• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fejenálló erdő, 20 liter, víz, akvárium, fény stb...2015

Élőben nem ennyire dúrva a dolog de így is 5 centi a vastagsága a jobb oldalt valóban van benne egy kis emelés...
Mi indokolja az 5cm-es vastagságot? Van alatta táptalaj? Lehetett volna kisebb szemcseméretű is a kavics. A fák és az elrendezésük viszont jók, kivéve, azt amelyik a pala kő tetején ül, el lehetne takarni a kő és a fa találkozási pontját pl. mohával.
 
Mi indokolja az 5cm-es vastagságot? Van alatta táptalaj? Lehetett volna kisebb szemcseméretű is a kavics. A fák és az elrendezésük viszont jók, kivéve, azt amelyik a pala kő tetején ül, el lehetne takarni a kő és a fa találkozási pontját pl. mohával.
Igen van alatta táptalaj, kisebb kavics pedig nem volt itthon, :(:Dde ha még sokáig maceráltok miatta akkor elől le fogom cserélni, hogy ne látszódjon -csak idő kérdése:D. A moha tervben van én is erre gondoltam, csak nem tudom még hogy hol tudnék szerezni, a GA nekem messze van most, pontosabban kiesik. A környéken még körbenézek, aztán, ha nincs más akkor jöhet a mehet Budaörs GA.:confused:
 
Őszinte leszek mert egy akváriumot érzésem szerint csak így lehet előrébb repíteni.
Szóval mikor először megláttam a hard scapet azt gondoltam ebből még jól is ki lehet jönni mert az alapanyag nagyon jó.
Viszont tényleg nem értettem hogy miért ez a talaj ment bele ? Nem olyan nagy az akvárium hogy ne érte volna meg általános növénytalajt (tropica,amazonia Uram bocsájt manado ) belerakni természetesen táptalajjal alatta.
Szóval kis költségből kijött volna.Egész egyszerűen elrontja a látványt ez a "duna" kavics,pedig még egyszer hangsúlyozom az alap ötlet nem lett volna rossz.
Célszerű lenne még most az elején átgondolni és változtatni a talajon kvázi újraindítani az akváriumot.
Sok későbbi bajtól és kellemetlenségtől megkímélne,és sokkal jobban lehetne kezelni is hosszabb távon az akváriumot.
Bocs hogy savaztam de szerintem itt a fórumon a legtöbbünk ezt javasolja majd ;)
 
Őszinte leszek mert egy akváriumot érzésem szerint csak így lehet előrébb repíteni.
Szóval mikor először megláttam a hard scapet azt gondoltam ebből még jól is ki lehet jönni mert az alapanyag nagyon jó.
Viszont tényleg nem értettem hogy miért ez a talaj ment bele ? Nem olyan nagy az akvárium hogy ne érte volna meg általános növénytalajt (tropica,amazonia Uram bocsájt manado ) belerakni természetesen táptalajjal alatta.
Szóval kis költségből kijött volna.Egész egyszerűen elrontja a látványt ez a "duna" kavics,pedig még egyszer hangsúlyozom az alap ötlet nem lett volna rossz.
Célszerű lenne még most az elején átgondolni és változtatni a talajon kvázi újraindítani az akváriumot.
Sok későbbi bajtól és kellemetlenségtől megkímélne,és sokkal jobban lehetne kezelni is hosszabb távon az akváriumot.
Bocs hogy savaztam de szerintem itt a fórumon a legtöbbünk ezt javasolja majd ;)

Mint már az előbb említettem, ha még sokat piszkáltok kicserélem... :) így hát kicserélem! Az őszinteség meg alap, és köszönöm!
 
Most délután megcsináltam a restartot! Táptalaj plusz rajta a manadó! Ti akik engem erre rávettetek remélem csuklottatok!!!! :LOL::ROFLMAO: A kavics után ez az anyag amit talajnak hívnak, hát.... cserébe valóban szebb lett az akvárium képe. Amint etisztult a víz felrakok képet.
 
2. nap az aljzatcserét követően. Már egészen tiszta a víz, bár még elszínezi a dák tömege. Olyan light-os tea színű :) A vízcseréket rendesen csinálom naponta, kb1/3 vizet cserélek. A drop checker színe is ideálisnak tűnik, z élesztős CO2 ellenére.


Ezen a második képen egésszen váratlan helyre fókuszál az autófókusz, makró módra kapcsolva, a kompakt fotómasinámon. :alien:
 
Máris sokkal jobban mutat, elöl azért jó vastagra hagytad :D
most akkor a csúnya zöld csöveket cseréljük le szép finom vékony akrill csövekre, csak hogy piszkáljunk tovább :p
 
Máris sokkal jobban mutat, elöl azért jó vastagra hagytad :D
most akkor a csúnya zöld csöveket cseréljük le szép finom vékony akrill csövekre, csak hogy piszkáljunk tovább :p
Állítom, hogy csal a fotó, nem hagytam vastagra, elől 3,5 centi, de berendezésnél ennyi sem volt, csak a manado elmászott szépen előre és majdnem teljesen vízszintes lett, pedig szépen megcsináltam hátrafelé növekvőre, de úgytűnik erre ez az anyag nem alkalmas:confused:. Akril csövet, hol lehet venni? Van olyan nagy áruház amiben árulnak olyat, esetleg pesten valami cég?? Azért kérdem mert múltkor már kutattam a neten csövek után, de nem voltam valami sikeres.
 
Pedig csak annyit kell beírni a "gugliba", hogy plexi cső.;):)
Köszi! A probléma nem a google kezelésével van-volt, hanem azzal, hogy pesti telephellyel rendelkező céget nem találtam egészen egyszerűen. Rendelni pedig nem szoktam netről! - így csak a személyesen megtekintett árú jöhet szóba.
 
Köszi! A probléma nem a google kezelésével van-volt, hanem azzal, hogy pesti telephellyel rendelkező céget nem találtam egészen egyszerűen. Rendelni pedig nem szoktam netről! - így csak a személyesen megtekintett árú jöhet szóba.

Ha nem jön össze a cső vásárlás, szívesen megcsinálom neked!
 
Back
Oldal tetejére