• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

A gumi profil természetesen tömör, nyomástartó edények gyártásánál használjuk.
Sajnos azt nem tudom hogy az általad említett helyeken kapható-e, de a Google nekem sok találatot hozott fel.:) Végtelenítő készleteket is lehet kapni.
A békapánt esetében elég nagy választék van, rozsdamentes is és állítható egyaránt.
Én állíthatóra gondoltam, mert így tudom szabályozni a húzóerőt.Tartok tőle, hogy a fix esetében, egy esetleges rossz pozicionálás kizárja a "roncsolásmentes" változtatás lehetőségét.
 
Na szóval én is be álltam a sorba és neki kezdtem egy külső szűrő építésnek. :) Úgy gondoltam hogy nem aprózom el ,és gondolok a későbbi akváriumomra is ami,egy kicsit nagyobb lesz mint a mostani 200 literes. Nem rég regisztráltam itt a fórumba, és próbálok majd fotót is beilleszteni a "bödönről";).
F_nyk_p0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/url] A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/IMG]http://kepfeltoltes.hu/130208/F_nyk_p0006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
F_nyk_p0006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na erről lenne szó. 500mm. magas és 250mm az átmérője. Kb.20-25 liter szűrőanyag fog belemenni. Az oldala 2mm-es élelmiszeriparban használatos rozsdamentes anyagból van. Az alja és a teteje, 3 mm-es anyagból van. Ez csak egy félkész állapot , itt még a a leszorító fülek tartó szerkezete nincsen rá hegesztve. A szivattyún sokat gondolkodtam hogy mégis mi lenne a legjobb. Úgy gondoltam hogy ha ez a "bödön" meg lesz tömve szűrőközeggel akkor kell egy kis teljesítmény hogy át szívja a piszkos vizet az 500mm-en. Így aztán erre esett a választásom.
c056_1_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/url] A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/IMG]
c056_1_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg




A kép csak illusztráció amit a vateráról szedtem le. A szivattyú teljesítménye üresen 3500 L/h. Egyébként sügeres medence lesz vele szűrve, tehát kell a vízforgatás mert ugye ezek aztán piszkolnak rendesen:). Röviden egyenlőre ennyi. Ha kész a cucc akkor még írok hogy mik a tapasztalatok.
 
Nem jó sajna. Máshova próbáld meg feltölteni, mert, ha kimásolom a képek linkjét, akkor is azt mondja, hogy regeljek a dropboxra. Vagy, ha tudod állítsd be, hogy publikusak legyenek a képek és akárki megnézhesse.
 
Nem jó sajna. Máshova próbáld meg feltölteni, mert, ha kimásolom a képek linkjét, akkor is azt mondja, hogy regeljek a dropboxra. Vagy, ha tudod állítsd be, hogy publikusak legyenek a képek és akárki megnézhesse.
Most nézd csak meg az eredeti bejegyzésemet? Mert én már látom ott a fotót.:)
 
Igen, mivel Neked van jogod megnézni, sajnos nekünk még nincs. :cry:

szerk.: töltsd fel képfeltöltés.hu-ra, vagy egyéb helyre és próbáld az eredeti hozzászólásod szerkeszteni, a sok offot meg majd törli a staff. ;)

szerk2: "Hogyan tudom a dropboxot nyilvánossá tenni?" Sajna passzolom.
 
Hogyan tudom a dropboxot nyilvánossá tenni????????:mad:

úgy hogy van benne egy public mappa. abba pakold be a képet. utána jobb egér gombbal katt a képre, kiválasztod a copy public linket (vagy valami hasonló) és bemásolod itt a megfelelő helyre.
 
úgy hogy van benne egy public mappa. abba pakold be a képet. utána jobb egér gombbal katt a képre, kiválasztod a copy public linket (vagy valami hasonló) és bemásolod itt a megfelelő helyre.
Biztos hogy én vagyok a béna de én ott csak egy sample album nevezetű mappát találok :eek:
 
Igen, a szivattyút már látom és a másik linket is meg tudom nyitni, még javíthatsz a hsz-en. A Szűrőház is baba, várjuk a fejleményeket! :)
 
Back
Oldal tetejére