• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Digitális időkapcsoló ami tényleg jó

Sziasztok, nekem ugyan nem digitális az időkapcsolóm, hanem közönséges manuális, de az összes bevált. Bécsben vettem az ikea-ban, 2 darabos kiszerelés kerül 4-5 euróba. Ha áramszünet van, úgyis mind leáll és max. a kiesett időt utánatekerem a szerkezeteken, és miután nem egy kifejezett komoly költség, ha ledöglene megy a kukába és jön a helyére a következő. (Ha legközelebb megyek a nevezett objektumba, vételezek is magamnak még néhányat belőle. Sose lehet tudni alapon, hátha a gyerekek is szeretnének lámpát kapcsolgatni vele :) )
 
oRphEus said:
inadsz said:
Én használok. Az árához képest nem rossz, mérete (formája) miatt pedig jobban el is fér nálam, mint legtöbb digitális időkapcsoló. Kettőt használok az ATI lámpámhoz, viszont az egyik lassabban "jár". :lol: Szép lassan elcsúszik a váltás időzítése a másikhoz képest. :)

Azt akartam kérdezni, hogy mégis, hogy a viharba kell beállítani de rájöttem már. :) Én is azt néztem ,hogy kisebb mint a többi így lett egy konnektornyi helyem még.
 
" HQ TIMER-10 digitális időkapcsoló " ( így ráguglizni )
Kettő van, az egyik három a másik kettő éve megy folyamatosan, áramszünetkor nem felejt akvárium van benne.
 
Nekem valaki beépíthetne a szekrénybe egy szép kis dobozt ami tartalmazza az összes konnektort, időkapcsolót, relét és 12v-os tápot, mert nem túl szép a 12 kábel meg az 5 időkapcsoló a T elosztókkal pláne tudván, hogy majd valamelyik digi időkapcsoló beadja a kulcsot.

Nálam egyébként minden fontos (világítás,co2, venti) dolog mech. időkapcsolón van. Ha áramszünet lesz akkor együtt fognak elállítódni és nem lesz galiba. De kitalálhatnának valami halkabb megoldást is :)
 
Ha csak pár dolgot kell kapcsolni akkor érdemes beruházni egy programozható relében, más néven micro PLC. Több fajta kapható, siemens logo , omron zen, möller easy. Nem nagyobbak, mint 3-4 kismegszakító. Néha olcsón ki lehet fogni, pár éve sikerült vennem Siemens logo-t 12-ért magyar aukciós oldalon , alapban 4 relézett kimenete van, központilag egy óra viszi, így soha nem csúsznak szét a beállítások, áramszünet sem árt neki,és szükség esetén modulokkal bővíthető. Ez mellett vannak extra szolgáltatások, mint például a másodperc, vagy akár annak tört részéig való kapcsolás, ami szükséges lehet növénytáp pumpáknál, vagy mivel bemenet is van rajta, ezért akár gombnyomásra , etetésnél egy bizonyos beállított időre le lehet kapcsolni a szűrőt. Vagy ha kiépítjük a vízrendszert akár még automatikus vízcserét is meg tudunk valósítani.
Korábban már publikált Omron Zen alapú vezérlőm:
Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum
és kísérleteztem egy olcsóbb megoldással is
Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból | Magyar Akvakertész Fórum
 
Nyílméreges palut gondoltunk fentre. Ez a része közel áll a növényezéshez ráadásul egy jó látványosság ha olyan szinten van mint a növényes.
 
Back
Oldal tetejére