• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Patzu! Ha az kicsit segítene, akkor ha választasz egy, a te alkalmazásodhoz megfelelö pumpa típust vagy típusokat, akkor szívesen utánakértezek, hogy mi-mennyi lenne! :) Engem is érdekelne a dolog, bár nem fogok szüröt építeni... ;) Illetve kiszolgálnak-e halandó "end-user"-eket. Lehet, hogy csak cégeknek, vállaltoknak szállítanak kizárólag nagyobb tételben. Fene se' tudja... :confused:
 
  • Like
Reactions: TZ
Patzu! Ha az kicsit segítene, akkor ha választasz egy, a te alkalmazásodhoz megfelelö pumpa típust vagy típusokat, akkor szívesen utánakértezek, hogy mi-mennyi lenne! :) Engem is érdekelne a dolog, bár nem fogok szüröt építeni... ;) Illetve kiszolgálnak-e halandó "end-user"-eket. Lehet, hogy csak cégeknek, vállaltoknak szállítanak kizárólag nagyobb tételben. Fene se' tudja... :confused:
Ez kedves ajánlat!
Megnézem, átgondolom a típust és jelentkezek.
Addig is köszönöm!
 
Ha jól értelmezem a ES-600 családon (6-12 l) mindegyiken az MD-6 vagy MD6Z pumpa van.
Talán ez felelne meg az én kb.9 literemhez is.
 
Ha jól értelmezem a ES-600 családon (6-12 l) mindegyiken az MD-6 vagy MD6Z pumpa van.
Talán ez felelne meg az én kb.9 literemhez is.

Rendben, akkor meglátjuk milyen választ "kapunk"! Írok nekik és majd jelentkezem, ha megtudtam valamit! (y)
 
Üdv!
Igen az ES-600-as szürökön MD-6-os szivatyúk vannak...
Az MD-6 és a MD-6Z között annyi a különbség hogy a Z az a magasabb nyomást jelöli,vagy is magasabbra nyomja fel a vizet de kevesebb is a hozama,MD-6 (480l/óra, 100mBar), MD-6Z (330l/óra, 205mBar).
Az áruk megegyezik olyan 110-120 euro közt mozog ahol én találtam s ez 220V-os verzió,de viszont ez itt van Spanyolba.
Ha nem gond belinkelem az oldalt:
Serie MD - Hasta 135 Lpm
Én az MD-20-ast használom az én "acélszürömön",erö az van benne az tény,de viszont a hangja egy kicsit elviselhetetlen volt már, igy kicsit megtuningoltam, a motor fötengelyén lévö két csapágyat kicseréltem kerámiacsapágyakra,s igy most már ég és föld a különbség.
Arra azért kiváncsi lennék hogy amiket az ADA szerel fel a szüröire az megegyezik azokkal amiket a kereskedelmi forgalomban lehet kapni,vagy csak a külsö festésben van eltérés közöttük...
Na további jó barkácsolgatást,egyébként nagyon tetszik amit épitesz,igazi profi munka!!!!!
Ami szúrja a szemem az a felsö perem amire felfekszik a fedél,ha jól látom a csö belsö felére van felhegesztve,ezzel leszükitve a szürö tetejét,csak megjegyzem hogy én egyetlen egy zsákba tettem bele a 18 liter körüli szüröanyagot,s igy hogy nekem semmi nincs a csö felsö peremén, még igy is nehéz volt beletuszkolni,nem is beszélve a kiszedéséröl,még jó hogy nem kell olyan gyakran takaritani... :)
 
Köszönöm a leírást a pumpákról és hogy megosztottad a tapasztalatodat.A linket nem kevésbé!:)
A szűrőanyag berakását illetően, megpróbálom több zsákba tenni az anyagot és nem teletömve a zsákot. Így képlékeny és talán egyszerűbb a behelyezése.
Szép napot!
 
patzu, ez hátborzongatóan mesteri!!(y)
Amikor készen leszel, akkor mehet a sorozatgyártás, nekem kell egy ilyen!!:cool:
 
patzu, ez hátborzongatóan mesteri!!(y)
Amikor készen leszel, akkor mehet a sorozatgyártás, nekem kell egy ilyen!!:cool:
Köszi Cecska mester!
Ne is mondd! Kis nano-t készülök indítani mert a nagyobb most nem fér bele. Erre ilyen technika gyártásba vágom a fejszém.:banghead:
 
Gratulálok, gyönyörű. Ha a kis szériás gyártás felmerülne benned, aminek a célja természetesen az lenne, hogy keress is rajta valamit, akkor egy ilyennek az ára majd engem is érdekelne.
 
Köszönöm a kedves szavakat, örülök, hogy tetszik és remélem a befejezése is jól fog sikerülni.
 
Szia

Ha kész lesz a szűrő szövessen fogadnánk tőled egy körülbelüli árat,hogy mennyiből hoztad ki.
 
Sziasztok! Gondolkodom egy külső szűrő készítésen de nano méretben (ötvözve az akasztós és a külső szűrőt). Az lenne a kérdésem, hogy ti honnan szerzitek be a kis szivattyúkat 2-300l/óra teljesítményben, de olyat amit nem kell víz alá meríteni? Én böngészgetek egy ideje de nem találok sehol ilyet. Fontos lenne, hogy ne legyen túl nagy :(
Köszi a segítségeteket.
 
Szerintem ilyen vízhozamnál nem fogsz olyan pumpát,szűrőt találni ami szárazon is megy!
Javítsatok ki ha tévedek!
 
Megint csak egy remek projekt egy DIY szakitól, gratulálok a kinevezésedhez! Egyébként miféle O gyűrűt használsz tömítésnek?
 
Megint csak egy remek projekt egy DIY szakitól, gratulálok a kinevezésedhez! Egyébként miféle O gyűrűt használsz tömítésnek?
Az O gyűrű 8 mm-es kör keresztmetszetű tömítő gumi profil, amit én végtelenítettem a megfelelő méretre kb. 45°-ban megvágva és spec. erre a célra használt pillanatragasztóval összeragasztva.(rugalmas és szakíthatatlan)
A fotón 2 óránál látszik, ha jól megnézed.
...és köszi!
 
Az O gyűrű 8 mm-es kör keresztmetszetű tömítő gumi profil, amit én végtelenítettem a megfelelő méretre kb. 45°-ban megvágva és spec. erre a célra használt pillanatragasztóval összeragasztva.(rugalmas és szakíthatatlan)
A fotón 2 óránál látszik, ha jól megnézed.
...és köszi!

Gumi profil? Ez tömör?Nehéz hozzá jutni, gondolok itt arra, hogy Praktikerben vagy Baumaxban megvehető :D? És milyen békapántot fogsz alkalmazni, ha jól tudom, akkor ezeknek van rozsdamentes változatuk is!
 
Back
Oldal tetejére