• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotók az akváriumon túlról

Sziasztok!

A Tatai Fényes Tanösvényen jártunk, ami bár nem egy nagy séta, de abból a szempontból mindenképpen érdekes, hogy Budapest környékén itt lehet száraz lábbal végigjárni egy pusztuló láperdőt.
A 70-es években a bányászat miatt kiszáradt langyos vizes karszforrások nem régen ismét feltörtek a földből, és elkezdték elönteni a helyi erdőt, visszakövetelve az égerestől a korábbi vizes területet. Igen érdekes ahogy a séta egy adott pontján konkrétan látni, ahogy a víz tör elő a földből.
1698610134064.png
Sok állítólag csak itt élő faj van, de én a fekete bödöncsigán kívül (ami szép utakat rajzol az iszapba) egyikkel sem találkoztam sajnos.
Azonban halakat, békákat, teknősöket, kacsékat és Vizityúkokat szép számban láttunk.
Itt pedig @Zsoltiabéka kartársnak egy pöttöm 🐐 :)
1698610425629.png
 
Sziasztok!

A Tatai Fényes Tanösvényen jártunk, ami bár nem egy nagy séta, de abból a szempontból mindenképpen érdekes, hogy Budapest környékén itt lehet száraz lábbal végigjárni egy pusztuló láperdőt.
A 70-es években a bányászat miatt kiszáradt langyos vizes karszforrások nem régen ismét feltörtek a földből, és elkezdték elönteni a helyi erdőt, visszakövetelve az égerestől a korábbi vizes területet. Igen érdekes ahogy a séta egy adott pontján konkrétan látni, ahogy a víz tör elő a földből.
View attachment 178391
Sok állítólag csak itt élő faj van, de én a fekete bödöncsigán kívül (ami szép utakat rajzol az iszapba) egyikkel sem találkoztam sajnos.
Azonban halakat, békákat, teknősöket, kacsékat és Vizityúkokat szép számban láttunk.
Itt pedig @Zsoltiabéka kartársnak egy pöttöm 🐐 :)
View attachment 178392
Helybeli vagyok, bár én is csak ide telepedtem 10-12 éve. Hallottam róla hogy a bányászat alatt a vizek jelentősen visszaszorultak, aztán a rendszerváltás után a tatabányai és környékbeli bányák bezárásával a víz újra előjött. Tatán olyan helyeken is előtört ahol eddig nem volt.
Most hónapok óta az 1-és út mentén vastag csöveket fektetnek le, több helyen a főutat feltörve. Az útvonal mentén több helyen mély zsaluzással gödröket ástak, ha jól sejtem szivattyúk részére. Tatabánya túloldaláról Tatán át húzódik ez s munkaterület, a hírek szerint akku gyár vízellátása a cél Komárom irányába. Szóval kérdés mit hoz a jövő a vizek városában…
 
Sziasztok!

A Tatai Fényes Tanösvényen jártunk, ami bár nem egy nagy séta, de abból a szempontból mindenképpen érdekes, hogy Budapest környékén itt lehet száraz lábbal végigjárni egy pusztuló láperdőt.
A 70-es években a bányászat miatt kiszáradt langyos vizes karszforrások nem régen ismét feltörtek a földből, és elkezdték elönteni a helyi erdőt, visszakövetelve az égerestől a korábbi vizes területet. Igen érdekes ahogy a séta egy adott pontján konkrétan látni, ahogy a víz tör elő a földből.
View attachment 178391
Sok állítólag csak itt élő faj van, de én a fekete bödöncsigán kívül (ami szép utakat rajzol az iszapba) egyikkel sem találkoztam sajnos.
Azonban halakat, békákat, teknősöket, kacsékat és Vizityúkokat szép számban láttunk.
Itt pedig @Zsoltiabéka kartársnak egy pöttöm 🐐 :)
View attachment 178392
Pár éve én is jártam itt és engem elképesztett a víz átlátszósága és a sok vízinövény. Szép hely, kár hogy viszonylag rövid séta az egész. 👍
 
Back
Oldal tetejére