• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

HuApa

Tapasztalt kertész
Én egy kicsit csodálkoztam a Sicce-n. Valahogy nem szimpatikus számomra azok a pumpák, melyek pattintós módszerrel lehet szétszedni- összerakni. Ha a szívó oldal megfeszül és szétesik az egész, az bizony árvíz.

tsokee

VIP kertész
Én egy kicsit csodálkoztam a Sicce-n. Valahogy nem szimpatikus számomra azok a pumpák, melyek pattintós módszerrel lehet szétszedni- összerakni. Ha a szívó oldal megfeszül és szétesik az egész, az bizony árvíz.
Nem lehet, hogy valamit félreértettél? A burkolatot pattintani lehet ugyan, de alatta a csonkot (amit menetesen csavarsz be) + a rotort egy szorítógyűrű tartja a helyén hasonló módon mint ahogy a külsőszűrőkben a rotoroknál. A robbantott rajzon bekereteztük ezt az elemet, a kép meg saját pumpáról készült.
1575149604140.png
IMG_20191130_222652.jpg

tsokee

VIP kertész
:confused: Na ja. A kisördög bennem most azt mondaná: "én szóltam előre".
A 3.0 csendesebb, mint a 1.0. Viz alatt egyebkent mindegyik kiprobalt hangtalan (a boltban voltak olyan kedvesek es turelmesek, hogy tobbet is tesztelhettunk), a gond akkor kezdodott amikor szarazon akartuk futtatni, na ott mar brutal kerepelo hangja lett (viszont a 3.0, ami 3-szor erosebb joval halkabb volt mint az 1.0 vagy akar a 0.5)

elektrorudi

VIP kertész
Szerintem, a hangot elsősorban a szivattyú működési elve határozza meg.
A leghangosabb a szinkron motor. Ezzel működik az akváriumi szivattyúk közel 100%-a. Itt lehetnek kisebb külömbségek gyártótól függően, pricizitás és anyaghasználatból adódóan, de a lényeg nem változik.
A következő lépcső a DC pumpa. Itt a növelt pólusszám miatt, eleve kisebb rezgés alakul ki, de nagyobb frekvencián. Persze gyártótól függően, itt is vannak kisebb-nagyobb eltérések. Viszont bejöhet egy teljesen új zavaró hang: a sípolás. Ez a PWM szabályzás miatt keletkezik. Ügyes megoldásokkal a zavaró szint alá süllyeszthető a sípolás hangja, de ott van, akár hallja valaki, akár nem.
A következő lépcső az aszinkron motor. Drága a gyártása és a fordulatszám szabályzása is macerás. Viszont a legjobb megoldás (lenne). Érdekes, hogy az ilyen költségérzéketlen hobbi céljára -mint az akvarisztika- sem gyártják.

HuApa

Tapasztalt kertész
Szerintem, a hangot elsősorban a szivattyú működési elve határozza meg.
A leghangosabb a szinkron motor. Ezzel működik az akváriumi szivattyúk közel 100%-a. Itt lehetnek kisebb külömbségek gyártótól függően, pricizitás és anyaghasználatból adódóan, de a lényeg nem változik.
A következő lépcső a DC pumpa. Itt a növelt pólusszám miatt, eleve kisebb rezgés alakul ki, de nagyobb frekvencián. Persze gyártótól függően, itt is vannak kisebb-nagyobb eltérések. Viszont bejöhet egy teljesen új zavaró hang: a sípolás. Ez a PWM szabályzás miatt keletkezik. Ügyes megoldásokkal a zavaró szint alá süllyeszthető a sípolás hangja, de ott van, akár hallja valaki, akár nem.
A következő lépcső az aszinkron motor. Drága a gyártása és a fordulatszám szabályzása is macerás. Viszont a legjobb megoldás (lenne). Érdekes, hogy az ilyen költségérzéketlen hobbi céljára -mint az akvarisztika- sem gyártják.
Ez egy nagyon klassz összefoglaló a pumpákról!!!! DIY aszinkron pumpa?:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Utoljára módosított:

HuApa

Tapasztalt kertész
Nem lehet, hogy valamit félreértettél? A burkolatot pattintani lehet ugyan, de alatta a csonkot (amit menetesen csavarsz be) + a rotort egy szorítógyűrű tartja a helyén hasonló módon mint ahogy a külsőszűrőkben a rotoroknál. A robbantott rajzon bekereteztük ezt az elemet, a kép meg saját pumpáról készült.
Igen igazad van, ottvan még az a szorító gyűrű is. Az egész szerkezet nagyon hasonlít Hydor Seltz L20-ra. Számítógép vízhűtéséhez előszeretettel használtuk, mert olcsó és jó teljesítményű pumpa, de az a gyűrű nagyon bizonytalan, instabil megoldás volt. Sok sok bosszúságot okozott.

Oldal tetejére