• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

első akvárium

matyasandras

Tapasztalt kertész
Két hete indult az akváriumom és mivel akadt pár kérdés és talán jobb lesz ha ezentúl egy helyen tehetem fel ezeket!

Szóval március 3.-ikán indult az akvárium, ami 60 literes.
Talaja sóder, egy 30-60 literes szűrő van benne. 60 watt világít felette kb 6-8 órán át!

Van benne egy szőlő gyökér, kavicsok és növények.

Az indulás óta megjelenő algák:
- fonalalga a növények hosszabb levelein --> levelek eltávolítva, azóta nem jött vissza
- szőlőtőkén fehér "penész" --> nagyjából eltűnt
- pontalga (talán) az üvegen --> szivaccsal törlöm le időnként
- a sóder talaj feketedése --> ez ellen még nem sikerült tenni
- "tejes" víz --> Panzi crystal tabletta + 50 %-os vízcsere

"Vegyi anyagok"":
- Neptun algagátló
- Neptun növénytápsó
- Panzy crystal tabletta
(- plusz volt egy adag metilinkék, de azt már mondták, hogy baci ölő és felejtsem el...)
 
Akkor pár kérdés:
- a "tejes"vízen segíthet a Panzi crystal tabletta + 50 %-os vízcsere?
- a feketedéssel lehet valamit kezdeni?
 
Azért még szükség van némi infóra. 1 w/l világításodhoz van CO2? Az általad leírt szűrő belső? Tápozás, vízcserék?
 
CO2 nincs
a szűrő belső
hetente tápoztam a leírás szerint, de olvastam valahol, hogy ha a heti adagot leosztom napira az jobb lesz, algairtóval ugyan ez
vízcserék eddig 2 naponta volt kb 10 liter, ma viszont volt egy kb 30 literes

élőlény tervek: serpa lazac (avatárom) 6-8, anci 2, páncélosharcsa 2, harcoshal lány 2.
 
Szia!
Anciból szerintem 1 is sok.
CO2 nélkül elég a fele fényed is (0.5 W/l környékére célszerű belőni).
Szűrőből jobb lenne egy külső, kb. 10-szeres átforgatással. De ezt is már biztos olvastad.
 
Szia!
Anciból szerintem 1 is sok.
CO2 nélkül elég a fele fényed is (0.5 W/l környékére célszerű belőni).
Szűrőből jobb lenne egy külső, kb. 10-szeres átforgatással. De ezt is már biztos olvastad.

Miért sok a 2 anci?o_O
Egyenlőre marad a belső szűrő, de tervben van a külső!
 
Igen, kényesek, óvatosan kell telepíteni őket. Nekem ezek szerint szerencsém volt, nem volt elhullás.
 
Nem feltétlenül kell a CO2, de akkor a fényből vegyél le! 60 literhez, bőven elég 30-40W. Nekem a 120 literes aksihoz 39W van CO2 nélkül és remekül megy. Ha emelem a fény mennyiségét, akkor jön az alga!
Ha maradsz a low-technél (nincs CO2), akkor a növényeket is úgy kell majd megválasztani, hogy bírják ezt a körülményeket. A többség bírja. :)
 
Nem feltétlenül kell a CO2, de akkor a fényből vegyél le! 60 literhez, bőven elég 30-40W. Nekem a 120 literes aksihoz 39W van CO2 nélkül és remekül megy. Ha emelem a fény mennyiségét, akkor jön az alga!
Ha maradsz a low-technél (nincs CO2), akkor a növényeket is úgy kell majd megválasztani, hogy bírják ezt a körülményeket. A többség bírja. :)

Értem rendben, akkor először ezzel próbálkozom!
Lehet, hogy ezért is van az alga?
 
Hát olvasgattam egy kicsit az élesztős dologról....
Feltétlen kell a CO2?:cautious:
Igazából ezt a co2-zést úgy kell eldönteni, hogy kell vagy nem, hogy mit szeretnél kihozni az akváriumból. Gondolok itt arra, hogy low tech vagy high tech akváriumot akarsz. Utóbbinál elengedhetetlen. Természetesen mind a két esetben szép akváriumokat lehet összehozni, csak akkor az adott körülményeknek megfelelő technikát és növényeket kell összeválogatni. Ha nem akarsz co2 akkor olyan növények felé orientálódj amelyek nem igénylik azt. Nekem is volt low tech akim co2 nélkül és volt olyan növényem, amelyet ki kellett vennem, mert lefolytott minden mást növényt annyira nőtt. Később elkezdtem áttérni az élesztős rendszerre, végül most befektettem egy nagynyomásúba.
 
Igen, biztosan attól van a nagy része. Valamennyi mindig van az elején indításkor, de azok megszűnnek, ha beáll a rendszer, aminek alapfeltétele a megfelelő fény és a jó körülmények.
Későbbiek folyamán berakhatsz egy pár darab garnélát és azok kordában tartják az esetlegesen kialakuló kisebb algásodást. Nálam is szépen dolgoznak.
Az ancikat én sem ajánlom, de ha kell neked, akkor szívesen adok, mert nekem van. Van 3 nagy és sok kicsi. Ha pesti vagy, akkor nem gond az átadás, ha kérsz. :)
 
Back
Oldal tetejére