• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Pillars of Creation

hű, hát ez jó rég volt.
tehát időrendben:

van egy trágya mágnesszelepem, ami nem zár le. ezért odaveszett egy [de lehet, hogy több, mert csak 15 van] endler. megjavítani nem tudtam, ma szétszedtem megint, látszólag szépen mozog, érzem ahogy kattan, a súlyáthelyeződést is, de nyomás alatt nem zár le. átereszt valahol.

aztán történt itt egy versenyfotó a hétvégén, köszönettel @HUN131 kollegának.
a végleges végülis ez lett:
77th_3.jpg


ilyen az, amikor valaki ért a géphez, amivel dolgozik. mármint a fent említett fiatalember :D
halak nélkül, mert még az endlerek is teljesen elnyomták az arányokat.
 
ja, ráépítettem a nagy tankhoz szánt állványt az összes felaggatható led refivel és a kottaállvány is bevetésre került:) a ledszalagos izével. összesen így az alap 4x400 lumenhez érkezett még kb 7000. a növények természetesen bubifelhőt alkottak, van is nyoma a képen, pedig csak az effektív fotózás idejére lett felkapcsolva minden.
 
ja, ráépítettem a nagy tankhoz szánt állványt az összes felaggatható led refivel és a kottaállvány is bevetésre került:) a ledszalagos izével. összesen így az alap 4x400 lumenhez érkezett még kb 7000. a növények természetesen bubifelhőt alkottak, van is nyoma a képen, pedig csak az effektív fotózás idejére lett felkapcsolva minden.
Izgalmas volt - különösen kivárni hogy a lefagyott gép felengedjen, és ne legyen párás az obi. :)
Itt mondom el, hogy ez is, de a nagy akvárium is elképesztően hatásos élőben - a kép nem adja vissza sajnos. Mindegy, szokták mondani hogy jó dologról nem lehet jó fotót készíteni...
 
hű, hát ez jó rég volt.
tehát időrendben:

van egy trágya mágnesszelepem, ami nem zár le. ezért odaveszett egy [de lehet, hogy több, mert csak 15 van] endler. megjavítani nem tudtam, ma szétszedtem megint, látszólag szépen mozog, érzem ahogy kattan, a súlyáthelyeződést is, de nyomás alatt nem zár le. átereszt valahol.

aztán történt itt egy versenyfotó a hétvégén, köszönettel @HUN131 kollegának.
a végleges végülis ez lett:
77th_3.jpg


ilyen az, amikor valaki ért a géphez, amivel dolgozik. mármint a fent említett fiatalember :D
halak nélkül, mert még az endlerek is teljesen elnyomták az arányokat.

...ez most tuti nem photoshop kollázs? ;) :) :D 10 perce nézem...az aki szép...a fotó is, de mintha....vágott tárgyak lennének elhelyezve egy térben...:) Ez Tim Burton akija is lehetne...:D :D
 
OK, elhiszem, szuper ez, de valahogy a növények, kövek, fények...:) Nagyon megtévesztenek a kontúrok és az árnyékok...:)
 
Durván bedúsult,szép vastag gyep lett belőle,és ahogy a képen látom,alul is rendben van :)
ami egyébként tök fura. ott már kb. semmi fényt nem kap. hogyan tud ilyen maradni? és oldalt meg hátul még vastagabb, van hely, ahol 6cm is megvan. és az is zöld alul.
 
ööö... miután ezzel a cuccal egészen pontosan tavasz óta nem csináltam konkrétan semmit [egészen konkrétan, se nyírás, se semmi, csak táp és co2 ment neki, vízcsere is csak 2-3 hetente, ahogy eszembe jutott] és a végén már a táp is elmaradt, ideje volt befejeznie a pályafutását.

egy elrettentő fotó a végére, csak hogy lásssuk, hova vezet a montevidensis, ha nincs szoros felügyelet alatt:
345th_1.jpg


nézzétek el nekem, hogy már szépen be is zöldalgásodott az üveg, és már vízleeresztés közben jutott eszembe a fotó, szóval nem takarítgattam előtte. két dolog így is jól kivehető: az elatine adatlapjára fel kéne írni, hogy minimum tankméret 200l, mert kisebb esetén is ugyanazt a térfogatot kitölti, itt jelenleg a jobb oldalon olyan 9cm vastag lehet - a másik pedig a montevidensis ámokfutása.

mikor a bal első saroknál elkezdtem felszedni, egyetlen szőnyegben felemelkedett az egész 32x32cm talaj, a még valahol odabenn tanyázó RCk legnagyobb rémületére.

az oszlopok az égvilágon sehol se voltak találhatóak, a legnagyobb konkrétan hason feküdt, nem tudom, mikor és hogyan került ilyen helyzetbe.

ja, jobb elöl az nem csiga - az a diffúzor tappancsa :D

most egy kis ideig ez a tank pihen. ha esetleg sikerül beszereznem blue carbon riliket vagy valami más érdekességet, akkor esetleg újraindítom.

kérek egy modit, hogy helyezze a befejezettek közé a naplót.
 
Back
Oldal tetejére