• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fejenálló erdő, 20 liter, víz, akvárium, fény stb...2015

Szuper lett manadoval az összeállítás! Nekem már az első kép üvőltött, hogy ez alá az kell! Lehet lebecsülni a manadót de nincs azzal baj és a színe remek. Nagyon tetszik az akvárium,sok sikert hozzá!
 
Szia !
Plexikum Kft.
+36 17851293
plexikum@gmail.com
1095.Budapest Soroksári út 48. 10-es épület fszt. 1.

Én itt vettem kb 1 éve, ezért az árral kapcsolatos információim is feledésbe merültek. / de nem vészes az tuti/

Üdv: István
 
.... ja, és így hajlítottam. /szilikon csőhajlító biz-bas* kb. 200 Ft/db villanyszerelési üzletben/

Arra ügyelni kell, hogy a 13/10- es csőhöz 9.5-ös hajlító tömlő kell, a 10-es nem megy bele. Ha kisebb az átmérője kifelé laposodni fog a hajlítás során! Ha ez nem gond, akkor nem szoltam :)
 
Köszönöm a sok segítséget! Márcsak az a kérdés foglalkoztat, hogy leszűkíthetem-e bűntetlenül a jó kis sacem marathon 300-as szűrőmet, mármint a nyomóágát? Nem fog -e gondot okozni a szűrő működésében, mármint nem terhelem -e túl a motort? Egyépként egy acélhengeres rotor van benne.
 
Köszönöm a sok segítséget! Márcsak az a kérdés foglalkoztat, hogy leszűkíthetem-e bűntetlenül a jó kis sacem marathon 300-as szűrőmet, mármint a nyomóágát? Nem fog -e gondot okozni a szűrő működésében, mármint nem terhelem -e túl a motort? Egyépként egy acélhengeres rotor van benne.
Nyugodtan fojthatod a szűrődet, ezzel a motort inkább kevésbé terheled, mint jobban, de mindig legyen vízáram a motor mellett, mert a hűtését/kenését az látja el. Törekedj a lehető legnagyobb térfogatáram elérésére, mert így lesz a leghatékonyabb a szűrésed! Fojtás helyett, vagy egyszerre jobb megoldás a vízsugár terelése különböző befolyó idomokkal, vagy a meglévő esőztető lyukainak bővítése, felfúrása. Minimálisan a 10,15 szörös forgatásod legyen meg! Ahogy írtad csak a szűrő nyomóágát szabad fojtani.
 
Nyugodtan fojthatod a szűrődet, ezzel a motort inkább kevésbé terheled, mint jobban, de mindig legyen vízáram a motor mellett, mert a hűtését/kenését az látja el. Törekedj a lehető legnagyobb térfogatáram elérésére, mert így lesz a leghatékonyabb a szűrésed! Fojtás helyett, vagy egyszerre jobb megoldás a vízsugár terelése különböző befolyó idomokkal, vagy a meglévő esőztető lyukainak bővítése, felfúrása. Minimálisan a 10,15 szörös forgatásod legyen meg! Ahogy írtad csak a szűrő nyomóágát szabad fojtani.
Köszönöm a választ!
 
Kedves érdeklődő!:) A mai napon a közizlés rombolása céljából elkövetett fejlesztéseket az alábbi képeken tekintheti meg! Denerle lilly és Jávai moha installálva az akváriumban!


Köszönöm az érdeklődést :D
 
Tök jó, ahogy lépésről-lépésre tisztul a kép! (y)

Egészen mutatós már! :)
 
Tök jó, ahogy lépésről-lépésre tisztul a kép! (y)

Egészen mutatós már! :)
Köszönöm, örülök, hogy tetszik! Ezért is jó ez a naplózás, szépen vissza lehet követni , hogy merre halad az akva. Bár a fotóval csaltam annyit, hogy az aljzat ne látszódjon vastagnak.
 
  • Like
Reactions: TZ
Szia!

Eszméletlen, hogy mennyit számít a másik talaj és a zöld cső kiiktatása:). Nagyon pöpec aki lett(y)
 
Ma vettem egy kis aktív szeten, este otthon installálni is fogom a szűrőbe. Remélem ez szépen le fogja tisztítani a víz színét, ugyanis a vasfa szépen barnítja napról napra ugyanúgy a vizet, minden egyes vízcserét követően. Majd, ha lesz eredménye akkor megírom és rakok föl képet.
 
Ma vettem egy kis aktív szeten, este otthon installálni is fogom a szűrőbe. Remélem ez szépen le fogja tisztítani a víz színét, ugyanis a vasfa szépen barnítja napról napra ugyanúgy a vizet, minden egyes vízcserét követően. Majd, ha lesz eredménye akkor megírom és rakok föl képet.
Egyszer azért próbáld ki a purigent is, hosszútávon hatékonyabb!
 
Back
Oldal tetejére