• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy pohár víz...

Hát, ebből a triumvirátusból én is a harmadikat választanám, még ha az is a legdrágább.
Itt a ~40lumen/liter valószínűleg sok növényhez elég, nem kell a ~60lumen/liter kis akváriumokhoz alkalmazandó fényerő.
És dennerle vagy aqualighter?
 
És ez most jót jelent? vagy lenne javaslatod?

Bár én is imádtam az amerikai felhőkarcolók éjszakai életét a felkapcsolt lámpáknál, szerintem ne foglalkozz nagyon vele, hogy mi látszik kintről.
Nappal a fény elnyomja azért nem látszik majd. Este meg ha csak nem ment tönkre az időkapcsoló.

Azt hiszem az aqualighter erősebb volt mint a flexi. Csak a színe volt kakszibb :)
 
@Bandesz Viktornak igaza van a kókuszgolyóval, DE
A fenti akvárium szerintem nagyon csecse. Egy igazi modern irodai dísz. Ablakba vele.

Asszem nekem átjön a feeling, amit szeretnél. Van egy hasonló tapasztalatom: Egy lány barátomat oltogattam régebben wabikusa gondolatával. Ő azt mondta, magának csakis úgy tudná elképzelni, hogy szögletes tálkában és azt egy jóval nagyobb üvegkockában elhelyezve. Lehetőleg egy szép - oszlopszerű - bútoron. Úgy meg már nem az 5ezer forintos kategória. 50-ből kijött volna úgy is, de annyit meg már inkább nem költ rá., inkább nem lesz. Teljesen értettem, amiről beszél.

Ha jól értelmeztem a stílust, amit szeretnél, azzal is ez lenne a baj. Az, hogy ehhez a látványhoz fontos lesz a többi látszó kiegészítő is, különben lőttek a jól kinéző akvának. Nem fér bele a műanyag cuccok, meg ormótlan lámpa stb... Ha valami hiba becsúszik a tálalásba, már lehet nem fog ilyen nagyot ütni ez a stílus.

De kell neked is a változatosság :) , szerintem így vagy úgy, vágj bele. Az ilyen formájú kövekkel úgy mutatna jól, ha alacsony bútoron lenne - amin alapvetően felülről lenne látható, de egy meghajlással azért szemből is. Egy kb 60 cm magas bútoron.
 
Azt hiszem az aqualighter erősebb volt mint a flexi. Csak a színe volt kakszibb
Akkor lehet, hogy a 400 lumenes aqualighter erős lenne egy nem high tech 10 literes akváriumhoz, ami csak 17,5 centi magas? Elég lenne a pico a 150 lumenével? A színe mennyire volt hmm izé kevéssé szép?
A flexi szép lenne, de az már túl nagy.

Ha jól értelmeztem a stílust, amit szeretnél, azzal is ez lenne a baj. Az, hogy ehhez a látványhoz fontos lesz a többi látszó kiegészítő is, különben lőttek a jól kinéző akvának. Nem fér bele a műanyag cuccok, meg ormótlan lámpa stb... Ha valami hiba becsúszik a tálalásba, már lehet nem fog ilyen nagyot ütni ez a stílus.
De kell neked is a változatosság , szerintem így vagy úgy, vágj bele. Az ilyen formájú kövekkel úgy mutatna jól, ha alacsony bútoron lenne - amin alapvetően felülről lenne látható, de egy meghajlással azért szemből is. Egy kb 60 cm magas bútoron
Igen-igen, erről van szó. :)
Az pultom/asztalom 73 cm magas, világos bükk, vagy nyír, vagy milyen színű fekete és kivi zöld elemekkel. Itt egy kép, de a fény miatt elmásztak a színek.
14481595156_9610f142e3_c.jpg20140625302 by von_dorlat, auf Flickr
És a stílus miatt vagyok gondban nem csak a lámpa, de a szűrő miatt is: beüzemelem valahol a fal és a bútor között a kis Eheim szűrőt, és szerzek hozzá valamilyen üvegeket (de mégis milyet egy ilyen kis tálacskához) vagy ráteszek egy akasztósat és kész?
 
beüzemelem valahol a fal és a bútor között a kis Eheim szűrőt, és szerzek hozzá valamilyen üvegeket (de mégis milyet egy ilyen kis tálacskához) vagy ráteszek egy akasztósat és kész?
Akril cső+egy dennerle lily és kész is van. ;)
 
jó hogy rátaláltam erre a naplóra :) szeretem a mütyűröket:love:
@Bandesz ha kirakat akvárium lesz, szerintem ne ezzel a medencével csináld.
Ajánlanám figyelmedbe a 12 literes nanom, ami a Miskolci Egyetemen, a tanszékvezetőm irodájában van, és aki belép egyből meglátja... a csövezést 5000ből meg 25 nap várakozásból eöböl segítségével meg lehet oldani ilyen kis méretben; egy pici spin, vagy jet tökéletes választás lenne.

A lámpás dolog nekem is fejfájást okozott sokáig. Aztán föléhajintottam a DIY alu lámpám. 2 hete cseréltem benne ledre a világítást, a kutya nem foglalkozik vele ;) mondjuk ezt most nem tudom minek írtam :). A lényeg, vagy vegyél egy jól kinőző ledet(rendelni is lehet próba cseresznye) vagy valami igényesebbet barkácsolni :) itt pl a Tyler által készített plexi Wabi lámpa továbbgondolása, vagy egy mini Aquasky, akármi lehetne pl:Led_lamp2.jpg

s-l1600.jpg
vagy egy olcsó kínai ami még jól is néz ki.
Egy Wave Orion 3 W is elég pofás lámpácska lenne.

Szóval az igényes DIY vonalon is elindulhatsz, vagy kínai kaland. De ha meg van rá félretéve, akkor mehet a Flexi Mini. :)

Egy tuti az üveget és a csövezést valami szebbre cserélném.
szűrés: nálam a Bolyu ef-05 volt a befutó.
Kicsit zagyva amit írtam de a lényeg benne van. :)
 
Köszi a véleményeket!

Egy Wave Orion 3 W is elég pofás lámpácska lenne.
Öööö 18 ezerért találtam hirtelen, vagy olyan webshopban, ahol már nem forgalmazzák. De valóban szép.

Az akváriummal mi bajod? A hajlított élek, az, hogy túl kicsi?
 
Köszi a véleményeket!


Öööö 18 ezerért találtam hirtelen, vagy olyan webshopban, ahol már nem forgalmazzák. De valóban szép.

Az akváriummal mi bajod? A hajlított élek, az, hogy túl kicsi?
hajlított él még nem lenne gond ha csak a frontnál lenne, nekem látványra bezavar és olyan érzetet kelt, mintha egy nagyocska vázába ültetnél.
én találtam 3000+ szállításért (a linkben az öböl szó angolra fordítandó :))
 
nekem látványra bezavar és olyan érzetet kelt, mintha egy nagyocska vázába ültetnél.
Visszanéztem a képeket, van benne valami. Élőben nem volt "váza" érzésem, de lehet csak a szemem csalt (mint amikor csak a fotón látja meg az ember az algát, a koszos üveget, csöveket, etc.)
De ha - véletlenül - új üveg is lenne, akkor már 30x30x30-asnak lenne értelme, nem? Ja nem, mert a 2211-esnek az már lehet, sok lenne, 20 liternél meg kellene állni...

Két kattintás a GA oldalán, és beleszerelmesedtem ebbe: http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-opti-white-akvarium-18l-45x24x16cm.html
Ezt még elvinné a kis eheim, főleg, hogy határozottan nem lenne túlhajtva (inkább garnélás, mint növényes!)
@viktorlantos bocsi a zaklatásért: egy ekkora és alacsony akváriumot milyen üveggel lehet meghajtani a 2211-es eheimmel? Egyszerű lily - gondolom - keverné az aljzatot, spinnek nem tudom, elég széles-e, talán poppy? Vagy ha maradok az Oliver Knott kavicsos scape-énél, és valami hasonlóan magasat építek, még a végén a jet lesz a legmegfelelőbb? Érdemes ezen - csak az akvárium méreteit ismerve gondolkodni, vagy ráér akkor, ha már tényleg itt van az akvárium, és benne szárazon a scape is?
 
Fél év alatt csak sikerült "megtalálni" a kis üvegtálat. :)
Nem tiszta, de helyette vastag (5mm) zöld üveg hajlított éllel. :depressed:
Két dolgon gondkodom (aki már 5-nél több bejegyzésemmel találkozott, az tudja, hogy túl sokat gondolkodom, és keveset építek:D): emers kert a jelenlegi wabi tálakból és az akvárium nyesedékéből, vagy mindez több vízzel CO2 nélkül az eheim 2211-essel, és egyszerű garnélákkal.
Az üveg az irodában van, naponta többet bámulnám, mint az otthonit. :LOL:
Van ista és amazonis talajom, néhány maréknyi lávakövem, az akváriumban monte carlo, rotala, moha, ilyesmi. :coffee:

Szerk.: világítás, szűrés, talaj, növények megvannak. Üveg mennyire vállalható? Az kizárt, hogy vegyek egy optit, max. ragasztatok itt helyileg vékonyabb zöld üvegből egy mx. 20 literes akváriumot. WP_20160929_001.jpg WP_20160929_003.jpg
 
Utoljára módosított:
Hát, elég érdekes ezekkel a kerek "sarkokkal" (jó kis képzavar:wacky::facepalm:)
Ebben inkább valami wabi irányban gondolkodnék és inkább elugranék az üvegeshez, 4-es üveg nem gáz egy 20 literes akvánál.
 
Hát, elég érdekes ezekkel a kerek "sarkokkal" (jó kis képzavar:wacky::facepalm:)
Annak idején, ennek a naplónak az indlásakor komolyan fel sem tűnt, de most mintha meghajlítaná a teret. :LOL:

Ebben inkább valami wabi irányban gondolkodnék és inkább elugranék az üvegeshez, 4-es üveg nem gáz egy 20 literes akvánál.
Ha wabi lesz, nem lesz akvárium - nincs még egy "normális" lámpám.
Szerinted kb. mennyi lenne a korrekt ára egy 20 literes akváriumnak?

Ez a két méret tetszene:
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-opti-white-akvarium-18l-45x24x16cm.html
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-opti-white-akvarium-20-liter.html

A 45x24-es alacsony nagyon tetszene, de lehet, ennek a lámpának nagy lenne ez az alapterület - mármint a hosszú, 45 centis oldal.

Mégiscsak egy 32x21x24-es akváriummal volt szettben:
 
Szerinted kb. mennyi lenne a korrekt ára egy 20 literes akváriumnak?
Opti, vagy "mezei" üvegből? A "mezeit" ma megkérdezem ha nem lesz őrültek háza délelőtt.:)
Ez a két méret tetszene:
én egy harmadikat mondanék: 45x24-es 22-25 magassággal, hogy ne csak mohát, meg parvula minit tehess bele;)
Mégiscsak egy 32x21x24-es akváriummal volt szettben:
na és ha a scape-el úgy operálsz, hogy ahova kevesebb fény jut, oda vagy low tech növények, vagy dekorhomok kerül:woot:
 
Opti, vagy "mezei" üvegből? A "mezeit" ma megkérdezem ha nem lesz őrültek háza délelőtt.:)
Most megfogtál. De mondjuk minden érdekel. :) Nem kell halál pontos, csak ha itt körbekérdezek, ne húzzanak le.

én egy harmadikat mondanék: 45x24-es 22-25 magassággal, hogy ne csak mohát, meg parvula minit tehess bele;)
Azzal már lehet hogy súrolom az eheim 2211-es felső határát. Mármint a max. 20 liter GA ajánlást.

na és ha a scape-el úgy operálsz, hogy ahova kevesebb fény jut, oda vagy low tech növények, vagy dekorhomok kerül:woot:
CO2 biztosan nem lesz, szóval marad a low.

Én kiegyeznék egy dekor + moha + homok akváriummal. Ez például egyik kedvencem, csak az üvegből kinyúló dekort nem nagyon játszik az alacsonyan az akváriumon ülő flexi mininél.
12493865_174219652941868_2261756361909707158_o.jpg
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010615031330&sk=photos&collection_token=100010615031330:2305272732:69&set=a.116585988705235.1073741827.100010615031330&type=3

Szerk.: behoztam a kis lávaköveket... nagyon kicsik, még ide is. Még egy öklömnyi darab sincs belőlük. Ilyen aprókból nem nagyon tudok mit építeni.
 
Utoljára módosított:
Most megfogtál. De mondjuk minden érdekel. :) Nem kell halál pontos, csak ha itt körbekérdezek, ne húzzanak le.
Rákérdezek a négyzetméter árakra, abból már el lehet indulni, de @keszalvo Viktor ára nagyságrendileg mutatja az irányt.
Ez például egyik kedvencem, csak az üvegből kinyúló dekort nem nagyon játszik az alacsonyan az akváriumon ülő flexi mininél.
A 45x24-es alacsony nagyon tetszene, de lehet, ennek a lámpának nagy lenne ez az alapterület - mármint a hosszú, 45 centis oldal.
Mégiscsak egy 32x21x24-es akváriummal volt szettben:
Mi itt a gond? Ahova nem ér el a lámpa, ott "kilóghat" a dekor;)
 
Rákérdezek a négyzetméter árakra, abból már el lehet indulni, de @keszalvo Viktor ára nagyságrendileg mutatja az irányt.


Mi itt a gond? Ahova nem ér el a lámpa, ott "kilóghat" a dekor;)
Hoppá, kicsit elengedtem ezt a naplóírást. Wabi lett az üvegben, de már arra sem emlékszem, a másik naplóba írtam-e.
Viszont az irodába betérő ügyfelek rendszeresen megkérdezik, mégis milyen állat lakik az üvegben. Akik rendszeresen jönnek és már kialakult egy barátibb viszony, azok már próbálnak nyomást gyakorolni, hogy tegyek már valami állatot ebbe a valamibe!!!
Szóval erősen gondolkodom - már megint - hogy elárasztom és dobok bele garnélákat.
Persze mindig ugyanoda lyukadok ki: csúnya az üveg, cserélni kellene 4-esre, de bénák a helyi üvegesek. Lámpa megvan - döglődő flexi mini, de szűrő nincs: néznék valami akasztósat Kínából.
 
Back
Oldal tetejére