• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Én egy kicsit csodálkoztam a Sicce-n. Valahogy nem szimpatikus számomra azok a pumpák, melyek pattintós módszerrel lehet szétszedni- összerakni. Ha a szívó oldal megfeszül és szétesik az egész, az bizony árvíz.
 
Én egy kicsit csodálkoztam a Sicce-n. Valahogy nem szimpatikus számomra azok a pumpák, melyek pattintós módszerrel lehet szétszedni- összerakni. Ha a szívó oldal megfeszül és szétesik az egész, az bizony árvíz.
Nem lehet, hogy valamit félreértettél? A burkolatot pattintani lehet ugyan, de alatta a csonkot (amit menetesen csavarsz be) + a rotort egy szorítógyűrű tartja a helyén hasonló módon mint ahogy a külsőszűrőkben a rotoroknál. A robbantott rajzon bekereteztük ezt az elemet, a kép meg saját pumpáról készült.
1575149604140.png
IMG_20191130_222652.jpg
 
:confused: Na ja. A kisördög bennem most azt mondaná: "én szóltam előre".
A 3.0 csendesebb, mint a 1.0. Viz alatt egyebkent mindegyik kiprobalt hangtalan (a boltban voltak olyan kedvesek es turelmesek, hogy tobbet is tesztelhettunk), a gond akkor kezdodott amikor szarazon akartuk futtatni, na ott mar brutal kerepelo hangja lett (viszont a 3.0, ami 3-szor erosebb joval halkabb volt mint az 1.0 vagy akar a 0.5)
 
Szerintem, a hangot elsősorban a szivattyú működési elve határozza meg.
A leghangosabb a szinkron motor. Ezzel működik az akváriumi szivattyúk közel 100%-a. Itt lehetnek kisebb külömbségek gyártótól függően, precizitás és anyaghasználatból adódóan, de a lényeg nem változik.
A következő lépcső a DC pumpa. Itt a növelt pólusszám miatt, eleve kisebb rezgés alakul ki, de nagyobb frekvencián. Persze gyártótól függően, itt is vannak kisebb-nagyobb eltérések. Viszont bejöhet egy teljesen új zavaró hang: a sípolás. Ez a PWM szabályzás miatt keletkezik. Ügyes megoldásokkal a zavaró szint alá süllyeszthető a sípolás hangja, de ott van, akár hallja valaki, akár nem.
A következő lépcső az aszinkron motor. Drága a gyártása és a fordulatszám szabályzása is macerás. Viszont a legjobb megoldás (lenne). Érdekes, hogy az ilyen költségérzéketlen hobbi céljára -mint az akvarisztika- sem gyártják.
 
Utoljára módosított:
Szerintem, a hangot elsősorban a szivattyú működési elve határozza meg.
A leghangosabb a szinkron motor. Ezzel működik az akváriumi szivattyúk közel 100%-a. Itt lehetnek kisebb külömbségek gyártótól függően, pricizitás és anyaghasználatból adódóan, de a lényeg nem változik.
A következő lépcső a DC pumpa. Itt a növelt pólusszám miatt, eleve kisebb rezgés alakul ki, de nagyobb frekvencián. Persze gyártótól függően, itt is vannak kisebb-nagyobb eltérések. Viszont bejöhet egy teljesen új zavaró hang: a sípolás. Ez a PWM szabályzás miatt keletkezik. Ügyes megoldásokkal a zavaró szint alá süllyeszthető a sípolás hangja, de ott van, akár hallja valaki, akár nem.
A következő lépcső az aszinkron motor. Drága a gyártása és a fordulatszám szabályzása is macerás. Viszont a legjobb megoldás (lenne). Érdekes, hogy az ilyen költségérzéketlen hobbi céljára -mint az akvarisztika- sem gyártják.
Ez egy nagyon klassz összefoglaló a pumpákról!!!! DIY aszinkron pumpa?:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Nem lehet, hogy valamit félreértettél? A burkolatot pattintani lehet ugyan, de alatta a csonkot (amit menetesen csavarsz be) + a rotort egy szorítógyűrű tartja a helyén hasonló módon mint ahogy a külsőszűrőkben a rotoroknál. A robbantott rajzon bekereteztük ezt az elemet, a kép meg saját pumpáról készült.
Igen igazad van, ottvan még az a szorító gyűrű is. Az egész szerkezet nagyon hasonlít Hydor Seltz L20-ra. Számítógép vízhűtéséhez előszeretettel használtuk, mert olcsó és jó teljesítményű pumpa, de az a gyűrű nagyon bizonytalan, instabil megoldás volt. Sok sok bosszúságot okozott.
 
Sziasztok,
nincs köztünk véletlenül olyan Pesti tag, aki tud rozsdamentest hegeszteni?
Válaszokat előre is köszönöm!
 
Talaltam egy erdekes lehetoseget a neten, gondolom megosztom veletek. Lehet ilyet rendelni, de csak 5ossevel, 107$/db amivel nincs is problema, de a szallitas 750$ :ROFLMAO: mondjuk 5db-ra leosztva nem sok, igy mar nem is sok ertelme lenne barkacsolni
 

Attachments

  • IMG_20200418_122708.jpg
    IMG_20200418_122708.jpg
    44.7 KB · Megtekintések: 53
Talaltam egy erdekes lehetoseget a neten, gondolom megosztom veletek. Lehet ilyet rendelni, de csak 5ossevel, 107$/db amivel nincs is problema, de a szallitas 750$ :ROFLMAO: mondjuk 5db-ra leosztva nem sok, igy mar nem is sok ertelme lenne barkacsolni
Azért @Gyukker “barkácsolmánya” ránézésre is klasszisokkal minőségibb.
De persze, aki nem tud vagy akar maga nekiállni, annak marad a késztermék.
 
Back
Oldal tetejére