• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Meg is adtad a választ a ro vízzel. :)
De szerinted addig meglesznek a növények/halak? Én ettől tartok inkább.. CO2 megy bele 1bubi/s, mivel éjjel nappal megy ettől többet nem szeretnék. Bár a 13 kH-val valószínű akkora pufferkapacitása van a víznek hogy 10bubi/s se ártana 😂😂 de ezt nem próbáljuk ki.
 
De szerinted addig meglesznek a növények/halak? Én ettől tartok inkább.. CO2 megy bele 1bubi/s, mivel éjjel nappal megy ettől többet nem szeretnék.
Meglesznek. Az halak mindenképp.
Bár a 13 kH-val valószínű akkora pufferkapacitása van a víznek hogy 10bubi/s se ártana 😂😂 de ezt nem próbáljuk ki.
13 Kh-nál már szinte édesmindegy a CO2. Nem tud normál légköri nyomáson elegendő beoldódni. A karbonát egyszerűen kiixeli a javát. Nem véletlen, hogy szódavizet nyomás mellett lehet csak csinálni. 😉
 
Meglesznek. Az halak mindenképp.

13 Kh-nál már szinte édesmindegy a CO2. Nem tud normál légköri nyomáson elegendő beoldódni. A karbonát egyszerűen kiixeli a javát. Nem véletlen, hogy szódavizet nyomás mellett lehet csak csinálni. 😉
Igyekszem akkor mihamarabb beszerezni valami kis olcsóbb RO készüléket.
 
Sziasztok! :) egy pár napja jelent meg ez a fonalas algám. Nem érdes, inkább nyálkás és ragaszkodik a tereptárgyakhoz :/
Gondoltam helyi liqui carbo kezelésre, csak nem tudom mennyire lehet túladagolni… a 45L-és tankba amibe 32 liter víz van, nem merek 800uL-nél többet rakni így is picit túllépek az ajánlott mennyiségen.
Van esetleg tanácsotok ez ellen a típusú alga ellen? :) jelenleg 5db amano és 3 Ottó folytat reménytelen küzdelmet 😅

U.i: be üzemeltem az RO-t, most 5ös kH-t és 6-os gH-t mérek a tankban. Következő vizcserénél megcélzom a 4-es kH-t és gH plussal 8-ra tervezem emelni a gH-t.
A CO2 30 bubi/perccel pötyög, a világítás (mostmár a Chihi A2 max) 80%-on napi 8 órát megy. Ezen lehet hogy lentebb kellene vennem.

Remélem maradhat a kérdés ebben a topicban, a hétvégén tervezek nyitni egy akváriumnaplót, felbuzdulván az eddig olvasottakon 😅 van elég dokumentáció hogy bemutassam a projektet az elejéről :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! :) egy pár napja jelent meg ez a fonalas algám. Nem érdes, inkább nyálkás és ragaszkodik a tereptárgyakhoz :/
Gondoltam helyi liqui carbo kezelésre, csak nem tudom mennyire lehet túladagolni… a 45L-és tankba amibe 32 liter víz van, nem merek 800uL-nél többet rakni így is picit túllépek az ajánlott mennyiségen.
Van esetleg tanácsotok ez ellen a típusú alga ellen? :) jelenleg 5db amano és 3 Ottó folytat reménytelen küzdelmet 😅

U.i: be üzemeltem az RO-t, most 5ös kH-t és 6-os gH-t mérek a tankban. Következő vizcserénél megcélzom a 4-es kH-t és gH plussal 8-ra tervezem emelni a gH-t.
A CO2 30 bubi/perccel pötyög, a világítás (mostmár a Chihi A2 max) 80%-on napi 8 órát megy. Ezen lehet hogy lentebb kellene vennem.

Remélem maradhat a kérdés ebben a topicban, a hétvégén tervezek nyitni egy akváriumnaplót, felbuzdulván az eddig olvasottakon 😅 van elég dokumentáció hogy bemutassam a projektet az elejéről :)
a képeket nézve, ez a kavicságy nem túl szerencsés... a képen látszik, hogy rengeteg kosz van közötte, amit nem nagyon lehet kipucolni, ez is hozhat algásodást, a másik, hogy a növényeid sem egészségesek, azok is szenvednek, ez megint az algának kedvez.
Én kíváncsian várom azt a naplót, hogy mit rejt a kezdet.
 
a képeket nézve, ez a kavicságy nem túl szerencsés... a képen látszik, hogy rengeteg kosz van közötte, amit nem nagyon lehet kipucolni, ez is hozhat algásodást, a másik, hogy a növényeid sem egészségesek, azok is szenvednek, ez megint az algának kedvez.
Én kíváncsian várom azt a naplót, hogy mit rejt a kezdet.
Igen, rossz ötlet volt a kavics.. gondolkozom hogyan lehetne esetleg homokra vagy apróbb szemű fekete kavics ra cserélni. A Hm-sem érzi magát jól benne, amit meg is értek.
 
Akkor nem a mérettel lesz a gond.
Bár szerintem lehetne kicsit vastagabb rétegben.

Nekem volt olyan akvám amiben csak ADA Garvel 'S' volt, és nem volt vele gond.
Az pedig ennél nagyobb, 2-5 mm-es méretű.
Növények szerették... 😁

View attachment 177649

View attachment 177650
Nagyon szép :)
Akkor nem tudom… esetleg nagyon le lenne kerekítve a szélük, nem tud bele kapaszkodni a növény? Nagyon lazán gyökereznek és az új oldalhajtások sem tudnak az aljzathoz rögzülni, csak a vízben lóg a gyökér. Egyébként inkább 2-5 mm köze mondanám a kavicsokat.
 
Nagyon szép :)
Akkor nem tudom… esetleg nagyon le lenne kerekítve a szélük, nem tud bele kapaszkodni a növény? Nagyon lazán gyökereznek és az új oldalhajtások sem tudnak az aljzathoz rögzülni, csak a vízben lóg a gyökér. Egyébként inkább 2-5 mm köze mondanám a kavicsokat.
Ha kevés a fény, felfelé törnek. Ha elég, elfekszenek. A gyökér próbál lefelé menni, de a szár felemelkedik.
Tegyél rá kavicsot, vagy követ, hogy lent maradjon és legyökerezzen. Ne aggódj, kinő majd alóla.
És emeld a fényt, ha nem elég.
És nyisd meg az ígért naplót, hogy ne ezt a topicot offoljuk szét... 🤣
 
Ha kevés a fény, felfelé törnek. Ha elég, elfekszenek. A gyökér próbál lefelé menni, de a szár felemelkedik.
Tegyél rá kavicsot, vagy követ, hogy lent maradjon és legyökerezzen. Ne aggódj, kinő majd alóla.
És emeld a fényt, ha nem elég.
És nyisd meg az ígért naplót, hogy ne ezt a topicot offoljuk szét... 🤣
Már meg is nyílt :) csak hosszú volt leírni, így is visszafogtam magam :D
 
Viszont alga-téren mitévő legyek? kevesebb ideig világítsak erősebb fénnyel? Mennyire érdemes tolni a liquicarbo-t? A 800 uL édeskevés hogy lokálisan leápoljak minden zöldalga foltot. Tápozáson kellene változtatni? Jelenleg Aqualine TF tápokat használok, 800uL makro, 400uL micro.
 
Viszont alga-téren mitévő legyek? kevesebb ideig világítsak erősebb fénnyel? Mennyire érdemes tolni a liquicarbo-t? A 800 uL édeskevés hogy lokálisan leápoljak minden zöldalga foltot. Tápozáson kellene változtatni? Jelenleg Aqualine TF tápokat használok, 800uL makro, 400uL micro.
Én a helyedben várnék.
Ha beáll a rendszer (és minden egyéb klappol), akkor eltűnik majd.
A patikamérlegen méricskélt, profik által indított akvákat kivéve az elején szinte mindenhol előjön az alga.
Először diatom, utána szakállas vagy fonal.
Adj időt a baciknak, hogy elszaporodjanak.
Ha jól számolom 3 hetes az akva, nagyon az elején vagy még.

Nekem a legutóbbi indításnál 2 hónapig volt fonal, aztán hirtelen eltűnt.
(Na jó, akkor volt a két hónapos szűrő tisztítás is, de kb. addigra állt be a rendszer.)
Úgyhogy csak annyit tudok mondani: Don't panic! 😉
 
Az akváriumom közeledik az 1 éves korhoz, viszont sajnos nyáron nagyon kevés időm volt rá, meg is lett az "eredménye" :(
Tehát ez milyen alga? Főleg az Anubiasok régi levelein van rajta, de a háttéren is van belőle bőven.
alga_202309_1.jpgalga_202309_2.jpg
 
Az akváriumom közeledik az 1 éves korhoz, viszont sajnos nyáron nagyon kevés időm volt rá, meg is lett az "eredménye" :(
Tehát ez milyen alga? Főleg az Anubiasok régi levelein van rajta, de a háttéren is van belőle bőven.
View attachment 177793View attachment 177794
Elég zörejes a kép. Kapaszkodik, vagy leszedhető? A masszívnak látszó az fekete? Zöldpont telepen megkapaszkodó kezdődő ecsetnek tűnik. Kivenném karbózni, ha csak ők fertőzöttek🙂
 
Akkor az amit mondtam. Egy nitrát foszfát mérés szerintem azt mutatná, hogy a nitrát több, mint 15szöröse a foszfátnak. 🙂
Ha az normális, akkor a vasad lehet az egekben. (ami persze a foszfátot fékezi)
Tápozol valamit a gazoknak?
GA EI tápozás, tavasszal még kicsattant minden az egészségtől.
A vízértékeket holnap megmérem.

A Carbo fürdőt milyen arányban keverjem be, és mennyi ideig legyenek benne? (Easy carbo az van)
 
Back
Oldal tetejére