• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ferrero növényes pico

H. Gábor

Főkertész
Sziasztok!
Harangozó Gábor vagyok. Gyerekkorom óta akvarizálok, de a kertészkedést kb. 5 éve kezdtem. Jelenleg egy 150-es akváriumom van. A kezdeti nehézségek után sikerült megtalálni az egyensúlyt. Majd erről is indítok egy naplót.
Most egy számomra új őrület fertőzött meg, a pico akvárium.
Láttam, hogy vannak, akik sikerrel működtetnek ilyen pici, akár 1L alatti akváriumokat. Gondoltam, én is megpróbálkozom vele.
A medence egy Ferrero rocher doboz lett. Kb. bruttó 4dl.
Az aljzat nagyon kis szemcseméretű, tésztaszűrőn átszitált sóder.
Bazalt köveket törtem össze és ezekből próbáltam kialakítani valami elfogadhatót.
A növények: Hemianthus Micranthemoides és valamilyen moha, amit nem tudtam pontosan beazonosítani.
Vízcsere: naponta 3dl a nagy akvából.
A világítást természetes fénnyel akartam megoldani, de végül készítettem hozzá egy LED-es lámpát. Így tudom kontrollálni a fény mennyiségét.
38c4ba7f7cef4e3d80d5e169781a3a45.jpgad63aac010ec45a1417df43067c8eb41.jpg
Jelenleg 2 hete üzemel algamentesen.
Az aljzaton lévő mohát lehet, hogy kicserélem Micrantemum Montecarlo-ra.
Meglátjuk, mi sül ki belőle.
 
Utoljára módosított:
Nekem tetszik! Még elgondolkodok én is valami hasonlón feltéve ha nem gond az ihelt merítés
 
Nekem tetszik! Még elgondolkodok én is valami hasonlón feltéve ha nem gond az ihelt merítés
Sok sikert hozzá! Örülök, ha mások is megfertőződnek. [emoji4]
Ha jól fog működni, lehet, hogy nézek hozzá valami szép üvegedényt a Ferrero-s műanyag helyett.
 
Közben kíváncsian várom a fejleményeket a tied felől. Még a világításodra kíváncsi lennék! :D
 
Közben kíváncsian várom a fejleményeket a tied felől. Még a világításodra kíváncsi lennék! :D
Íme a lámpa:
71b8574202577bdedde35b3f15d3fd40.jpg31c01f1dc588976561f9f1143ab430b2.jpg434f6032c5f8afd5a3449a67bab171c4.jpg
Természetes fehér és vörös 5050-es ledszalagok. Kb. 8V-tal van hajtva. Így épphogy langyos. 12V-ról már felmelegszik kb. 50 fokra.
A hűtőborda a polikarbonát tetőlapok illesztésnél használatos alu sín. Egész jól bevált.
 
Íme a lámpa:
View attachment 3695View attachment 3696View attachment 3697
Természetes fehér és vörös 5050-es ledszalagok. Kb. 8V-tal van hajtva. Így épphogy langyos. 12V-ról már felmelegszik kb. 50 fokra.
A hűtőborda a polikarbonát tetőlapok illesztésnél használatos alu sín. Egész jól bevált.
Köszi a képeket! :) lassan fogalmazódik bennem is az összkép. Viszont azon gondolkodom, hogy mi az a kicsi méret amiben még RC is ellenne. :)
 
Köszi a képeket! :) lassan fogalmazódik bennem is az összkép. Viszont azon gondolkodom, hogy mi az a kicsi méret amiben még RC is ellenne. :)
Talán még ebben is elférne 2-3db rc, de nem próbáltam. 2 kis csigusz van benne. Azok jól elvannak.[emoji4]
 
Maradék led szalagom van még itthon amit betudnék vetni a majdani pico felé. RC adott ha még max 1-2db is, maláj tornyos is költöztethető lenne. Nahhh meglátjuk csak most a megfelelő üveget kell megtalálnom. :)
 
Maradék led szalagom van még itthon amit betudnék vetni a majdani pico felé. RC adott ha még max 1-2db is, maláj tornyos is költöztethető lenne. Nahhh meglátjuk csak most a megfelelő üveget kell megtalálnom. :)
A tornyost nem javaslom, mert feltúrja az egészet.
Az üveget nézd meg pl. az Ikeában!
 
A tornyost nem javaslom, mert feltúrja az egészet.
Az üveget nézd meg pl. az Ikeában!
Megvan az üveg, apró szemcséjű kavics, dekor kő. Világítás készül a héten aztán ha minden megvan akkor indítás. Az üveg két literes.
 
Új fejlemény, hogy úgy néz ki, elég 2-3 naponta cserélni a vizet. A mért vízparaméterek is ezt mutatják. Azért Carbobol 1 csepp megy bele minden nap. A Montecarlot még nem tettem bele, mert egyelőre a nagy akvában szaporítom.
 
Új fejlemény, hogy úgy néz ki, elég 2-3 naponta cserélni a vizet. A mért vízparaméterek is ezt mutatják. Azért Carbobol 1 csepp megy bele minden nap. A Montecarlot még nem tettem bele, mert egyelőre a nagy akvában szaporítom.
Hogy áll a projekt?
 
Hogy áll a projekt?
Eddig minden rendben. Alga nincs, a növények szép lassan növögetnek, a két csigusz is jól érzi magát. A Montecarlo nagyon lassan nő. Lehet, hogy több fénnyel jobb lenne, de attól tartok, hogy beindulna az alga is.
Majd holnap lövök egy fotót.
 
Igen egyszer már beindítottam aztán restart. Kaptam egy kis táptalajt azzal indítottam újra. Most 2-3napja ketyeg úgyhogy semmi jelentős egyenlőre. :)
 
Na, ez a project nagyon tetszik nekem. Doboz van, ilyen pincurkának még hely is akad.
Belevágok én is egy ilyenbe a két 6 literesem mellett :)
 
Back
Oldal tetejére