• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fairytale of Vegetation - 100l

DarlaX said:
inadsz said:
Most 35centis van, de ezen is szűkösen férek már el :) 20-asból felrakok kettőt és jó lesz :D
Nekem is 2-3 db 30-35 cm-es kéne. Remélem hamarosan lesz.

Nem lehet ezeket elvágni, pl vasfűrész, "flex"? kicsit megcsiszolod utána és kész
 
ati1980 said:
Nem lehet ezeket elvágni, pl vasfűrész, "flex"? kicsit megcsiszolod utána és kész
Gondolkoztam rajta, csak nem akarom kibontani, hogy megnézzem a hátsó részét, hogy hogyan lehet utána felfogatni. Mert, ha a mágnesen van a lyuk és úgy van rajta a fémlemez, akkor gáz van, mert a mágnest nehezebb átfúrni. Igaz, hogy lehetne kétoldalas ragasztót is használni, de még várok hogy legyen rövidebb, ha nem lesz, akkor veszek egy hosszút. Szerencsére sűrűn járok oda is, meg az Örs vezér téribe, így van időm várni. ;)
 
DarlaX said:
ati1980 said:
Nem lehet ezeket elvágni, pl vasfűrész, "flex"? kicsit megcsiszolod utána és kész
Gondolkoztam rajta, csak nem akarom kibontani, hogy megnézzem a hátsó részét, hogy hogyan lehet utána felfogatni. Mert, ha a mágnesen van a lyuk és úgy van rajta a fémlemez, akkor gáz van, mert a mágnest nehezebb átfúrni. Igaz, hogy lehetne kétoldalas ragasztót is használni, de még várok hogy legyen rövidebb, ha nem lesz, akkor veszek egy hosszút. Szerencsére sűrűn járok oda is, meg az Örs vezér téribe, így van időm várni. ;)

Igaz, rombolni a legvégső esetben kell csak :) Biztos lesz még kisebb méret!
 
Dani: igen direkt a hátfalat világítja, pont azért hogy csak a hardscape és növények sziluettje látszon. A halakat meg egyáltalán nem zavarja.

DarlaX: én is a 20-as-t kerestem a budaörsiben és nem volt. Nekem ebből kéne 2db mert a szekrény közepén van egy merevítő deszka amire ráfekszik az ajtó, és a mágnestől nem záródna be ha egy hoszabb lenne. Nagyon megköszönném, ha szereznél nekem mert alig van most időm IKEÁ-ba járkálni, ezért is voltam most pipa rájuk. dobj rám kérlek egy PÜ-t ha lesz! Fém színű vagy fekete is jó, amielyik van... Ha van mindkettő akkor 2 fém színűt kérek. Köszi és várom a PÜ-t (De csak akkor van értelme az egésznek ha valahol Bp-n belvárosban tudunk találkozni)
 
schruz said:
Dani: igen direkt a hátfalat világítja, pont azért hogy csak a hardscape és növények sziluettje látszon. A halakat meg egyáltalán nem zavarja.

DarlaX: én is a 20-as-t kerestem a budaörsiben és nem volt. Nekem ebből kéne 2db mert a szekrény közepén van egy merevítő deszka amire ráfekszik az ajtó, és a mágnestől nem záródna be ha egy hoszabb lenne. Nagyon megköszönném, ha szereznél nekem mert alig van most időm IKEÁ-ba járkálni, ezért is voltam most pipa rájuk. dobj rám kérlek egy PÜ-t ha lesz! Fém színű vagy fekete is jó, amielyik van... Ha van mindkettő akkor 2 fém színűt kérek. Köszi és várom a PÜ-t (De csak akkor van értelme az egésznek ha valahol Bp-n belvárosban tudunk találkozni)

Ok, nem ígérek semmit, de sűrűn fogom nézni, mert nekem is kell. Ha van, rögtön jelzem. A találkozót meg majd megoldjuk valahogy. :)
Mi az a leghosszabb méret, ami még jó, mert nem tudom pontosan, hogy milyen méretekben van?
 
A sok OFF után jöjjön egy kis On is.

Pénteken látogatásomat tettem Andrisnál. Bevizsgáltam ismét minden zöld felületet :shock:
Bár a tulajdonos már unja kissé ezt a összeállítást, de biztosítottam róla, hogy ez csak azért van, mert egyfolytában látja ;)
Amúgy az aki teljesen rendben van. Tulajdonképpen nyugodtan kijelenthetem, hogy bármelyikünk hazatolná szívesen innen a fórumról.
Na meg a wabi tálak.......
 
Hát köszönöm Zoli. Örülök hogy becsekkolsz hozzám néha, hogy minden rendben van-e. :thumbup:

DarlaX, max 25 cm lehet. Ha csak mondjuk 30-as van nem borzasztó de akkor kicsit sréhen kell betennem ami nem olyan szép már.
 
Nem forgattam még ilyen mágneses cuccot a kezemben,de nem hiszem,hogy egy sima fém fűrésszel ne lehetne kicsit kurtítani rajta,hogy esetleg nagy lenne.
Vagy valaki neki esett már ilyennek,esetleg valami tapasztalat? :D
 
schruz said:
DarlaX, max 25 cm lehet. Ha csak mondjuk 30-as van nem borzasztó de akkor kicsit sréhen kell betennem ami nem olyan szép már.
Ok. Amint sikerül szerezni jelentkezek.

Bocs, hogy kicsit OFF-oltunk. :oops:
 
DarlaX said:
Bocs, hogy kicsit OFF-oltunk. :oops:

Ja, nem gáz, eMZé-n éreztem hogy talán zavarja de engem nem. :) Végülis olyan dologról offoltatok amiből nekem is hasznom származik majd. ;)
 
schruz said:
DarlaX said:
Bocs, hogy kicsit OFF-oltunk. :oops:

Ja, nem gáz, eMZé-n éreztem hogy talán zavarja de engem nem. :) Végülis olyan dologról offoltatok amiből nekem is hasznom származik majd. ;)

Nagyon idegesít, ha valaki nem a témához ír :lol:
Egyébként nekem is kéne egy darab "ikejás" mágnes. Ha lesz valahol rövid, akkor az kérem a továbbiakban a mágnesszekrény rovatban jelezzétek ;)
 
eMZé said:
Egyébként nekem is kéne egy darab "ikejás" mágnes. Ha lesz valahol rövid, akkor az kérem a továbbiakban a mágnesszekrény rovatban jelezzétek ;)
Akkor csak lábujjhegyen beírom, hogy neked is kell egy. :thumbup:
 
Viktor lőtt ma egy gyorsat az akiról. Pont meg volt tépázva egy óriás ritkítás nyírás következményeképp, így azért nem az igazi de itt van, had lássátok hogy ennek is van ilyen oldala :p


viktorfoto-9 by András Tündik, on Flickr
 
Ugyan kevés köze van a naplómhoz, de megfertőztem egy haveromat a hobbival. Csütörtökön voltunk GA-ban aztán egy éjszakán át ezt építettem(tük) vele:

Low-tech aki lesz, remélem szépen gondoskodik majd róla mert szerintem tök jól sikerült. Majd igyekszem rávenni hogy naplózza illetve majd nyomok később jobb képeket. Ez most egy telefonnal készült egy naposan:

robi-1.jpg


Az aki egyébként 130 literes, ADA Ironwood van benne és Dragon kő, sajnos Manado :p és lowtech növények:
Valisneria nana
Crypto becketti és wendtii
Sagittaria subulata
Marsilea hirsuta
Staurogynwe repens
Anubias barteri var nana és nana petite
Vesicularia dubyana

A subulata remélem nem nő majd túl nagyra, bár sajnos esélyes. Sokat kell majd ritkítani. Mindegy a srác nagyon lelkes szóval szerintem nem lesz itt gond.

Green Aqua Micro+Macro illetve EasyCarbó azért megy bele, egy Prof 2075-ös hajtja és 100W világítja 7 órában.
EasyCarboból 4 ml/napot mondtam neki, Micro+Macróból is, de Katona Jani azt javasolta hogy a Macrot vetessem vissza 2 ml-re a leendő felgyülemlő nitrát miatt? Szerintetek?

Minden low-tech tanács jöhet!! Köszi!
 
Tényleg nagyon faja lett!Egyedül talán a kompozíció kicsit középre csúszott..de növényekkel biztos sokkal kevésbé lesz feltűnő!
Ha éjszakába nyúló volt,akkor ezt már valamiféle tréningnek is felfoghatjuk a 100as akid újraépítése előtt? :D
Brutál a szűrő beszívó része,annyira nagynak hat+a jól eltalált arányok,hogy sokkal kisebbnek gondoltam miatta az akváriumot! ;)
 
Ugyan kevés köze van a naplómhoz, de megfertőztem egy haveromat a hobbival. Csütörtökön voltunk GA-ban aztán egy éjszakán át ezt építettem(tük) vele:

Low-tech aki lesz, remélem szépen gondoskodik majd róla mert szerintem tök jól sikerült. Majd igyekszem rávenni hogy naplózza illetve majd nyomok később jobb képeket. Ez most egy telefonnal készült egy naposan:

robi-1.jpg


Az aki egyébként 130 literes, ADA Ironwood van benne és Dragon kő, sajnos Manado :p és lowtech növények:
Valisneria nana
Crypto becketti és wendtii
Sagittaria subulata
Marsilea hirsuta
Staurogynwe repens
Anubias barteri var nana és nana petite
Vesicularia dubyana

A subulata remélem nem nő majd túl nagyra, bár sajnos esélyes. Sokat kell majd ritkítani. Mindegy a srác nagyon lelkes szóval szerintem nem lesz itt gond.

Green Aqua Micro+Macro illetve EasyCarbó azért megy bele, egy Prof 2075-ös hajtja és 100W világítja 7 órában.
EasyCarboból 4 ml/napot mondtam neki, Micro+Macróból is, de Katona Jani azt javasolta hogy a Macrot vetessem vissza 2 ml-re a leendő felgyülemlő nitrát miatt? Szerintetek?

Minden low-tech tanács jöhet!! Köszi!


Andris, Baba lett! Pontosan mennyi ideig tartott megépíteni?

Üdv.,
Sanyi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Szia Andris!

Csak így tovább!
Inkább ezt kapják el az ismerősök, ne a náthát!

Nagyon tetszetős már a kezdés is!

Kicsit rövidnek tűnik a világítás, de csak óvatosan azzal 7 órával, nagyon sok lesz, inkább 4 óráról emeljétek fokozatosan (heti 15 percekkel)!
A Sagitaria szerényebb körülmények között nem lesz olyan magas (de sajnos solyan sűrű sem) mint amikor mindent meg kap!
Minél hamarabb kerüljön bele a takarító brigád (kb. 2 hét után Amanók, Sziámi algázó).
Sok türelemet, a teljes benövéshez közel fél év kell (vagy kicsit több)!

Táptalajt tettetek a Manadó alá?

A naplózását várjuk (elvárjuk)!

A.ttila
 
Tényleg nagyon faja lett!Egyedül talán a kompozíció kicsit középre csúszott..

Köszi, barátom! :) Szerintem egyébként nincs elcsúszva középre. Ezt most nem azért mondom hogy kötözködjek vagy mert nem bírom a kritikát :lol: csak tényleg nem így érzem, egy jobb képen majd szerintem meglátod. A jobb oldaltól tudatosan húztam el a fákat hogy a növények azt a részt bírtokba tudják majd venni. Illetve az aki meglehetősen alacsony csak a srác levágta az oldalakat a képen: 80cm hosszúsághoz van 36cm magassága és ha teljesen kihúztam volna a scapet a jobb oldalra furán mutatott volna szerintem.

Andris, Baba lett! Pontosan mennyi ideig tartott megépíteni?

Üdv.,
Sanyi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Szia Sanyi! :)

Hát az egész napunk és éjszakánk ráment szállítással pakolással manado mosással együtt. Maga az építkezés és ültetés/kötözés az kb olyan este 9-től reggel 4-ig tartott :D ........
 
Neked legyen igazad,hiszek neked,jobb szemed van az ilyesmihez! :p
Persze csak kérdés szinten:piszkálja a fantáziámat,hogy úgy próbáltátok e,hogy megcserélni a két nagy,balra mutató ágat?
Nem nagyon tudom kivenni,hogy lehetséges e! :D
 
Szia Andris!

Csak így tovább!
Inkább ezt kapják el az ismerősök, ne a náthát!

Nagyon tetszetős már a kezdés is!

Kicsit rövidnek tűnik a világítás, de csak óvatosan azzal 7 órával, nagyon sok lesz, inkább 4 óráról emeljétek fokozatosan (heti 15 percekkel)!
A Sagitaria szerényebb körülmények között nem lesz olyan magas (de sajnos solyan sűrű sem) mint amikor mindent meg kap!
Minél hamarabb kerüljön bele a takarító brigád (kb. 2 hét után Amanók, Sziámi algázó).
Sok türelemet, a teljes benövéshez közel fél év kell (vagy kicsit több)!

Táptalajt tettetek a Manadó alá?

A naplózását várjuk (elvárjuk)!

A.ttila

Igen van tropica táptalaj. Köszi akkor ezt a világítás kérdést átgondolom. A subulata hamar be fogja nőni a területet mert van bent vagy 200 növényke alapból. Ennyi még low-techben is hamar összenő biztosan. A GA-s zselés dobozból van bent 3 és igencsak nagy adag egy is ;)

Neked legyen igazad,hiszek neked,jobb szemed van az ilyesmihez! :p
Persze csak kérdés szinten:piszkálja a fantáziámat,hogy úgy próbáltátok e,hogy megcserélni a két nagy,balra mutató ágat?
Nem nagyon tudom kivenni,hogy lehetséges e! :D

Nem lehet megcserélni, a jobb oldali és a középső egy fához tartozik, a hátsó külön van de így volt a legoptimálisabb. Ha meg lehetne cserélni azt a kettőt amit mondasz akkor a jelenleg bal oldali hátsó rázárna egy ívet a jelenlegi jobbra és az szerintem nem lenne előnyös. Így tök jó most hogy van egy kis "melléktér" a két ág között ami felfele tágul. Legalábbis az én nézetem szerint ez jó dolog :) Nem hiszem hogy jobb szemem lenne, szerintem ha élőben látnád vagy majd egy jobb képet megnézel Te is jónak fogod látni ;)
 
Back
Oldal tetejére