• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy pohár víz...

Hát ha már ki veszed a garnikat is akkor ereszd le teljesen a vizet aztán nem kavarodik sehol semmi, és nem kell tökölni a csövekkel sem ;)

Tudom én, hogy hogyan kell de nem műkszik :( lehet hogy hiányzik a sárkány szív izom húr a pálcából :( legalább már tudom hogy mit kell beszerezni legközelebb :D
 
Csipesszel is jó? Vagy inkább a spéci ültető-bambusznyársaimmal? :D
De továbbra sem tudom, mi történik, ha így megkavarom az aljzatot. Mennyire lesz ammóniás a kakaó?
már megbocsássatok, nem tudom, hogy jól követem-e, de ha most arról van szó, hogy egy létező setup ALÁ akartok táptalajt varázsolni, akkor ezt úgy hívják, hogy az akvárium újraindítása :)
 
már megbocsássatok, nem tudom, hogy jól követem-e, de ha most arról van szó, hogy egy létező setup ALÁ akartok táptalajt varázsolni, akkor ezt úgy hívják, hogy az akvárium újraindítása :)
pont erről megy az agyalás. főképp: van-e értelme. mivel kicsi az akvárium, viszonylag nem nagy macera, de nem tudom, mennyit ártanék vele...
 
Utoljára módosított:
Néhány óra alvás után a mai 2. :coffee:-t szürcsölve Kowalskihoz hasonlóan - de kevésbé fájdalmasan - észhez tértem.

Azért kapjam szét az akváriumot: halásszak, meregessek, leszívjak, mossak, szitáljak, terítsek, simítsak, igazgassak, ültessek, kötözzek, felöltsek, várjak, cseréljek, próbáljak, költöztessek, mert egy növénynek lehetnének hosszabb gyökerei is??? :eek::banghead: Főleg, hogy valószínűleg az akvárium "távoli" jövője nem nálam lesz, nem fog kapni tápot, de talán még világítást se túl rendszeresen, mohás "túlélős" scape kell majd oda, nem babusgatás! :mad:
Köszönöm Rico! Foglalkozzunk a hosszú távon is értelmes dolgokkal.
Srácok, köszönöm a hozzászólásaitokat. A konkrét segítőket és a finoman az ötlet őrültségére utalókat is! (Nincs véletlenül köszönöm smile?)
Képet persze megint nem készítettem:banghead:, pedig a mohás facsoport most először tetszik. :) Amint megtalálom a cavintonom - hova is tettem :nurse:? - lövök egy képet és várom a bölcs véleményeket.:notworthy:
 
Jó reggelt kívánok mindenkinek egy mozgalmas éjszaka után.
Úgy kezdődött, hogy cseréltem perlont. Rezzenéstelen arccal kimentettem egy garnélát a szűrőből. Ezután észrevettem egy kicsit az akváriumban, amint a hőmérőn masíroz fel-alá. Kapott is egy zoknit (DIY villám kókány) a szívó kosárka.
A következő indításkor nem akart nyitni az egyik csap a szívóágon (kétszer kellett nyitni, hogy valóban nyisson). Közben enyhe szívmegállás, mire rájöttem, nem a szűrő nem forog, csak a cső maradt zárva.
Szűrő miután kinyomta a levegőt, halkan búgott, a víz forgott, minden rendben volt...
Egészen addig, amíg nem hallottuk meg a csobogást. A tömítés mellett cseppenként eresztett a szűrő. Szétszedés, igazítás, összeszerelés, alvás.
Majd az éjszaka közepén csobogásra kelés, szétszerelés, igazítás, félálomban olívaolajjal (gondoltam jobb, mint a műszerolaj, szalonnával pedig nem akartam bedörzsölni) gyűrűkenés, összeszerelés. Reggelig egy csepp sem távozott.:)
Viszont beindítás után valahogy leesett a zoknis kosár, amin mindig legelészett néhány garnéla, ezért ma ÚJRA szét kellene szednem a szűrőt.:wacky::banghead:

Most itt tartunk. :coffee:
Mai kérdés: a cseppnyi olaj a gyűrűn okozhat gondot? - Mintha már olvastam volna mint kényszermegoldást.
 
Tegnap este újra bekukkantottam a szűrőbe: nem találtam több Rambot. Viszont egyre gyorsabban megy a szűrővel való matatás. Ebből nincs gyorsasági világverseny, mint a Rubik kocka kirakásból?
Viszont jót elszórakoztam egy 1,5-2 milliméteres még áttetsző kicsivel, aki másfél liternyi szmötyis vízben pihent a vasárnap esti első szűrőszétszedés óta. Akkor kiszúrtam a szemem sarkából, amint az edény alján oson. Persze egy pislogás alatt el is tűnt. Adtam neki - és magamnak - egy napot, hogy felkészülhessünk a fogócskára.
Próbálkoztam csalival, de nem mozdult rá, ezért áttértem a sajátos meditációs tréningre: meredten bámultam a vizet percekig, mire megtaláltam ezt a vízi kaméleont. Utólag sajnálom, hogy nem tettem be valami tengerzúgásos-sirályos zenét, de majd legközelebb. Az átlátszó műanyag pohárkával való kihalászás már nem okozott gondot, kis csavargó ment vissza játszani a nagyokhoz. Gondolom nem is fogom látni, amíg meg nem nő...
No, ennyi.
 
Viszont jót elszórakoztam egy 1,5-2 milliméteres még áttetsző kicsivel, aki másfél liternyi szmötyis vízben pihent a vasárnap esti első szűrőszétszedés óta.
Én ezt az asszonyra bíztam, mikor láttam hogy sokan vannak benne:D:D Kiöntöttem egy fehér tálba neki. 54db-ot vadászott össze:pompous::ROFLMAO:
 
Én ezt az asszonyra bíztam, mikor láttam hogy sokan vannak benne:D:D Kiöntöttem egy fehér tálba neki. 54db-ot vadászott össze:pompous::ROFLMAO:
Néztük mindketten, de miután én gyorsabban kiszúrtam, rám maradt a feladat. Több nem volt - kiöntve. Egyet-egyet néha látok itt-ott az akváriumban, nincs egyedül a kicsike, de a susnyásban a nagyokat sem tudom megszámolni, nemhogy ezeket a mini-izéket.
Apropó "nagyok": tegnap vettem észre, hogy egy vadas-barnás is van a csapatban. Eddig nem láttam, lövésem sincs, mikor került be. Lehet az amazoniát magára dörzsölve festette be magát terepszínűre, hogy kommandózva az elkóborolt mini után menjen???o_O
 
"Követi" vajon még valaki ezt a naplót?
HA újra vizet és életet költöztetnék bele: tudna valaki ajánlani jó és szép megoldást szűrőre és világításra? HA beindul, a nagy utcai ablakokkal rendelkező irodába kerülne, szóval szempont, hogy jól nézzen ki.
Még megvan az Eheim 2211-esem, de sajna a zöld csöveivel.
Semmi esetre sem bajlódnék CO2-vel, szóval csak valami visszafogott fényerővel megáldott világításra gondolnék. AquaLighter nano és pico lámpái abszolút kedvenceim, de sokallom az árukat. Azt sem tudom megsaccolni, hogy vajon a 150, vagy a 400 lumenes lenne-e a jó a kb. 9,8 literre.
521_1.JPG
DSC_2731.jpg
Scape, scape... valami ilyesmi tetszene: 12244546_444598492391998_6944754210377066366_o-jpg.871.jpg
 
Utoljára módosított:
Inkább a 400-as -szerintem;)
Literre igen, de az akvárium alacsony, mindössze 17,5 cm magas, ezért vagyok bizonytalan.
Akvárium: 19x29,5x17,5, ezért pl. egy ilyen http://www.greenaqua.hu/hu/wave-cosmos-zen-artist-13w-nano-lampa-fek.html már talán nagy is lenne.
A Dennerle kompaktja kisebb, de nem szebb, viszont drágább http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-nano-light-9-w-lampa.html
akkor már inkább a LED-es, http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-nano-power-led-3-5-w-lampa.html bár arról sajnos nincs leírás/rajz, hogy mekkora az összelegózott lámpa.
 
Literre igen, de az akvárium alacsony, mindössze 17,5 cm magas, ezért vagyok bizonytalan.
Akvárium: 19x29,5x17,5, ezért pl. egy ilyen http://www.greenaqua.hu/hu/wave-cosmos-zen-artist-13w-nano-lampa-fek.html már talán nagy is lenne.
A Dennerle kompaktja kisebb, de nem szebb, viszont drágább http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-nano-light-9-w-lampa.html
akkor már inkább a LED-es, http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-nano-power-led-3-5-w-lampa.html bár arról sajnos nincs leírás/rajz, hogy mekkora az összelegózott lámpa.
Hát, ebből a triumvirátusból én is a harmadikat választanám, még ha az is a legdrágább.
Itt a ~40lumen/liter valószínűleg sok növényhez elég, nem kell a ~60lumen/liter kis akváriumokhoz alkalmazandó fényerő.
 
Back
Oldal tetejére