• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Köszönöm a tanácsokat. Épp találtam egy videót hogy lehetne garnéla biztossá tenni nagyon gondolkodok. Ezt az akasztós szűrőt találtam eddig a legjobbnak mert áram szünet után simán elindul. Volt már egy ami pont áram szünet után üresen járata magát és tönkre is ment.
 
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy egy "JBL teszt - ProAqua Test Lab - édesvizi tesztkészlet (13 teszt)" összességében körülbelül hány mérésre elegendő, ha minden alkalommal minden paramétert mérünk. A válaszokat előre is köszönöm.
 
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy egy "JBL teszt - ProAqua Test Lab - édesvizi tesztkészlet (13 teszt)" összességében körülbelül hány mérésre elegendő, ha minden alkalommal minden paramétert mérünk. A válaszokat előre is köszönöm.
Minden olyan tesztnél ahol adott adagolás van, a dobozon, illetve a leírásban megtalálható, hogy hány tesztre elég. https://greenaqua.hu/hu/jbl-teszt-proaqua-test-po4-foszfat-cseppteszt-50x.html
Ahol a cseppeket kell számolni, mint GH vagy KH ott függ a vízkeménységtől. https://greenaqua.hu/hu/jbl-teszt-proaqua-test-gh-osszkemenyseg-cseppteszt-10-ml.html
 
Minden olyan tesztnél ahol adott adagolás van, a dobozon, illetve a leírásban megtalálható, hogy hány tesztre elég. https://greenaqua.hu/hu/jbl-teszt-proaqua-test-po4-foszfat-cseppteszt-50x.html
Ahol a cseppeket kell számolni, mint GH vagy KH ott függ a vízkeménységtől. https://greenaqua.hu/hu/jbl-teszt-proaqua-test-gh-osszkemenyseg-cseppteszt-10-ml.html
Köszönöm a választ.
Már csak azt kellene tudni, hogy egy olyan kicsi üvegcsébe hány ml van. Az asszony szerint nagy átlagban 1ml kb. 20csep innen már lehet számolni.
 
Köszönöm a választ.
Már csak azt kellene tudni, hogy egy olyan kicsi üvegcsébe hány ml van. Az asszony szerint nagy átlagban 1ml kb. 20csep innen már lehet számolni.
A tesztelés szempontjából miért fontos hány ml? Én 30 cseppre emlékszem/ 1 ml.
 
A tesztelés szempontjából miért fontos hány ml? Én 30 cseppre emlékszem/ 1 ml.
"Az elfogadott átlagos vízmennyiség pontosan 0,05 ml (20 csepp / milliliter)"

A tesztelés szempontjából nem számít. Egyszerű kíváncsiság. Tudni szeretném, hogy mindegyik vegyszerelég lesz 80 tesztelésre vagy lesz olyan ami 30 tesztelés után elfogy. Abból indulok ki, hogy mindig maximális mennyiséget kell elhasználjak. pl GH teszt az össz-keménység mérésénél mindig 20 cseppet kell használjak. Akkor az kb. 1ml minden teszt során, ha 20ml az üvegcse akkor az 20 mérésre lesz elegendő és akkor félévente pótolni kell.

Semmi extrára nem kell gondolni, puszta kíváncsiság (remélem, hogy épp nem ennyire súlyos a helyzet!)
Ezért érdekelnek.
 
Abból indulok ki, hogy mindig maximális mennyiséget kell elhasználjak. pl GH teszt az össz-keménység mérésénél mindig 20 cseppet kell használjak.
Csak ez így értelmetlen :)
Akvarisztikában nagyjából kétféle víz játszik, a csapvíz és az RO. Ha csapvizet használsz - és az kemény - tökmindegy hogy 18, vagy 22 a GH, felesleges méregetni. Ha lágyítod, akkor meg ne sózd vissza GH 8 fölé semmiképp (inkább 4-5), tehát nem kell 20 cseppel számolnod.
 
Csak ez így értelmetlen :)
Akvarisztikában nagyjából kétféle víz játszik, a csapvíz és az RO. Ha csapvizet használsz - és az kemény - tökmindegy hogy 18, vagy 22 a GH, felesleges méregetni. Ha lágyítod, akkor meg ne sózd vissza GH 8 fölé semmiképp (inkább 4-5), tehát nem kell 20 cseppel számolnod.
Köszönöm a választ, ezzel mind tisztában vagyok, de még mindig nem tudom, hogy azokban a kis üvegcsékben mennyi folyadék van.

Előre is köszönöm annak aki erre tud válaszolni.
 
Ebben sajnos egyiket sem találtam. Tudom, hogy velem van a baj. ---> teszt
Igen veled. Nyiss meg egy olyan tesztet, ami nem 12 másikkal van együtt szettben, hanem külön van. Pl egy GH teszt. Na ott látni fogod, hogy mekkora az üvegcse és hány tesztre elegendő (általában 10 ml).
Ugyan az van a 13-as szettbe is csomagolva.
De ezt egyébként már @Jopet leírta neked...
 
Igen veled. Nyiss meg egy olyan tesztet, ami nem 12 másikkal van együtt szettben, hanem külön van. Pl egy GH teszt. Na ott látni fogod, hogy mekkora az üvegcse és hány tesztre elegendő (általában 10 ml).
Ugyan az van a 13-as szettbe is csomagolva.
De ezt egyébként már @Jopet leírta neked...
Na most már tiszta. Én eddig nem foglalkoztam tesztekkel, úgy hogy nagyon zöld vagyok. Nem tudtam, hogy ugyan az az üvegecske van a nagy tesztben is mint amit külön árulnak. Én arra gondoltam, ha külön van akkor nagyobb.

Nagyon szépen köszönöm ezt a számomra fontos információt.
 
Na most már tiszta. Én eddig nem foglalkoztam tesztekkel, úgy hogy nagyon zöld vagyok. Nem tudtam, hogy ugyan az az üvegecske van a nagy tesztben is mint amit külön árulnak. Én arra gondoltam, ha külön van akkor nagyobb.

Nagyon szépen köszönöm ezt a számomra fontos információt.

Nem a külön csomagolt a nagyobb, hanem a szettben árult tesztek ára kedvezőbb (mintha külön-külön tennéd a kosárba).
 
Igen veled. Nyiss meg egy olyan tesztet, ami nem 12 másikkal van együtt szettben, hanem külön van. Pl egy GH teszt. Na ott látni fogod, hogy mekkora az üvegcse és hány tesztre elegendő (általában 10 ml).
Ugyan az van a 13-as szettbe is csomagolva.
De ezt egyébként már @Jopet leírta neked...
Szerintem nem így van, ahogy írod.
Én úgy látom, teljes az összevisszaság. Csak néhány példa a teljesség igénye nélkül néhány idézet a G.A. honlapjáról illetve a dobozhoz mellékelt leírásból:

JBL teszt - ProAqua ProScape Testlab tesztkészlet (9 teszt)

A JBL PO4 Test Set
2. A mellékelt fecskendő segítségével mindkét edénybe töltsünk 5 - 5 ml mérni kívánt vizet.
3. Az egyik mérőedényhez adjunk egy nagy mérőkanálnyit (a mellékelt dupla adagolókanál szélesebb vége) az 1. reagensből, és keverjük össze. Majd adjunk hozzá 15 cseppet a 2. reagensből, keverjük össze, és várjunk 3-4 percet.


Az én, nem készletből való tesztemben ez a "használati utasítás" olvasható:

JBL teszt - ProAqua Test PO4 (foszfát) cseppteszt - 50x

2. A mellékelt fecskendő segítségével töltsön mindkét vizsgálópohárba 10-10 ml próbavizet.
3. A két vizsgáló egyikébe a következőképpen adja a reagenseket: a) Egy kis mérőkanálnyi (a mellékelt kettős kanál keskeny vége) 1-es reagenst a fedéllel lezárva feloldódásig rázogasson, majd b) 10 csepp 2-es reagenst keverjen össze és 10 percig hagyja állni.


Na most, a vak is látja, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz!
Külön érdekes, ha veszel utántöltőt valamelyikhez, akkor azt vajon melyik melyik leírás szerint kell adagolni???

Azon kívül:
- a 6 tesztes készletben a vasteszt csak 45 mérésre elegendő! (a többit a jó ég tudja...)
- a 9 és 11 tesztes készletben a pH teszt 80 mérésre elegendő (a többi a jó ég tudja...)
- a sima kiszerelésben az NO3 teszt csak 40 mérésre elegendő
- a sima kiszerelésben az Fe teszt 50 mérésre elegendő

Szóval, szerintem @sonajdoba kérdése teljesen jogos, és érthető, hogy nem ismeri ki magát a zűrzavarban. (Én sem.) :unsure:


 
Szerintem nem így van, ahogy írod.
Én úgy látom, teljes az összevisszaság. Csak néhány példa a teljesség igénye nélkül néhány idézet a G.A. honlapjáról illetve a dobozhoz mellékelt leírásból:

JBL teszt - ProAqua ProScape Testlab tesztkészlet (9 teszt)

A JBL PO4 Test Set
2. A mellékelt fecskendő segítségével mindkét edénybe töltsünk 5 - 5 ml mérni kívánt vizet.
3. Az egyik mérőedényhez adjunk egy nagy mérőkanálnyit (a mellékelt dupla adagolókanál szélesebb vége) az 1. reagensből, és keverjük össze. Majd adjunk hozzá 15 cseppet a 2. reagensből, keverjük össze, és várjunk 3-4 percet.


Az én, nem készletből való tesztemben ez a "használati utasítás" olvasható:

JBL teszt - ProAqua Test PO4 (foszfát) cseppteszt - 50x

2. A mellékelt fecskendő segítségével töltsön mindkét vizsgálópohárba 10-10 ml próbavizet.
3. A két vizsgáló egyikébe a következőképpen adja a reagenseket: a) Egy kis mérőkanálnyi (a mellékelt kettős kanál keskeny vége) 1-es reagenst a fedéllel lezárva feloldódásig rázogasson, majd b) 10 csepp 2-es reagenst keverjen össze és 10 percig hagyja állni.


Na most, a vak is látja, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz!
Külön érdekes, ha veszel utántöltőt valamelyikhez, akkor azt vajon melyik melyik leírás szerint kell adagolni???

Azon kívül:
- a 6 tesztes készletben a vasteszt csak 45 mérésre elegendő! (a többit a jó ég tudja...)
- a 9 és 11 tesztes készletben a pH teszt 80 mérésre elegendő (a többi a jó ég tudja...)
- a sima kiszerelésben az NO3 teszt csak 40 mérésre elegendő
- a sima kiszerelésben az Fe teszt 50 mérésre elegendő

Szóval, szerintem @sonajdoba kérdése teljesen jogos, és érthető, hogy nem ismeri ki magát a zűrzavarban. (Én sem.) :unsure:


Részemről mindegy mit írnak a honlapon. Ha megveszi az ember BÁRMELYIK tesztet (nagy pack, kis pack, egyenként ami kell, stb) mindegyik mellé lesz csomagolva egy leírás ami alapján KELL elvégezni a tesztet. Ha úgy csinálja az ember ahogy le van írva, akkor minden okés.

Egyébként a JBL tesztek ÁTLAGOSAN 50 mérésre elegendőek, kivéve a K, mert az csak 20-ra jó. GH-t, KH-t nem tudom, mert ott tényleg a keménységtől függ meddig jó egy-egy teszt.
 
Hali!
Ha nem jó helyre írom, tegyéták át pls. Szóval a közeljövőben várható a fórumon a dark mode bevezetése?
 
Hallóka,

Szerettem volna online rendelni, de valamilyen okból kifolyólag csak személyes átvétel opció jön élő a checkoutnál. Én maradtam le valami infóról, vagy valami nem oksi az oldallal @viktorlantos?
 
Hallóka,

Szerettem volna online rendelni, de valamilyen okból kifolyólag csak személyes átvétel opció jön élő a checkoutnál. Én maradtam le valami infóról, vagy valami nem oksi az oldallal @viktorlantos?
Milyen termékek vannak a kosaradban?
 
Back
Oldal tetejére