• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Foszfát szint mérése

Sziasztok!
Van egy 42L növényes "lótek" akváriumom RO lágy vizes.
TF tápokat használok 6ml/hét macro, 3ml/hét plantert. Eddig kellett adnom plusz foszfátot mert 20mg nitrátra éppen 0,5mg foszfát volt.
Most 3mg a foszfát és 10mg felett kicsivel a nitrát. Már másfél hete nem adok foszfátot bő 30% vizcsere/ hét RO-vizzel 110ppm re visszasozva GA GH/KH val.
Szűrő Eheim experience 250 tele Matrix-al. Talaj 2 éves manado táptalaj nélkül. A méréseket Salifert tesztekkel mértem. Az RO-t teszteltem nitrát,foszfát nulla.
Az lenne a kérdésem mivel tudnám lentebb vinni a foszfátot?
Segítséget köszi előre is.
 
Sziasztok!
Van egy 42L növényes "lótek" akváriumom RO lágy vizes.
TF tápokat használok 6ml/hét macro, 3ml/hét plantert. Eddig kellett adnom plusz foszfátot mert 20mg nitrátra éppen 0,5mg foszfát volt.
Most 3mg a foszfát és 10mg felett kicsivel a nitrát. Már másfél hete nem adok foszfátot bő 30% vizcsere/ hét RO-vizzel 110ppm re visszasozva GA GH/KH val.
Szűrő Eheim experience 250 tele Matrix-al. Talaj 2 éves manado táptalaj nélkül. A méréseket Salifert tesztekkel mértem. Az RO-t teszteltem nitrát,foszfát nulla.
Az lenne a kérdésem mivel tudnám lentebb vinni a foszfátot?
Segítséget köszi előre is.
Tegyél be ideiglenesen valami foszfát megkötőt.
 
Tetra Phosphat minus az egy folyadék, vagy ideiglenes belső szűrőbe foszfát megkötő szűrő anyag? Igazából nem ismerem ezeket.

vagy jönnek már ezek is pár nap múlva:
 
vagy jönnek már ezek is pár nap múlva:
Köszi! Valamelyik jó lesz, betolom egy kis belső szűrőbe a megfelelő mennyiséget, azt járatom meg mérem a foszfátot.:)
 
Back
Oldal tetejére