• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Echo Base

a piciket jelenleg lehetetlen lefotózni.
ozzytól jött még egy orbitális csomag bolbi, amit a nagyba szántam, de egyszerűen nem tudom betenni, szóval bevágtam inkább ma ide, nehogy tönkremenjen. szóval most abban bújkálnak. meg a legnagyobbak is :D

a közepesek odakinn bandáznak, huligánkodnak az RCkkel meg az otokkal, röhögcsélnek, szétdobálják a sörösdobozokat meg a füves cigicsikkeket.

ha meglátnak, kicsit megrezzennek, aztán jönnek előre beszólogatni.

jelenleg így nézünk ki, de a kép minden eddigi minőséget alulmúlik, még a szokásosnál is jobban beráztam, szorri.

44th_day_1.jpg


44th_day_2.jpg

44th_day_3.jpg
 
a piciket jelenleg lehetetlen lefotózni.
ozzytól jött még egy orbitális csomag bolbi, amit a nagyba szántam, de egyszerűen nem tudom betenni, szóval bevágtam inkább ma ide, nehogy tönkremenjen. szóval most abban bújkálnak. meg a legnagyobbak is :D

a közepesek odakinn bandáznak, huligánkodnak az RCkkel meg az otokkal, röhögcsélnek, szétdobálják a sörösdobozokat meg a füves cigicsikkeket.

ha meglátnak, kicsit megrezzennek, aztán jönnek előre beszólogatni.

jelenleg így nézünk ki, de a kép minden eddigi minőséget alulmúlik, még a szokásosnál is jobban beráztam, szorri.

44th_day_1.jpg


44th_day_2.jpg

44th_day_3.jpg
Te jo eg nem vicceltel a holyag csiga meretevel kapcsolatban :D Meg a rossz kep ellenere is nagyon jol nez ki az akvarium !
 
ez de rég volt, meg is alig találtam.
szóval tegnap hosszú idő után megint vízcsere volt, ennek örömére kicseréltem a tapadókorongokat a nyomóági poppy szárán, mert a régi már csak korong volt, tapadó nélkül. visszaraktam, még odalestem, és valami mozog a rekeszben. benézek, és egy rakás kicsi galaxy ott is.

a nagylány segítségével fogtam egy csövet és leszippantottam amennyit csak lehetett, talán megvan mind - ez most összesen legalább 7, de lehet, hogy 8 különféle méretű kis ebihalat jelent. van egészen apró, pár mm-es is, de vannak nagyobbak, majdnem centisek is. úgyhogy mostmár komoly 3-4 generációnyi koma gyűlt össze. viszont a második generáció, amikről fentebb írtam, sikeresen kondicionálva lett az öregek által: már ők is egész álló nap a bolbitis közt bújkálnak, ennyi hal ellenére semmi mozgás nincs a tankban - a kb. kétezer hólyagcsigát leszámítva.

ha jól számolom, és tényleg mindenki megvan még életben [csak három nagyot sikerült előkergetni egy hurkapálcával a dzsungelből], akkor 19 a galaxylétszám. esetleg 18, vagy 20.
remélem, mindenki túlél. :)
 
változások itt is: a bolbitist kihajítottam, boldogítsa @keszalvo kollegát tovább. elég volt, hogy bunkernek használják a halak, mozgást akarok látni. :D
ezen felül a bal elülső sarokban oda nem illő keskeny hosszú leveleket vettem a mai takarításnál észre, megfogtam egy csipesszel és meghúztam - erre a tankban található összes tenellus egyetlen csomóban kijött. de mind egy szálig. a jobb hátsó sarokba ültettem ugye őket, de mostmár az égvilágon mindent benőttek, úgyhogy komoly ritkítás után visszaültettem a jobb hátsó sarkot, a többi ment a nagy tankba.

ezen felül van egy nagyon meglepő dolog még: az előző scape, a Rock on the Ridge | Page 13 | Magyar Akvakertész Fórum topicjában meséltem róla, hogy tettem egy próbát az elatine-nal. ami annak rendje és módja szerint az utolsó [előtti] szálig széjjelrohadt és eltűnt.
egyetlen körömnyi pamacs maradt életben. ezt beraktam lesz-ami-lesz alapon ide - mostanra pedig ez a látvány fogad:
107th_day_1.jpg

107th_day_2.jpg

107th_day_3.jpg

107th_day_4.jpg


és egy vízalatti - az RCk ebben a tankban valamiért abbahagyták a szaporodást, kb az átrendezés előtti hónapban. lehet, hogy a galaxyk zabálják fel a kicsiket vagy a négy helena? mindenestre cserébe a megmaradt felnőtt RCk akkorák, mint egy-egy gőzmozdony.

107th_day_5.jpg
 
Utoljára módosított:
Galaxy tuti hogy csemegézik a pici garnikból.Nálam is ez volt.És ahogy sejted ,a helenák meg mindig rámentek a "dög"re:facepalm::)
Innen nézve ugy fest megmarad az Elatine(y)
 
Galaxy tuti hogy csemegézik a pici garnikból.Nálam is ez volt.És ahogy sejted ,a helenák meg mindig rámentek a "dög"re:facepalm::)
Innen nézve ugy fest megmarad az Elatine(y)
a kérdés az, most mitől jutott eszébe ilyen szőnyeget alkotni? a feltételek ugyanazok, a fekete homok helyett fehér van, ennyi a különbség. valaki világosítson fel. :D
 
a kérdés az, most mitől jutott eszébe ilyen szőnyeget alkotni? a feltételek ugyanazok, a fekete homok helyett fehér van, ennyi a különbség. valaki világosítson fel. :D
A fehér lehet jobban átengedi a fényt a gyökereihez????Csak ötletelek ;),de attól még lehet ez szerintem.Vagy egy oltári nagy hülyeséget mondtam:facepalm:
 
szemcseméret is ugyanaz, az anyag is - egyik se üveg :D de még akár ezt is el tudom kínomban képzelni, pedig pont ma fogadtam meg, hogy többet világos homokkal nem csinálok scapet.
 
szemcseméret is ugyanaz, az anyag is - egyik se üveg de még akár ezt is el tudom kínomban képzelni, pedig pont ma fogadtam meg, hogy többet világos homokkal nem csinálok scapet.
Vagy jobban visszaveri a fényt.
Bármi is az ok dédelgesd,
halmozd el minden jóval,
jbl tápgolyókkal.
 
noshát, az a döntés, hogy a galaxyknak menni kell.
azért tartok halakat, hogy lássam őket, nem azért, hogy csak a kondenzcsíkot :D

felkészülnek a japán kék endlerek, amiket a tűzhalban láttam...
 
felkészülnek a japán kék endlerek, amiket a tűzhalban láttam...
Na Ő bennük gyönyörködhetsz majd,meg a lányok is,mert nem egy félénk haltípus az biztos,meg jól is fognak mutatni a kis kockában (y);)
Csak előbb győzd kifogni a Galaxykat :p
 
az még egy érdekes játszma lesz, az biztos. de szerencsére a kockában kisebb a menekülési potenciál, mint régen a 65ösben volt. :)
 
noshát nem sokat tekéztem és tóriáztam. tettem egy tétova kísérletet @Evereka bepalizására, majd miután ez nem jött be, körülnéztem a fehérvári halasoknál. a tűzhal nem nyert, viszont lali és az ő halodája nyerő választásnak bizonyult.

így hát immár három napja a galaxyk elköltöztek. 16ot szedtem ki végülis, ebből 15 már itt született - a tizenhatodik viszont a korábbi nagy generáció utolsó túlélőjeként maradt meg, ennek megfelelőként utolsó szemrevételezéskor fedeztem csak fel, és minden trükköt bevetve igazi dörzsölt kis szemétládaként viselkedett, úgyhogy komolyan megküzdöttem az ő kifogásával, míg a nyeretlen kéthónaposak pár perc alatt hálóba is kerültek.

1-az-1ben cserélték őket, szóval összesen 16 endler jött innen, de nem bírtam ki, és két más árnyalatú is érkezett a tűzhalból. ráadásul miközben halászgattam a lali halodában a kékeket [saját magam válogathattam itt is, és a tűzhalban is, hálóval a kézben], véletlenül a másik tankra tévedt a tekintetem, ahol a vörösek úsztak, úgyhogy 12 kék és 4 vörös jött innen.

így ezzel most viszont valószínűleg sikerült túllőni egy kissé a célon, és meglehetősen túltelepíteni a medencét. szerencsére szaporulat nem lesz, direkt csak hímeket hoztam. meglátjuk, hogyan alakulnak a továbbiak.

ezen felül, mivel ez a scape marhára böki a csőröm, nem fogom tudni megállni, és hiába önjáró, foglalkozni se kell gyakorlatilag vele, át fogom rendezni. ehhez némi hardware beszerzést fogok eszközölni a szombati hepaj alkalmával.

stay tuned. talán új napló is következik.
 
viszont lali és az ő halodája nyerő választásnak bizonyult.
Na akkor Lali a megmentő :D

ezen felül, mivel ez a scape marhára böki a csőröm, nem fogom tudni megállni, és hiába önjáró, foglalkozni se kell gyakorlatilag vele, át fogom rendezni. ehhez némi hardware beszerzést fogok eszközölni a szombati hepaj alkalmával.
Marad a köves vagy ez is fás lesz ?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére