• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első osztály...

T.Norbee

Főkertész
Sziasztok!
Úgy gondoltam indítok egy naplót az új akimnak, meg persze megosztom itt az örömömet meg a bánatomat a többi akival kapcsolatosan is amik most kb. tárolók...

A helyzet, hogy most költöztünk és sikerült egy kis állványra szert tennem. És ez lesz rajta az "első igazi" akva.

Az üveg 30×30×30 sima üveg.
A talaj ADA amazónia.
Lesz benne egy szőlőtőke-gyökér "saját termésből".

Valószínűleg rakok bele anubiast, meg pár ilyen full egyszerű növényt, riccardia mohát-az tuti mert nagyon tetszik- és @dexkill -től kaptam (y).

Ennyit tudok eddig mondani róla.
Mivel a scape itt nem a legfontosabb ugyanis inkább garnisnak indítom majd, ezért a technika minimál lesz.
 
Mindenkinek a segítségét és építő jellegű hozzáállását előre köszönöm.
A helyzet, hogy nem szeretnék tápozni, nem tudom ez megoldható-e így.
Mivel dexkill-el csak késöbb tudok konzuktálni, hogy kitanítson ezért itt elkezdem már most a naplót meg az agyalást.:geek:
Had érjen a téma- nameg hátha pörög kicsit a hozzászólásaim száma...:facepalm:
A helyzet, hogy nincs tapasztalatom az aktív talajokkal. A garnikkal már van..."szinte"
 
A garnikkal már van..."szinte"
Értsd: RC->BD->CRS->Babaulti->CBS.
-Pontos sorrendben ezek a garniaim voltak és jelenleg is vannak,nameg beszereztem pár BloodyMary-t nemrég... :) a költözés után 3 db-ot leltem csak a tárolóból, -de lehet az rc-k közé kevertem párat- a lényeg, hogy pont nem egy neműek a "túlélők" akik azóta sajnos csak ketten, külön akiban vannak a CRS-ekkel és már be is petésedett a nőstény.
De még meglátjuk... na ennyi a jelenlegi, mindenképpen elmesélni kívánt történetem. Sok érdekes dolog van az eddigi, pontosan 3db akvámban, de nem túl szépek, majd szépen lassan kikupálgatom őket, a lakók szerencsére jól érzik magukat.
Tehát ennyi a garnis előéletem nagy vonalakban +a legfrissebb sikerélményem.

Bocsánat mindenkitől a sok bötüér', nameg a helyesírásomért.
 
78p40jaadnftq48ptmfk.jpg

Ebből fogok legózni. És igen csak telós képek lesznek.
Bocs mindenki.
Szerk.: itt csak kipróbáltam, hogy belefér-e :) ne ijedjetek meg.
Persze még nincs megfelelően kezelve se a fa... csak épp nyomáspróbáztam az üveget, és akkor hoztam fel a gyökeret, ami addig a csomiba "száradt"...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Sajnálom, aki esetlegesen várta ennek az akvának az életre kelését annak egy nem túl jó hírrel tudok szolgálni, ugyanis ez csak 1-2 hónap múlva fog belendülni. A CRS-CBS projektet el-hó-napolom... sikerült a döntésről meggyözzem magam, kis segítséggel. Viszont van jobb hír is...
A Babaultik babáznak szépen, a Bluedreamekre sincs panasz (kopp-kopp).
:spam:És a nagy hír: Indul egy új garnis aki az állványon... :love:

Az üveg úton van már hozzá... remélem nemsokára dokumentálni is tudom és ezzel az akvával sikerül kijárnom az "első osztály"-t ami a naplóvezetést illeti.(y)

Reményeim szerint a napló címe új értelmet nyer majd. :cool:

Lehet, hogy indítanom kellene egy új naplót a projektnek ezt pedig jegelni? Vagy maradhat itt az egész állvány és az akik történetének alakulása, és szóljon ez a napló az állványról? (n) -még megálmodom

Persze ahhoz, hogy egyértelműen tudjunk ötletelni ahhoz több információ kellene nektek. Dióhélyban: ez lesz az első akvám (az új lakásban az új álványon) amit lelkes kezdőként dokumentálni fogok. 40*40*35 (ho×mé×ma cm-ben) a méret. Lámpa még nem tudom milyen lesz. A szűrő: szivacs szűrő. Berendezés: passz...


Tehát szerintetek egy helyen legyenek az akik dokumentálva vagy nyissak minden akinak külön naplót majd?

Igazából imádok ilyen fáradtan írni. Csak rizsázok egy csomót és nem derül ki belőle semmi.
Bocs mindenkitől aki értelmes bejegyzésre várt, köszi aki végig olvasta.
Jóéjszakát mindenkinek.
 
Sziasztok!
Sajnálom, aki esetlegesen várta ennek az akvának az életre kelését annak egy nem túl jó hírrel tudok szolgálni, ugyanis ez csak 1-2 hónap múlva fog belendülni. A CRS-CBS projektet el-hó-napolom... sikerült a döntésről meggyözzem magam, kis segítséggel. Viszont van jobb hír is...
A Babaultik babáznak szépen, a Bluedreamekre sincs panasz (kopp-kopp).
:spam:És a nagy hír: Indul egy új garnis aki az állványon... :love:

Az üveg úton van már hozzá... remélem nemsokára dokumentálni is tudom és ezzel az akvával sikerül kijárnom az "első osztály"-t ami a naplóvezetést illeti.(y)

Reményeim szerint a napló címe új értelmet nyer majd. :cool:

Lehet, hogy indítanom kellene egy új naplót a projektnek ezt pedig jegelni? Vagy maradhat itt az egész állvány és az akik történetének alakulása, és szóljon ez a napló az állványról? (n) -még megálmodom

Persze ahhoz, hogy egyértelműen tudjunk ötletelni ahhoz több információ kellene nektek. Dióhélyban: ez lesz az első akvám (az új lakásban az új álványon) amit lelkes kezdőként dokumentálni fogok. 40*40*35 (ho×mé×ma cm-ben) a méret. Lámpa még nem tudom milyen lesz. A szűrő: szivacs szűrő. Berendezés: passz...


Tehát szerintetek egy helyen legyenek az akik dokumentálva vagy nyissak minden akinak külön naplót majd?

Igazából imádok ilyen fáradtan írni. Csak rizsázok egy csomót és nem derül ki belőle semmi.
Bocs mindenkitől aki értelmes bejegyzésre várt, köszi aki végig olvasta.
Jóéjszakát mindenkinek.

Szerintem egy naplót könnyebb dokumentálni, mivel sokszor párhuzamot lehet vonni több akvárium között, illetve egyszerre többet is lehet írni :) A külön naplókba viszont az a jó, hogy csak az egyik aksira koncentrálsz írás közben, bár a másik is ott jár a fejedben, vagy szaladgálnak a garnélák :D
Tudom, ezzel nem sokat segítettem, de egy naplót könnyebb vezetni. Gratulálok az új aksihoz majd, sok garnéla fog örülni neki :)
 
Sziasztok!
Sajnos kicsit több lett mint egy hét, azonban volt (azaz lett volna) idő átgondolni, mit hova, milyen alapanyagokból és milyen akvát rakjak össze... hát ezt fogjuk rá, hogy megtettem... az eddigiekhez képest ezt átgondoltnak is mondhatnám! :smuggrin:

A technika :
30*30*30as itt már korábban bemutatott üveg.
Odyssea 24W compact lámpa, azért ez mert a kis lámpák amik elérhetőek voltak nem értek semmit, full csájníz ledes cuccok voltak, ezért úgy döntöttem legyen ez, egyszer már bevállt nekem, bár pörköl rendesen, de szeretem.

Eheim Liberty 200 akasztós szűrő.

A talaj Amazonia(2? Talán...)

Növények:
Itt azért igazán bajban vagyok, ugyanis semminek nem tudom a nevét.
Az anubias talán nana.
A bucephalandra az mini, de kb ennyit tudok róluk...
A Microsorumról semmit nem tudok.:pompous:
Van még egy darab bolbitis is benne, ez egy igazán érdekes történet miért van nálam, na hagyjuk is.

Jajj majd el felejtem, ültettem is bele egy kis növénykét amit nagyon szeretek,de szintén nem tudom a nevét... :banghead:

Kb. ennyi... a fa amit mutattam, meg egy-két egyszerű gaz... ha hül az idő akkor kerítek bele valami garnélát is. :)

A lámpa az lehet még cserélődik.-Még nem tudom. (y) Egyellőre ennyi. Most várom a csodát, meg hogy tisztuljon a víz.
Köszönöm, hogy elolvastad! (y)
 
Sziasztok!
A BD-k közé bekerült pár Racoon Tiger akik közt láttam már egy petést is! Ez a mai nap örömhíre.
Az új aki csupa hydra, ezek a kis lények arra batorítottak, hogy a legszebb BD-kből átkerült néhány, és mivel ők is jól vannak késöbb került bele pár Oto, ma pedig 3 Habrosus Cory. Van még benne 2 baba molly meg egy fiu guppi.
A halacskák közül csak az Oto csapatocska lesz állandó.
Majd valamikor rakok fel pár képet is.

@BBálint tól sikerült elbitorolnom 5 szép tő Bucephalandrát!
Köszönöm szépen, itt is! ☺
Jelenlegi elképzelésem szerint majd a "tároló" akiba fogom őket elhelyezni.
Lassan, de biztosan épül az állványocska. @Verhó val szépen komótosan kiokumláltuk, hogy miként lesz nekem lámpám, és nagyon kedvesen és közreműködően állt hozzám. -Ezt köszönöm, és a türelmedet is; már most örülök, hogy veled álltam neki üzletelni. Mindenkinek ajánlani tudom csak Gábort, akinek a számára ínyére való portékát árul vegye fel vele a kapcsolatot! Türelmes és rugalmas.
Komolyan mondom, boldog vagyok, hogy tagjává válhatok (lassan, de biztosan) ennek a közösségnek!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Jöjjenek a képek elötte még azért mesélek...
Megjöttek a CRS-ek is némi CBS-el karöltve. Próbálok felrakni képet mostmár, mert elvagyok maradva... (n)
Nem sok időm volt a naplózásra.
A kis kockám szépen műkszik.
A bedobált BD-k közt is van egy iszonyatosan petés.
Otok cukiskodnak ezzel sok örömet szerezve nekünk (mert murisak és jópofák) és jókat bandáznak a habrosusokkal akikkel egy méretüek... :love:
Várom már a babybummot a Tigriseknél...
A BD-k szépen ellátnak babával. A BloodyMarykre sincs panasz. A 2 darabból ami marad a költözés után már az első alom petés... és vannak különböző méretü növendékek...
Tudom szőrnyen akvásak az algariumaim. :lurking:
(A kockába bement már 4 süni rendezkedni.:woot:)
4ca5030b877d247c2782bf2004f03cfb.jpg
e92c4bb9d3aec878aa559ca4443fc5a9.jpg
fb56a5ed093d00b693846e2e0a6f0c7c.jpg
83b48de5a7c4a0ce10e3a2aacd939099.jpg
4364ecc21f12c34c61456f7b097371bd.jpg
c2479c0db80f28304d2119b2f6071423.jpg
8668928908e36e15accaf71babf1a23b.jpg
Szerintem mára elég, és szólok itt is, hogy a nyulaim új gazdat keresnek némi zöldségér(bucephalandra elvihetők. Eddig 6 darabot találtam meg. De lehet vannak még bújkálósok... A csiga-csere topicban vannak képek, de ha kell küldök is még.
 
Azt tudtam, hogy Racoon Tiger (ezt is elég kuszán derítettem ki róluk, fentebb így is nevezem őket egyébként.) Viszont őszintén érdekel, hogy a magyar szaknyelv szerint hogyan kellene hívnom, hogy ne tévesszen meg senkit.
 
Aha, én eddig úgytudtam, hogy az tigris. :)
Kereskedőtől van aki azt mondta rá, hogy darázs... Köszönöm, hogy szóltál. Viszont akkor magyarul hogyan lehet nevezni @ezsolt80 ?
ritkább mint a tigris. Tavaly volt egy kör mikor egy nagykerből tigris néven kerültek ki boltokba. Lehet máshol azóta is rájuk ragadt ez a név.
Szerintem jó név a racoon.
Csak aztán nehogy valaki megszakértse és kiderüljön hogy Caridina Trifasciata.
@Szmóki ? ;)
 
Azt tudtam, hogy Racoon Tiger (ezt is elég kuszán derítettem ki róluk, fentebb így is nevezem őket egyébként.) Viszont őszintén érdekel, hogy a magyar szaknyelv szerint hogyan kellene hívnom, hogy ne tévesszen meg senkit.
visszaolvastam és tényleg. Csak azért akartam szólni, mert nem tudtam hogy tudod-e ;)

szerk: darázs --> lehet a bumblebee garnival keverte a bolt
 
Back
Oldal tetejére