• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ferrero növényes pico

Ismét eljött a változás ideje. Szétszedtem a picot és újragondoltam. Ez lett belőle:
ce99aabf5c0beead4f54aaa9b291b02b.jpg
Egyelőre csak Monte Carlo került bele, de velami még kellene, csak azt nem tudom, hogy mi passzolna leginkább.
A karbantartást egyelőre 3 csiga végzi, de lehet, hogy kéne bele 1-2 RC, csak hát 0,5l víz nem valami sok.
 
A hülye Monte Carlo nagyrészt a felszínen úszik. [emoji16]
Nem tudom, mit csináljak vele, hogy ne jöjjön ki az aljzatból. Ilyen kis méretben nem lehet elég mélyre ültetni.
a4694a6b4d6a2fc8322611f55f688235.jpg
 
Szia! Gratula a Ferreróhoz! Vannak fejlemények? Sikerült a Monte Carlo-t maradásra bírni?
 
A hülye Monte Carlo nagyrészt a felszínen úszik. [emoji16]
Nem tudom, mit csináljak vele, hogy ne jöjjön ki az aljzatból. Ilyen kis méretben nem lehet elég mélyre ültetni.

Nálam ilyen, technika mentes körülmények között hosszú távon az NPT (Walstad, El Natural) módszer vált be a legjobban. A talaj fontos, mondhatni kulcs.

Ha érzel kihívást, itt egy példa Hemianthus callirichoides gyepre nano akváriumban:

http://www.bookmasters.com/marktplc/00388Shrimp.pdf
 
Nem tudom, mit csináljak vele, hogy ne jöjjön ki az aljzatból.
Kötözd rá -nem túl szorosan- valami dekorra.
Nálam a tuskó repedéseibe betűzve gyönyörűen fejlődött. Ilyen megoldásnál a víz tápanyag tartalmára kell csak odafigyelned(víz felszínén úszó gombócként low feltételek mellett CO2 nélkül is jól elvan)
Mutathatnál egy képet, ha még megvan a kis pico;)
 
Szia! Gratula a Ferreróhoz! Vannak fejlemények? Sikerült a Monte Carlo-t maradásra bírni?
Ami ki akart jönni az kijött, a többi maradt.
Jelenleg inkább csak vegetál, de picit el is volt hanyagolva idő hiányában.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Én nem tennék bele táptalajt, mert ilyen kicsiben nagyon vékony a talajréteg és félő, hogy kioldódik a vízbe.

Nálam ilyen, technika mentes körülmények között hosszú távon az NPT (Walstad, El Natural) módszer vált be a legjobban. A talaj fontos, mondhatni kulcs.

Jelenleg inkább csak vegetál, de picit el is volt hanyagolva idő hiányában.

Lehet, nincs benne elég C? Ha jól olvastam, a vízcserét is másik akváriumból csinálod, nem csapvíz. (Csapvízben elég sok CO2 lehet.) Ezért is lehet fontos a talaj, innen kaphatnak a növények CO2-t, amit folyékony tápként nem igazán tudsz adagolni (minden mást igen). Ég és föld lehet a különbség, én kipróbálnám. Nálam egyenlőre kevés HC Cuba és eleocharis növöget így 15 literben, de van akinél befőttes üvegben is működik.
 
Utoljára módosított:
Lehet, nincs benne elég C? Ha jól olvastam, a vízcserét is másik akváriumból csinálod, nem csapvíz. (Csapvízben elég sok CO2 lehet.) Ezért is lehet fontos a talaj, innen kaphatnak a növények CO2-t, amit folyékony tápként nem igazán tudsz adagolni (minden mást igen). Ég és föld lehet a különbség, én kipróbálnám. Nálam egyenlőre kevés HC Cuba és eleocharis növöget így 15 literben, de van akinél befőttes üvegben is működik.
A nagy akváriumba megy a co2. A pico abból kapja a vizet minden nap.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A nagy akváriumba megy a co2. A pico abból kapja a vizet minden nap.

Elég fáradságos módszernek tűnik, de segíthet. Szerintem a vízoszlop tápozás ilyen kicsiben egy alga-mágnes. Persze Carbo és takarítás is segíthet. Látom, az újnál Anubias-t használsz, az jól viselheti a fénymegvonást is.

Kiváncsian várom a fejleményeket.

Ha idegenkedsz az egyszerű földtől, akkor esetleg meg lehetne próbálni "Dennerle deponitmix 9 in 1" talaját?. Sosem próbáltam és low tech tesztet sem láttam vele. De a leírása alapján van benne szerves anyag és hasonlóan az NPT akváriumokhoz, apró kaviccsal ajánlják a lefedését, tehát nem is látszik. NPT akváriumnál eleinte a talaj a legnagyobb CO2 forrás. Egy tiszta, steril, kavicságyas akváriumnál ez nem játszik.
 
Utoljára módosított:
A fás változat jól működik. Kezdetben a vasfa eléggé megszínezte a vizet, de ez mostanra már alig észrevehető. A 3 RC-ből 1 az örök algamezőkre költözött, [emoji72] egy véletlenül átköltözöt a nagy akváriumba egy vízcsere alkalmával, egy pedig köszöni szépen, jól van.
6b518d8f9368658cbf11ecead808c157.jpg

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A mai nappal megszűntettem ezt a kísérleti akváriumomat.
Ezzel a pici akváriummal nem sokminden történt. Tökéletesen működött szűrő nélkül és még a vízcseréket is csak havonta csináltam. A moha és az Anubiasok szépek, algamentes minden. A garnéla jól van és átköltözöt a társaihoz a kockába.
Ismét bebizonyosodott, hogy technika nélkül is tud jól működni egy akvárium.

A naplót zárom, így át lehet tenni a befejezettek közé. Csak, hogy továbbra is szép rend legyen a fórumon.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére