• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első próbálkozásom 40L-ben.

Szia
nálam kb 40 literben 10 boraras, 3 oto és egy nagy marék red cherry van és a 10 pici szépen beússza az akváriumot

ha engem kérdezel vagy boraras vagy galaxy én nem keverném őket
de ez csak az én véleményem :)

Imi
 
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, akkor a Boraras lesz, Otokkal és a garnélák.

Tegnap volt 1 hetes az akvárium, szerencsére algát még nem látok, és a növényeken már lehet látni, hogy kezdenek nőni.
A myrophyllumnak az alsó levelei kicsit barnulnak, remélem ez normális.
Mértem keménységet is a vízben Neptun teszttel, 3nk-s összkeménységet mutatott. Ilyen téren szerencsém van a vízzel, nem kell lágyítani.
Próbáltam igazítani a köveken is, és kipróbáltam világosabb háttérrel:

img0003res.jpg
 
Üdv!
Változások:
-A mai napon bekerültek az Oto-k. Látszólag jól érzik magukat, szimpatikus állatkák.
-A parvula emers szárai barnulnak, és szépen nőnek az új submers levelek.
-Kivettem a bacopa-k közül a követ, ami sok mindenkinek (nekem is) szúrta a szemét.
-A Myrophyllum szárán alulról elkezdtek teljesen elbarnulni a levelei és foszlani. Ettől kicsit tartok, nem tudom mennyire normális.
-A talajon észrevehető kis mértékben sötétbarna, vagy fekete színű alga.
 
UPDATE:
Szépen fejlődnek a növények, leszámítva a myro-t. Úgy döntöttem, hogy kiveszem, egyrészt tele van az elhullajtott leveleivel az aki, másrészt nem valószínű, hogy valaha is magához térne. Nem low-tech növény. Kérdés, hogy mi kerüljön a helyére? A bacopát kezdjem el terjeszteni a helyére, vagy jobban mutatna egy másfajta stem?

Bekerült 10db Sakura garnéla, akik birtokba is vették a teret, látszólag tetszik nekik az új hely. Kettő kisebb példányt már a második napon a szűrőből kellett előhalászni, úgyhogy húztam egy szúnyoghálót a szívó ágra.

Kép az egyik garniról:
IMG_0004_.jpg
 
Back
Oldal tetejére