• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Fool's Crown

Nálam nincs is felnőtt red wine vagy ruby, a kicsik között mégis volt belőlük 3!
Lehet, hogy előbukkan nálad is!
 
garnélák megint bújkálósat játszanak, mutatóba jönnek csak elő a susnyásból, azt sem tudom mi van a picikkel, és vannak-e újabb petések. :)
Tolom ezerrel a bio tase active-ot, meg két-háromnaponta a bébi Glassgarten kaját, és ennyi kb. Szerintem olyan irdatlan mennyiségű biofilm van már az akvában, hogy azért nem mennek rá a granulátum kajákra. :(
GBA előjött megint, nem értem. Jó pár hétig semmi alga nem volt. Semmi nem változott, most duplájára emelem a macro adagolást, hátha a plusz nitrát+foszfát szájféket rak rá. :D
 
garnélák megint bújkálósat játszanak, mutatóba jönnek csak elő a susnyásból, azt sem tudom mi van a picikkel, és vannak-e újabb petések. :)
Tolom ezerrel a bio tase active-ot, meg két-háromnaponta a bébi Glassgarten kaját, és ennyi kb. Szerintem olyan irdatlan mennyiségű biofilm van már az akvában, hogy azért nem mennek rá a granulátum kajákra. :(
GBA előjött megint, nem értem. Jó pár hétig semmi alga nem volt. Semmi nem változott, most duplájára emelem a macro adagolást, hátha a plusz nitrát+foszfát szájféket rak rá. :D

ugyanez nálam is, időnként előbújik 1-1, de alapvetően láthatatlanok ...
 
ugyanez nálam is, időnként előbújik 1-1, de alapvetően láthatatlanok ...
Nalam az uj generacioval fordult at a dolog. Amig csak paran voltak nehez volt megtalalni oket, ahogy tobben lettek sem javult a helyzet. Viszont az utolsokent szuletettek az eso perctol kezdve szem elott voltak es most hogy mar nagyobbak a regiek is kovetik a peldajukat. Nem hiszem hogy a "tobb garnéla nagyobb biztonsag" hatasara van ez mivel a 18 novemdekkel egyutt is csak ~25-en vannak, a tobbseg ennel tobb garnival kezd.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nalam az uj generacioval fordult at a dolog. Amig csak paran voltak nehez volt megtalalni oket, ahogy tobben lettek sem javult a helyzet. Viszont az utolsokent szuletettek az eso perctol kezdve szem elott voltak es most hogy mar nagyobbak a regiek is kovetik a peldajukat. Nem hiszem hogy a "tobb garnéla nagyobb biztonsag" hatasara van ez mivel a 18 novemdekkel egyutt is csak ~25-en vannak, a tobbseg ennel tobb garnival kezd.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Hali!
Nálam kb. 30-an vannak. Jó, ha átlagban 4-5 látszik belőlük. Viszont, ha bedobok egy főtt sóska levelet, akkor 20-22 db rajta van és eszik, 3-5 db közvetlenül a közelében, és feltételezek még belőlük 3-4 db-t, akiket ekkor sem látok, mert pl. csak 2-3 mm hosszúak.
 
Ma menetrendszerinti szűrőpuceva megejtve, biorio miatt sajnos kénytelen vagyok sűrűbben mint a többi akvában.
Érdekes, hogy adott idő alatt kevésbé tömörödött be a JBLe900-al, mint anno a Tetra600+ szűrővel...

A JBL előszűrő szivacsait is lecseréltem matrix-ra, semmi nagyobb szennyeződés nincs, tiszta volt mindkét szivacs. :) Így legalább még jobban szét van verve az áramlás. :D
 
Dögöljek meg ha értem, valamiért elkezdődött és folytatódott a taiwanok elhullása.
Fonal is bőven van.

Szóval ma döntő lépésre szántam el magam. A pincében levő 50-esben stabilan és szépen szaporodott a CBS/CBR/Taiwan mix csapat, meg a CBR/CBS azért golyóállóbb mint a taiwan, szóval az egész brigád helyet cserélt. Közben a szép taiwanokat kiszelektáltam a vegyes csapatból, azok maradtak lent, jöttek hozzá a Fool's Crown-ból a taiwanok, és egy rahedli ifjonc meg pár felnőtt CBR/CBS feljött a nappaliba a Fool's-ba.

Ha már szétpakoltam mindent, akkor kapott Seachem Exceles permetezést mindkét akvából kivéve az összes dekor és növény is. Talán megreccsen a fonal végre mindenhol.

Meglátjuk hogyan tovább. Kezdek megmakkanni már. :D
 
Dögöljek meg ha értem, valamiért elkezdődött és folytatódott a taiwanok elhullása.
Fonal is bőven van.

Szóval ma döntő lépésre szántam el magam. A pincében levő 50-esben stabilan és szépen szaporodott a CBS/CBR/Taiwan mix csapat, meg a CBR/CBS azért golyóállóbb mint a taiwan, szóval az egész brigád helyet cserélt. Közben a szép taiwanokat kiszelektáltam a vegyes csapatból, azok maradtak lent, jöttek hozzá a Fool's Crown-ból a taiwanok, és egy rahedli ifjonc meg pár felnőtt CBR/CBS feljött a nappaliba a Fool's-ba.

Ha már szétpakoltam mindent, akkor kapott Seachem Exceles permetezést mindkét akvából kivéve az összes dekor és növény is. Talán megreccsen a fonal végre mindenhol.

Meglátjuk hogyan tovább. Kezdek megmakkanni már. :D
Igaz nem lehet egyertelmu hasonlatot huzni mert az enyem low a Tied pedig high, de nekem a fonal a fenyero csokentesevel tunt el, elhullasom volt ugyan 2db amiota 2 heti tapozas van de az is mindig vizcsere utan a tapozas hetben volt a csere utani napon. Persze nem mondom hogy ez a kivalto ok de most keztem el a 0.2ml/het tapozast. A novenyek igy is nonek mint a bolonbgomba. Sot a stemek talan jobban is mint a high novenyesben.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A fényerőt már durván visszavettem mindegyik 50-es akvában... Tápozást is már csak hetente tolom, ami napi szinten megy mindegyik akvában az a Seachem Excel - ez pedig elvileg éppen hogy segít a fonal legyőzésében.
 
A fényerőt már durván visszavettem mindegyik 50-es akvában... Tápozást is már csak hetente tolom, ami napi szinten megy mindegyik akvában az a Seachem Excel - ez pedig elvileg éppen hogy segít a fonal legyőzésében.
Vigyázz, mert az excel a garnélák legyőzésében is segíthet...ha nem megfelelő az adagolás! Nem lehet hogy ettől hullanak?
 
Ajánlott adagolás alatt tolom. És a pinyóban meg a nappaliban is ugyanannyit az 50-50 literre. Nappaliban döglés, pinyóban szaporodás.
Nem értek én már semmit. Meglátjuk mit mutatnak az átrendezett populációk majd.
 
Na mivel nem akarok külön naplót csinálni neki, ide írom hogy a pinyóban levő 50-es taiwanossá avanzsált akvában is elkezdett 23 fok felé kúszni a hőmérséklet. :(

DE.

Mivel pinyóban van, itt kiélhetem barkács hajlamaimat is. :D 12 centis PC venti, régi Nokia táp, nagyon alacsony fordulatszámon, fa kereten. Remélem mivel non-stop fog menni, lekúszik újra 22 fok körülre a vízhőmérséklet.

34739173963_88156abcef_z.jpg2017-06-26_04-36-40 by Attila Szántó, on Flickr

Egyébként kicsit foglalkoztam ezzel az akvával is, már van valami formája, majd valamikor lövök képet. :)
 
Na ez a napló azt hiszem a 3db 50 lityis garnis gyűjtőnaplója lesz. :)

A legfrissebb 50-es blue dream akva egyelőre, ázik két szép red moor ott is, anubias-fás téma a terv.

A taknyot szépen eszik a garnélák, egy kép, ilyesmire igyekszem szelektálni a blue dreameket:
36242493885_5bfc931058_z.jpg
2017-07-29_04-46-59 by Attila Szántó, on Flickr

Élőben sötétebb, itt kicsit elmászott szerintem az ISO a gépen.
 
@nemjo kicsit utómunkázott, örök hála neki, így már kb. a valós színeket mutatja, ahogy nézem ez már lassan blue sakura :) :
36165100502_86308d0027_z.jpgblue sakura by Attila Szántó, on Flickr
De továbbra is tartom, hogy ez a kék szín elég macerás (bár nagyon szépek a garnélák). Még mindig durván kell szelektálnom, és nem is mindegy, hogyan, kell hagyni sötét (majdnem fekete) kéket és világosakat is, hogy kb. ez a szín jöjjön vissza.
High grade red sakurák a 300-asban pirosak mint az állat, pedig nem szelektálom. :)
 
Bludreames akva: rászántam magam és összekábelkötegelőztem :) a 4 fadarabot, meg ragasztotam/kötegelőztem némi zöldet is az ágakra. A riccardiás red moor ág már kb. 4 hónapja megvan, hamarosan lesz CO2 is, remélem elkezd bedurranni mert szeretném még tovább szaporítani a többi ágra is. (Fény nem valami brutál sok, de eddig még kevesebb volt).

35798154483_96a5349c7e_z.jpg2017-08-16_03-06-38 by Attila Szántó, on Flickr

Van itt még némi tönkrement buce, de már hajt a rizómából, meg egy leharcolt anubias coffefolia is. Ő is kap most egy esélyt, nyilván tápozok is ebben az akvában is. :)

Sajna van valami vékony fonalasféreg az aljzatban (olyan mint a miniatűr tubi, és kígyózva úsznak si néha), valamivel valahonnan behurcolhattam, majd lesz egy no planaria kezelés, az elviszi a már megjelenő csigákat is legalább. :D De még várok hogy teljesen beálljon az akva.

A home made (na jó nem teljesen, egy sunsun előszűrőt alakítottam át biológiai szűrővé) technika alatta:

36469534881_3cc392d9d1_z.jpg2017-08-16_03-13-41 by Attila Szántó, on Flickr

A fal azért ilyen, mert pince és sajnos 70 éves ház, annak idején nem szigetelték úgy a falakat, vizesedik valamennyire.
 
Back
Oldal tetejére