• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első próbálkozás

Na a sétánnyal sztem elbarmoltam az egészet :( Szemből nézve is csúnya (befolyt kicsit a talaj közé) és az elválasztók teteje is kilátszik néhol - ez még nem lenne baj, mert ültethetek oda később valamit, de sztem ha megbolygatom mellette a talajt azzal a lendülettel közé folyik a homok fele :\
 
Kepet kerek!

Igenis :)

El kellett szaladnom közben, mindenesetre ezt sikerült az utóbbi pár napban összerakni mint első akvárium:

szembol.jpg

fentrol.jpg


Nem túl jó fotók, élőben azért sokkal szebb a növények színe. Amint lesz rá időm és energiám megpróbálom leszívni a kvarchomokot - ha sikerül egy kis átalakítás után adalékmentes égetett fehéragyag megy a helyére. Az egyik DIY szűrőkosárral szépen át is tudom rostálni, hogy ne legyenek túl nagyok a szemcsék.

Eredetileg HC mezőt akartam középre, de majd meglátjuk hogy alakul a továbbiakban a dolog :) Végül a problémás rész:

ehha.jpg
 
Természetesen szabad, épp ez a napló célja :)

Arra jutottam, hogy a kvarchomokot megpróbálom eltüntetni és fehér általános talaj szerűséget betenni helyette. Az engem is zavar, hogy túl szabályos, kicsit alakítok majd rajta :\ Illetve elképzelhető, hogy egy Y-t is megpróbálok majd kialakítani a frontüvegnél, a körülölelt területen egy kisebb mohabokorral - ezen azért majd még agyalok egy keveset.

A kövek (legalábbis egy részük) mohásítása is előfordulhat, de a következő pár napban sajnos szinte csak melózni és aludni fogok, így nem tudom mikor fogom végre feltölteni :\
 
Szia! Tetsztős lett. Jó a 3 köves variáció. Nekem is egyből szemet szúrt, hogy milyen szabályos a meder. Kisebb kövekkel kiraknám a szélét.
 
Na ezt most inkább megkérdezem :)

A fehér talaj amit használnék tulajdonképpen macskaalom. Nem csomósodó, nincs illatosítva, elvileg teljesen adalékmentes égetett fehéragyag - viszont mintha olvastam volna valahol, hogy ezek altalaban nincsenek elég magas hőfokon kiégetve, így idővel elkezd lágyulni a vízben. Ha pedig így van akkor gondolom ködölni fog, illetve miután összeállt nem tud levegőzni alatta a talaj :\ Próbálta már valaki pusztán dekorációs célra használni?
 
hú diy lvl over 9999 :D
Szia!
Szerintem cseréld ezt a macskaalmos dolgot valami természetesebbre. Az égetett meg agyag szó nem hangzik túl jól talajnak, kivéve ha az amazoniaról beszélünk vagy a társairól. :)
Ez a hófehér szín nem is fog sokáig így maradni, pár hónap múlva már biztos nem lesz ilyen hófehér, ami szerintem nem is túl természetes.
Ha a meder szélét kirakod kövekkel, akkor már nem is fog ennyire szabályosnak tűnni szerintem.

keep it up!!a scape nekem tetszik, jó lesz ez !!! :)

Üdv,
simi
 
Igazság szerint épp azért gondoltam rá, mert az akváriumi talajok is égetett agyagból vannak, csak a vastartalom miatt olyan a színük amilyen. Nade én sem tudtam meggyőzni magam, így a post után két perccel már robogtam a helyi fressnapf-ba, mint egyetlen helyre ahol dekor kavicsot tudtam szerezni ilyenkor. Remélem nem volt trafi, mert drága ösvény lesz :D
 
Back
Oldal tetejére