektronika észreveszi, s elmegy hibára. Nagyon egyszerű eszközökkel, de stabilan működnek ezek, s megbízhatók.

Amennyiben statikus a rendszer, nem nagyon lehet vele gond. Persze, ellenőriztesd, nem ezt mondom, csak azt, hogy én nem bízom gázszerelőre. Igaz, van annyi szakértelmem, hogy a hangja alapján megmondom, ha baja lesz. Amíg szépen duruzsol, nem bántom.
 
Ha ez így lenne, az összes készüléket be kellene tíltani.
Két eset lehetséges:
- elromlik a ventilátorod. Ebben az esetben nem fog működni.
- meghibásodik az elektronika. Ekkor sem fog működni, vagy állandóan működik, s leszabályoz túlfűtésre.
Ennyi.
A hagyományos készülékeknél a füstjárat eltömődése, szűkülése, kormolás miatt, okoz monoxid veszélyt. Itt a ventilátor miatt mindig jó az ézés, nem kormolódhat. Ha netán mégis, vagy fecske költözne a kéménybe, az elektronika észreveszi, s elmegy hibára. Nagyon egyszerű eszközökkel, de stabilan működnek ezek, s megbízhatók.

Amennyiben statikus a rendszer, nem nagyon lehet vele gond. Persze, ellenőriztesd, nem ezt mondom, csak azt, hogy én nem bízom gázszerelőre. Igaz, van annyi szakértelmem, hogy a hangja alapján megmondom, ha baja lesz. Amíg szépen duruzsol, nem bántom.
A baj ott van, hogy NÉHA, amikor megnyitjuk a vizet, ilyen ropogós/recsegős hangot hallat, mintha pár másodperc alatt megtelne valami, aztán ez abbamarad. Kb. fél éve csinálja. A fűtéskor ilyen hang nincs, csak víznyitáskor. Ettől félek kicsit, bár ha fél éve így megy akkor nem lehet nagy gondja, de azért kéne egy hozzáértő szem/fül/kéz. A márkaszervíztől én nem fogok többet kiszállást kérni, mert iszonyatos árat kérnek, és a szerelők szerszám nélkül jönnek ki és mindent "okosba" akarnak elintézni.
 
Ha a sajátomból indulok ki, akkor a fűtés/melegvíz "funkciók" között kapcsolja át a gépet.

Nekem iszonyú mocskos volt, őszi karbantartáskor ki is pucolta a szerelő, de azt mondta, nem ártana egy iszapolót berakni... meg átmosni az egész rendszert...
 
Nekem is zárt égésterű, de ott is elreccsenhet valami, és akkor már nyílt égésterű lesz :S A 108% nekem is tetszik:D
A 108 %-ra csak annyit mondok, hogy viszonyítási alap kérdése, és akkor már nem is lehetetlen;). Tudjátok, a statisztikával minden ki lehet mutatni, de még annak az ellenkezőjét is!
 
Kb. 100km-re tőled ismerek egy nagyon jó gázszerelőt, most hirtelen nem ugrik be a neve, valami Mészáros...
Arra kell csak vigyázni, hogy ne engedd ki a kertbe, mert ha egy kicsit nem figyelsz, felhúz egy stadiont is.
Bocsi! :)
 
Kb. 100km-re tőled ismerek egy nagyon jó gázszerelőt, most hirtelen nem ugrik be a neve, valami Mészáros...
Arra kell csak vigyázni, hogy ne engedd ki a kertbe, mert ha egy kicsit nem figyelsz, felhúz egy stadiont is.
Bocsi! :)
bearanyoztad a napom,ezen jót nevettem:LOL:;)
 
Csak @Evereka - val tudok egyet érteni ... :D ... nekem már most ez az év post-ja, sírok a röhögéstől :D

Kb. 100km-re tőled ismerek egy nagyon jó gázszerelőt, most hirtelen nem ugrik be a neve, valami Mészáros...
Arra kell csak vigyázni, hogy ne engedd ki a kertbe, mert ha egy kicsit nem figyelsz, felhúz egy stadiont is.
Bocsi! :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére