• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Két hete teljesen letisztítottam mindent kb 50%os vízcsere volt, azóta ilyen szintre újra nőtt.
OK. Elhiszem.
Viszont ahogy a talajt és a szűrőt elnézem (nem ott, ahol a vörösses alga van, hanem ahol látszanak a kavicsok) az egész akváriumot vastagon szürke/barna mulm szerű réteg borítja. Nem gondolom, hogy ez alga lenne...
Ha tele lenne hallal, akkor ez kb. 2-3 év alatt válhat ilyenné, ha közben egyáltalán nincs takarítva.
Tudnél feltenni egy totál képet róla?
 
Szia, szerintem mérj (v. méress) vízparamétereket, nagyon nem lehet rendben ...
Eggyet értek a kiváltó okot kell megszűntetni!
De addig is ajánlok egy algaírtót "TUDOM NE ALGAÍRTÓZZUNK" de nálam bevált az Easy life ALGEXIT nevű cucc. Ez egy új valami nem bátja a halakat, garnálákat 6 hét kell,hogy látszódjon a hatás de tuti fog látszani,közben a kiváltó okot megszűntetni. Nálam fekete fonál alga lepte el az akit NYÁRON 31 fokos volt a víz és BUMM, az ALGEXIT gyönyörűen lepucolta persze a víz hőmérsékletet levittem 27-re egy PC ventivel azóta sem jön vissza. Nálad is valószínű FEKETE FONÁLALGA van. Egy kép a netről ugyan ez volt nekem és nyoma sincs semmilyen algának.Úgyhogy elsőnel ALGEXITET neki hidd el "BIZTONSÁGOS";)
 

Attachments

  • feketehaj.jpg
    feketehaj.jpg
    98.3 KB · Megtekintések: 34
Fontos a JÓ biológiai szűrés, az AMMÓNIA,NITRIT lebontása, a szilikátok is okozhatnak és az áramlás nem lehet hegyipatak sebességű mert az is kiváltó ok lehet.
Írd le az akva paramétereit.
Hány liter.
Mekkora,milyen szűrő szűri,mi van a szűrőben.
Hány hal van benne.........
STB.
 
Itt a képe totálba az akksiról: https://kepkuldes.com/image/6WdnhR

Belső szűrőnek eheim pick up 200 szivacs töltettel
Külső szűrő: Tetra EX 800, szivacs, kerámia, 2 kg matrix trop, és SZAT van benne

A akvárium 100 L-es, és a halak pár ékfoltos, és porcelán sügér 1 pár plusz 10 növendék, 4 anci
Vagy talaj okozza mert nagy szemcsés és közé hullik a szemét és bedurran a mulm sok lehet az ammónia. Az Algexitet mindenképp kezd el 6hét és látszani fog az eredmény. A talajt is apróbb szemcsésre kéne cserélni legalább 5 cm vastagon.
 
Itt a képe totálba az akksiról: https://kepkuldes.com/image/6WdnhR

Belső szűrőnek eheim pick up 200 szivacs töltettel
Külső szűrő: Tetra EX 800, szivacs, kerámia, 2 kg matrix trop, és SZAT van benne

A akvárium 100 L-es, és a halak pár ékfoltos, és porcelán sügér 1 pár plusz 10 növendék, 4 anci
A problemad sokretu. A szuresed novenyezeshez van igazitva, a berendezes viszont halas.
Mi a kulonbseg:
A novenyezesnel a szuresben nem a teljes nitrogenciklust kell modellezni, azaz a szuroanyagban nem kell anaerob szuresnek kialakulnia. Novenyes esetben az ammoniabol nitrit majd nitrat lesz, ezt hasznalnak fel a novenyek utana. Ehhez oxigendus viz es porozus szuroanyagok kellenek, hogy csak ilyen bonto bacik maradjanak eletben es eros novenytelepites, hogy tenyleg felhasznalasra is keruljenek a lebontott anyagok, az alganak ne jusson. Halas eseteben tejles ciklust kell modellezni, azaz ammonia>nitrit>nitrat>nitrogen, itt olyan szuroanyagokra van szukseg ami, szinten porozus, de lehetoseget ad a belso jarataiban oxigenhianyos kornyezet kialakulasara, hogy a nitratot is bonto bakteriumok megtelepuljenek.
Mivel vilagitasod van eleg, es a halaid es a szuroanyagod osszetetele is megengedi, a lowtech novenyes fele erdemes elmozdulnod. Ehhez szerezz be meg egy rakat tobbfele novenyt (2 anubias nem eleg), novenytapot (csak a nitrat nem eleg nekik), csinalj egy teljes mulmozast es szurotakaritast, furd fel az esoztetot es csinalj egy massziv (50%+) vizcseret. Az sem art ha bemereted a vized, mert lehet mas parameterrel is gond van (fent irtak pl szilikatot).
Halkan megjegyeznem , hogy @Szabó Henrik is valami hasonloval kezdte a forumos palyafutasat. :)
 
Utoljára módosított:
Itt a képe totálba az akksiról: https://kepkuldes.com/image/6WdnhR

Belső szűrőnek eheim pick up 200 szivacs töltettel
Külső szűrő: Tetra EX 800, szivacs, kerámia, 2 kg matrix trop, és SZAT van benne

A akvárium 100 L-es, és a halak pár ékfoltos, és porcelán sügér 1 pár plusz 10 növendék, 4 anci
Szia.
Nekem a kezdetekkor volt talán hasonló problem, de talán én időben megfogtam.

Kevés növényem volt, felső határ a halakból, hasonló szűrés.
Kavics aljazat- vizcserekor aljazatporszívózás.

Nekem egy két csokor rotala, meg gyorsan növő növenyke megallította a brutál algásodást.
Illetve még Ioncseres vizet használtam ( Mg, CA helyett csak Na sók voltak) Az is segített az algák javára billenteni a mérleget.

Remélem tudtam segíteni én is.
Üdv
András
 
Hát... tényleg nem a szoba dísze...
Továbbra is azt mondanám, hogy: újra indítás. Ha ekkora mennyiségű algát sikerülne is elpusztítani, akkor a bomló algamennyiség okozna nem kívánatos dolgokat (halpusztulás).
A másik kérdés, hogy mi okozza? Nem eteted túl a halakat? Miből van a háttér (sima gyári műanyag?) ? Nincs mögötte pangó víz? Miből vannak a sziklák? Akváriumba valók?
A két hetenkénti takarítás/vízcsere, ilyen krízis helyzetben nagyon karcsúnak tűnik.
A belső szivacsszűrő nem biztos, hogy kell bele. A G.A. ajánlás szerint, a Tetrának is elégnek kellene lennie (megfelelő töltettel, és rendszeres tisztítással).
... ám bizonyos szempontból, még örülhetsz is az algáknak. Ha igaz, és az ammónia felhalmozódása ez egyik kiváltó ok, akkor legalább azt felveszi a vízből, és a halaid nem pusztulnak el ammónia mérgezésben.
Tegyél bele sok-sok gyorsan növő növényt, ahogy @Ördög András is javasolta: Tüskés hínár, Hygrophila difformis, Vallisneria.
 
A másik kérdés, hogy mi okozza? Nem eteted túl a halakat? Miből van a háttér (sima gyári műanyag?) ? Nincs mögötte pangó víz? Miből vannak a sziklák? Akváriumba valók?

Csak lemezessel etetek és kb 10 perc alatt eltűnik. Pószter a háttér. Sziklák van egy mészkő többi pedig Grey mountain.
 
Hát... tényleg nem a szoba dísze...
Továbbra is azt mondanám, hogy: újra indítás. Ha ekkora mennyiségű algát sikerülne is elpusztítani, akkor a bomló algamennyiség okozna nem kívánatos dolgokat (halpusztulás).
A másik kérdés, hogy mi okozza? Nem eteted túl a halakat? Miből van a háttér (sima gyári műanyag?) ? Nincs mögötte pangó víz? Miből vannak a sziklák? Akváriumba valók?
A két hetenkénti takarítás/vízcsere, ilyen krízis helyzetben nagyon karcsúnak tűnik.
A belső szivacsszűrő nem biztos, hogy kell bele. A G.A. ajánlás szerint, a Tetrának is elégnek kellene lennie (megfelelő töltettel, és rendszeres tisztítással).
... ám bizonyos szempontból, még örülhetsz is az algáknak. Ha igaz, és az ammónia felhalmozódása ez egyik kiváltó ok, akkor legalább azt felveszi a vízből, és a halaid nem pusztulnak el ammónia mérgezésben.
Tegyél bele sok-sok gyorsan növő növényt, ahogy @Ördög András is javasolta: Tüskés hínár, Hygrophila difformis, Vallisneria.
Részemről is egy átgondolt újraindítás a javaslat, pláne ha egy kicsit is mutatós egészséges, szemet gyönyörködtető növényes akit szeretnél.
Immár kb. 30 éve, hogy akvarisztikázom, és bár ebből még csak másfél év a növényezés, de itt annyira sokrétű lehet a probléma, hogy az újraindítás lenne a legjobb és talán legkönnyebb megoldás.
 
Csak lemezessel etetek és kb 10 perc alatt eltűnik. Pószter a háttér. Sziklák van egy mészkő többi pedig Grey mountain.
Ooopsz... A dolog kezd nagyon izgalmassá válni. Akkor tényleg nem értem, hogyan, miből élnek az algák? ...és pont ez a fajta?
A háttérhez gratulálok! Tényleg megtévesztett. Olyan, mintha azon is vastagon lenne a szürke-barna trutyi.
 
Részemről is egy átgondolt újraindítás a javaslat, pláne ha egy kicsit is mutatós egészséges, szemet gyönyörködtető növényes akit szeretnél.
Immár kb. 30 éve, hogy akvarisztikázom, és bár ebből még csak másfél év a növényezés, de itt annyira sokrétű lehet a probléma, hogy az újraindítás lenne a legjobb és talán legkönnyebb megoldás.
Ott a pont!
Sok gyorsan növő növény kéne bele amit ha algásodik lehessen nyírni hínár féle, vizipetrezselyem, akár úszó növények.;)
 
Back
Oldal tetejére