• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fejenálló erdő, 20 liter, víz, akvárium, fény stb...2015

Egyszer azért próbáld ki a purigent is, hosszútávon hatékonyabb!
Lehet kifogom, de még aktív szenet sem használtam soha, nem volt rá szükségem. Most is csak az történt, hogy elfelejtettem mennyire makacs a vasfa és bár áztattam és többször kifőztem, unom hogy barna a víz. Ennek köszönhetően a barna alga is elindult.:confused: Még pont időben vagyok a gyors közbelépésre.
 
Lehet kifogom, de még aktív szenet sem használtam soha, nem volt rá szükségem. Most is csak az történt, hogy elfelejtettem mennyire makacs a vasfa és bár áztattam és többször kifőztem, unom hogy barna a víz. Ennek köszönhetően a barna alga is elindult.:confused: Még pont időben vagyok a gyors közbelépésre.
Aktív szénről semmi tapasztalatom, a purigent kezdetektől használom, nekem is vasfám van, semmi elszíneződést nem látok a vizemen. Az aktívszén ha jól tudom aránylag gyorsan telítődik, de majd megírod a hatását. Barna algára meg jók az algaevők.
 
Aktív szénről semmi tapasztalatom, a purigent kezdetektől használom, nekem is vasfám van, semmi elszíneződést nem látok a vizemen. Az aktívszén ha jól tudom aránylag gyorsan telítődik, de majd megírod a hatását. Barna algára meg jók az algaevők.
Nagyon jól működik az aktív szén!!! egyből kitisztúlt az akvárium vize:) és láthatóvá váltak az algák, a barna és a fonál alga is megjelent, sőt néhol zöldet is látok néhány vízközeli növényen. Milyen garnélát javasolsz betelepíteni 20 litere ami pusztítja mindezeket, illetve 8 napos az akvárium még nem szabadna élőlényeket beletenni nem?
 
Nagyon jól működik az aktív szén!!! egyből kitisztúlt az akvárium vize:) és láthatóvá váltak az algák, a barna és a fonál alga is megjelent, sőt néhol zöldet is látok néhány vízközeli növényen. Milyen garnélát javasolsz betelepíteni 20 litere ami pusztítja mindezeket, illetve 8 napos az akvárium még nem szabadna élőlényeket beletenni nem?
Örülök a sikerednek, bármelyik algázó jó, amelyik méretben stimmel. A leghatékonyabb talán az amanó garnéla, de az hatalmas ide, esetleg ideiglenesen lehet. Nálam beváltak a red cherryk, de abból meg nagyon sok kell. Általában 2-3 hét után szokták benépesíteni akikat, de lehet előbb is, ha az ammónia megfelelő szinten van: nincs. Mérni kell.
 
Örülök a sikerednek, bármelyik algázó jó, amelyik méretben stimmel. A leghatékonyabb talán az amanó garnéla, de az hatalmas ide, esetleg ideiglenesen lehet. Nálam beváltak a red cherryk, de abból meg nagyon sok kell. Általában 2-3 hét után szokták benépesíteni akikat, de lehet előbb is, ha az ammónia megfelelő szinten van: nincs. Mérni kell.
Várok még egy-két napot és átrakok a nagy akváriumból néhány red cherryt, mármint amennyit meg tudok fogni:). Köszönöm a gyors választ!
 
Az algahelyzet egyre vacakabb, vagy csak a víz egyre tisztább...:confused: Red cherry kommandót vetettem be az akiban 4 db garnéla vállalta a küldetést a nagy akváriumból :)...
 
Az algahelyzet egyre vacakabb, vagy csak a víz egyre tisztább...:confused: Red cherry kommandót vetettem be az akiban 4 db garnéla vállalta a küldetést a nagy akváriumból :)...
Azért a redek csak a barna algára lesznek jók, arra is akkor, ha majd nagyobb létszámban tudod telepíteni őket.
 
Azért a redek csak a barna algára lesznek jók, arra is akkor, ha majd nagyobb létszámban tudod telepíteni őket.
Hétfőn beszerzem néhány új lakót az akváriumba. Jelenleg a barna alga aggaszt a legjobban. Amin még gondolkodtam az az algázó géb beszerzése. Ha tudnék fiatal kishalat szerezni (mondjuk 1 párat) akkor lenne mit ennie a kis akváriumban, amikor pedig az akvárim túl van az indulás nehézségein, a gébeket átköltöztetném az 50 literes akváriumomba. Ez járható útnak tűnik? Valahol mintha azt olvastam volna az algázó gébről, hogy 50 literben 1 pár simán tartható.
 
Utoljára módosított:
Hétfőn beszerzem néhány új lakót az akváriumba. Jelenleg a barna alga aggaszt a legjobban. Amin még gondolkodtam az az algázó géb beszerzése. Ha tudnék fiatal kishalat szerezni (mondjuk 1 párat) akkor lenne mit ennije a kis akváriumban, amikor pedig az akvárim túl van az indulás nehézségein, a gébeket átköltöztetném az 50 literes akváriumomba. Ez járható útnak tűnik? Valahol mintha azt olvastam volna az algázó gébről, hogy 50 literben 1 pár simán tartható.
Nem tudom, nekem még nem volt. Utána kell olvasni.
 
Valahol mintha azt olvastam volna az algázó gébről, hogy 50 literben 1 pár simán tartható.
Nekem volt, simán meglesznek, de azért gondold át, imádnak túrni, nekem akkora krátereket vájt az aljzatba h ihaj, az algát nemigen ette, inkább rástartolt a lehulló kajára :) de mindezek ellenere nagyon aranyos kis jószág.
 
Nekem volt, simán meglesznek, de azért gondold át, imádnak túrni, nekem akkora krátereket vájt az aljzatba h ihaj, az algát nemigen ette, inkább rástartolt a lehulló kajára :) de mindezek ellenere nagyon aranyos kis jószág.
:LOL::ROFLMAO: Olyan hal nem teheti be az uszonyát a monado-s kis aksiba aki túrja a földet!!!:ROFLMAO: Így is alig tud megkapaszkodni a növényzet! Köszönöm a segítséget és a tapasztalatokat!!! Most akkor hanyagolom még egy ideig a gébeket, pedig nagyon szimpatizálok velük:). Majd egy másik akváriumba, egy követezőbe talán...
 
Szerintem meg szimpatizálj velük.
Nekem 2 db 60 literes "manado"-s akiban van 3-3 db géb.
Semmilyen káros tevékenységet nem végeznek.Nem túrnak, nem lökdösik ki a pár hete frissen ültetett mini parvulát sem. /hangsúlyozom: nálam/ :)
 
Szerintem meg szimpatizálj velük.
Nekem 2 db 60 literes "manado"-s akiban van 3-3 db géb.
Semmilyen káros tevékenységet nem végeznek.Nem túrnak, nem lökdösik ki a pár hete frissen ültetett mini parvulát sem. /hangsúlyozom: nálam/ :)
Nem mernek, mert gondolom néha megmutatod nekik az avatarképed. :D
 
Szimpatizálni lehet velük, nekem is azok, dehát valamit valamiért, :) nem tudom h csak az enyém volt-e ilyen kászta de kétlem. Az is lehet h kifogsz egy nyugisat. Nálam egy kő alatt ásta ki a 6 centis manadot az üvegig, ráadásul pont a frontnál. De egyébként imádtam. :) szóval mégiscsak úgy vegyen az ember ha nem gond ha netalántán bányásznak képzeli majd magát a kicsi hal :D
 
Baleste történt, meg aztán hülye voltam! :banghead: Az élesztős CO2 zseléje a vékony csövön és a visszacsapó szelepen keresztül bejutott az akváriumba... Reggel fehér víz fogadott. Az élővilág nagyrészét 4-ből 3 garnélát sikeresen kimentettem, egy elhullot szegény:cry: . Teljes vízleszívás, újrarendezés, újratelepítés. A garnélák a nagy akváriumba kerültek vissza. Új képek, ha kitisztult a víz.:confused:
 
Back
Oldal tetejére