• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első osztály...

Sziasztok!
Bemutatom a kedvenc akváriumomat.
Ezzel egyik célom látszik lassan megvalósulni. Ez egy egyszerű kis üveg, akadama talaj, nincs tápozva, semmi... Csak Bucephalandrák és 2tő (számomra különleges, egyébként kommersz) Anubias van benne. Ezeket a gazakat a szárnybontogatásom óta harácsoltam össze. Van benne még az első vagy második találkozásunkról @dexkill barátomtól, sok tő amiket apránként szedegettem össze @Szmóki tól és rengeteg @Szabó Henrik től és kitudja kitől nem került ide (a teljesség igénye nélkül Csilla(g) 🥰😍, mielött berágnál...) :)
Egy kétkaros cseh emelős szivacsos szűri amit ha jól gondolom Csépányi ✝️mester (gondolom sokatoknak mond valamit ez a név) intelmei alapján fabrikált nekem Dexkill (ez sem most volt ugye Zoli!?). :)
Az üveg 80*40*35 cm.
És a lényeg a lényegbe (🤣 ahogy tanult kolegám szokta volt mondani):
Ezt jelenleg Bloody Maryk tartják karban pár PRL-el. A PRL-ek mennek az új helyükre és ezt az akit ha minden jól megy el kell, hogy lepjék a cifra, tiri-tarka, saját szaporítású Taiwan beek! :)

Ha ez zökkenőmentesen megvalósul amire csak néhány merítésnyire vagyok, akkor szerintem elmondhatom nektek, hogy a lehetetlen nem létezik! :)
Néhányan nagyjából tudják, hogy honnan indultam. Most pedig az akváriumos szobámba valósítom meg ezt az agymenésemet...
Nem mellesleg: gyakran a kislányommal az ölemben töprengek, ez elött az üveg elött minden ilyesmin.
Jöjjenek hát Csilla nagy örömére a fikáznivalók:
( 😘 @star67 )


IMG_20211209_024633_824.jpgIMG_20211209_024643_668.jpgIMG_20211209_024721_535.jpgIMG_20211209_024816_834.jpg
És, hogy miért volt ez a célom? Fogalmam sincs! Tetszenek a Bucék... Tetszenek a Taiwan beek... Valahogy így jött... Nem tudtam volna ezt megcsinálni, ha nincs Henrik és Csilla, aki inspirál és támogat minden értelemben. :) Kicsit úgy érzem, hogy valahogyan "köztetek" vagyok és jó helyre kerültem.

Írja ezt a kölök aki a forum alakulása óta követi a naplókat és minden zeg-zugot itt az oldalon. :) Mindent elolvasott, napokon és éjszakákon át.
De felnőttem. :) És tádá! :*
 
Én egy szem fikát sem találtam benne!
Ügyes vagy, kitartó, ami sokakból hiányzott az évek alatt és inkább feladták egy a csodás hobbit.
Igen, táppal, fénnyel talán üdébb lehetne a bucék színe, de a taiwan csapat így is remekül fog sokasodni benne, te pedig csak filozofálj Zselykével az élet kis és nagy dolgain a remek kis halas birodalmadban.
Örülök, hogy sikerült. 👏🏻
Előre, tovább, nincs megállás!👍🏻

Teszek ám el neked a lamandau bucikból is.😉
 
Utoljára módosított:
Off:
No, hát miért keltett benned ekkora felháborodást a Zselyke név Rudi?
Ez ősi Magyar név.
Éppen ez miatt gondolnám, hogy hagyományos. ;)

A "j"-"ly"-ról pedig: nekem így tetszett... :) Korábban utána olvastam ennek is. A pontos "j" az "eredeti"... Hogy miért sajnos, hogy anyakönyvezhető; és miért agyrém ezt sem értem. Zsoltiabéka?

A legnagyobb jóindulattal kívánom, hogy örvendeztessen meg a Jóisten titeket egy tucat gyermekkel akiket Erzsébetnek, Máriának és Katalinnak nevezhettek el. :)

Én imádom a Zselyke nevet, jómagam találtam rá egy éjjel. Örültem neki, jól körbejártam majd elneveztem így a legdrágább kincsemet. Ez van. Ezt ajánlom és kívánom nektek is!

Ha netán még erről szeretne valaki diskurálni szivesen látom hajlékomban vagy üljünk be valahová!
 
Off:
No, hát miért keltett benned ekkora felháborodást a Zselyke név Rudi?
Ez ősi Magyar név.
Éppen ez miatt gondolnám, hogy hagyományos. ;)

A "j"-"ly"-ról pedig: nekem így tetszett... :) Korábban utána olvastam ennek is. A pontos "j" az "eredeti"... Hogy miért sajnos, hogy anyakönyvezhető; és miért agyrém ezt sem értem. Zsoltiabéka?

A legnagyobb jóindulattal kívánom, hogy örvendeztessen meg a Jóisten titeket egy tucat gyermekkel akiket Erzsébetnek, Máriának és Katalinnak nevezhettek el. :)

Én imádom a Zselyke nevet, jómagam találtam rá egy éjjel. Örültem neki, jól körbejártam majd elneveztem így a legdrágább kincsemet. Ez van. Ezt ajánlom és kívánom nektek is!

Ha netán még erről szeretne valaki diskurálni szivesen látom hajlékomban vagy üljünk be valahová!
O.T.
Köszönöm a meghívást, de... egyáltalán nem háborodtam fel. Miért is tenném? Mindenki olyan nevet ad a gyermekének, amit szeretne. Ezt egy pillanatig sem kérdőjelezném meg. Mindannyian így kaptunk nevet. Én is. Csupán megjegyeztem, hogy egyre ritkábbak a régebben gyakorinak számító keresztnevek. ☮️
BUÉK!
 
O.T.
Köszönöm a meghívást, de... egyáltalán nem háborodtam fel. Miért is tenném? Mindenki olyan nevet ad a gyermekének, amit szeretne. Ezt egy pillanatig sem kérdőjelezném meg. Mindannyian így kaptunk nevet. Én is. Csupán megjegyeztem, hogy egyre ritkábbak a régebben gyakorinak számító keresztnevek. ☮️
BUÉK!
Az utosló írásomban amire válaszoltál és már én is jó rég írtam, na abban a témát lezártam.
Persze meg lehet itt magyarázni, hogy mit miért írtál, de legközelebb ne írjál vagy ne olyat amit meg kell magyarázni vagy ne nekem (vagyis velem vagy a családommal kapcsolatos témára) és kész!

Ja és köszi. ☺
 
Back
Oldal tetejére