• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sziasztok!
Amit alga ellen tettem idáig a következők! A szűrőt egy kicsit vissza vettem úgy 30%-t heti vízcsere az 54 liternek az 50%-a, ajzat porszivozás, dekor ki moha kimos alaposan tusolóval, a fertőzött részek letépése! Heti vízcserénél perlon csere! Tápozás Green Aqua Micro macro napi 2-2 ml napi 2ml-re emeltem a carbot meg napi 1 ml ferro! Világítás 36 watt napi 8,5 óra! Co2 harangos 2szer feltőltve! Mit lehet még tenni?:(
 
Én is ecsetnek nézem, de mohát ne carbózz, mert kinyírod. A szűrő fojtása, áramlás és CO2 ellenőrzése a legfontosabb. Vasat miért adagolsz külön?
A szűrőt vissza vettem most kb fél állásba van a kar! Az esőztető a jobb rövid oldalon van és egy kicsit felfele nyomja a vizet mellete a hátson van a szívó rész! Vasat azért adagoltam mert nem tudom eldönteni mi van a növényeken. A hínáron ilyen barna valmi nem tudom mi az. Meg van egy olyan növényem hogy vízi petrezselyem , a leveleinek a széle is barnás! De ma már nem raktam bele vasat. Az áramlásról meg annyit tudok mondani hogy ha egy kis levéldarab belekerűl azt szépen elviszi a bal oldali ott vissza fordítja az áramlás és az akvárium közepén elmegy egészen az esőztető elé! Nem tudom hogy az így jó-e? Co2 meg az a harngos! Azt szerinted hanyagoljam? A tápozáson változtassak valami?
 
Jó-jó! Úgy tűnhet, hogy kérkedek vele milyen szép algát neveltem. Pedig baromira el vagyok keseredve.
Kérlek javasoljatok valamit, hogy ne legyen már ilyenem!
Köszi!
 
Kicsit off, használ valaki ilyen szerszámot üveg takarításra?
1379635365image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Használható, megéri a kb. 1200Ft-ot? :)
 
Jó-jó! Úgy tűnhet, hogy kérkedek vele milyen szép algát neveltem. Pedig baromira el vagyok keseredve.
Kérlek javasoljatok valamit, hogy ne legyen már ilyenem!
Köszi!
HajalgaRhizoclonium (Hair algae)
"Vékony,vattaszerűen finom, több centis, zöldes-szürkés szálak. Nem tapadnak le tereptárgyakhoz. Alacsony tápanyagszinteknél gyakori. Összefügg a rossz CO2 ellátással és a gyenge áramlással. Az algaevők kifejezetten szeretik, jó kiegészítő a növényi táplálékot kedvelő mindenevő halaknak. Megjelenésekor ajánlott alaposan kitakarítani az aljzatot. Az erős áramlás akadályozza a növekedésben."
Idézet GA oldaláról. Remélem segít.(y)
 
Köszönöm, hogy segítesz. Azért vagyok tanácstalan mert: 64 literes az akvárium, Eheim 2071 szerintem nem kevés, 5 otoc és 8 amano van bent, de nem eszik,
CO2 is van, igaz nem régóta, de azóta mintha több lenne. Tápozás: Green Aqua Micro/macro napi 3-3ml.
 
DSC_0520.jpg


Négy napja indult medencében jelenet meg ez az alga. Tök kezdő vagyok, szerintem fonalalga de nem vagyok biztos benne.. kicsit sokat mehetett a fény most visszavettem 6 órára, a ph 6.6 a KH 5-6, a co2 nem merem tovább emelni most 10 bubival megy, TPS adok hetente 1x az palackon írt mennyiséget. Vajon Easy Carbo tegyek a vízbe? ha igen mennyit 100L hez?
 
DSC_0522.jpg


Egy nap alatt megnőttek a szálak, csináltam egy 40% vízcserét, leszedegettem a szívócsővel a nagyját. Egy Amtra clan baci folyadékot tettem hozzá. Van valami ötletetek?
 
Tudtok segíteni, hogy mi ez és hogy hogyan tehetek ellene.
Fogkefével próbálkoztam de semmi sem történt.
Csak néhány megkövesedett fán és a red mooron jelent meg
002_zpsdpn9uqou.jpg
 
Egy képpel ezelőttire szeretnék választ kapni, azóta ugyan ez a valami kinyírta a Hidropiper ültetvényt is!
 
Három napja 4es nitrátom volt mára már lement 0.2re , lehet a következő lépés ez lesz, már csak akkor ültetnék újra ha tudom miért jön elő ez a fonál.
 
Sziasztok!

Végül ezt a topicot választottam, bár nem az a kérdés, hogy milyen alga, hanem hogy mitől van. Illetve tudom, hogy mitől lehet főleg, de hátha kiderül, hogy más baj is van.

Szóval, az akvárium paraméterei:

Technika:
- 30 liter kocka, üvegtetővel
- Eheim AquaLight Led, napi 8 óra
- Eheim biopower 160
- Eheim fűtő
- Citromsavas Co2 7x24 atomizer beoldással, lime színű DC

Növényzet:
- Eleocharis acicularis szőnyeg
- Echinodorus tenellus tenyérnyi területen
- Anubias barteri v. nana Petite

Dekoráció:
- vasfa
- néhány darab dragon kő

Tápozás:
- Profito heti 2x1,5 ml
- Carbo napi 1,5 ml

Víz:
- heti 2x 50%, prime-al kezelve
- 18 nk
- 7,5 körüli PH

Állatvilág:
- 1 hím betta

A jelenség pedig az, hogy minden elképzelhető helyen rhizo és fonál, de néha mintha a fonál végén lenne egy rhizo pamacs :). Leszedegetem (persze közben felforr az agyvizem, amikor jön vele az acicularis...) és két nap múlva megint minden egy rakás alga. A növények egyébként szépek (lennének) és nőnek nagyon.

Egyértelmű, hogy a szűrés gyenge. De ha kicserélem, egy Eheim 2422-re, akkor szükséges még valamit változtatni? Egyáltalán ez az Eheim LED lámpa milyen erősségűnek számít? Azt írják róla, hogy 30-as kockákhoz a legkiválóbb :)
 
Sziasztok!
Az alábbi képen lévő algákhoz kérném a segítségeteket:
22612783_d4ffd3e5e21d4b69054700e6d2859c85_m.jpg

nagy kép
-rendszres vízcsere van (az akváriumban jelenleg 9nk-s víz van),
- Co2 van,
- blackout volt,
- easy carbo van,
- profitoval tápozok mellette.

Valakinek valami hasznos ötlet az eltüntetésükre?
 
Ami még hozzá tartozik:
- akvárium 140L, természetes fény nem éri
- Világítás:
2x30w 6500K/865,
1x21w/840
Eddig napi 10óra volt, amit először 8ra vettem vissza, majd már csak 4-re, de még így is terjed..
- Profito napi 4-5Ml
- Carbo eleinte napi 4, utóbbi másfél hétben napi 7Ml
- Co2 szép elénkzöld szinten.
- Szűrés: Tetratec Ex1200 esőztetővel, de még így is van flow rendesen.
- Indítás: 15 január 4
Hal egyelőre csak 2db Otocinclus.
 
Back
Oldal tetejére