• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Digitális időkapcsoló ami tényleg jó

Nyílméreges palut gondoltunk fentre. Ez a része közel áll a növényezéshez ráadásul egy jó látványosság ha olyan szinten van mint a növényes.

A környezet tényleg látványos tud lenne, de a béka maga már annyira nem izgalmas szerintem. Egy szép színes madagaszkári kaméleon már viszont eye candy. Csak ezért kérdeztem.
 
A környezet tényleg látványos tud lenne, de a béka maga már annyira nem izgalmas szerintem. Egy szép színes madagaszkári kaméleon már viszont eye candy. Csak ezért kérdeztem.

Akkor erre visszatérünk 3 hónap múlva :)
A látvány magáért beszél, mozgás biztos nincs annyi benne, de ennek is megvan a bája.
Itt is a növények lesznek a lényeg
 
Hirtelen nem tudtam melyik topikba dobjam be ezt a postot. A problémám a következő. Megőrülök az időkapcsolóktól :twisted:
Az utóbbi időben is vettem párat. Sima digitális időkapcsolók semmi extra. A változatossság kedvéért több típus is van itthon. Egy dologban közös mindegyik. Egy fabatkát sem érnek. ;)

Hol az akumlátor ami gyárilag benne van már eleve nem jó, hogy megbolondulnak és össze vissza kapcsolgat a programok között, de áramszünet esetén a legtöbb elfelejt visszakapcsolni.

Létezik olyan digitális cucc ami jó? Nem baj ha nem a legolcsóbb, csak tökéletesen működjön. A hulladék dolgoktól már kikészülök. Jah fontos nem akarok szerelni semmit, szóval ilyen bekötös időzítők felejtősek.

Ha tudnátok segíteni, ismertek a témában jó cuccot azt szívesen venném.

Előre is köszi :angel:


Szerintem ez a két cucc tényleg jó:
Előszó - Időkapcsolós hosszabbító és elosztó - Hobbielektronika.hu - online elektronikai magazin és fórum
Időzítős elosztó túlfeszültség védelemmel, 8 részes, szürke-fehér, 2 m, 72 kA, Belkin CNS08deT-2M eladó a Conrad webáruházban
Az utóbbit én is alig találtam meg! Kár, hogy nem egysoros 6-os
 
Sima időórás... ketyegős :) Ha csak nincs terrortámadás vagy tornádó - akkor egy fél óránál tovább nem szokott áramszünet lenni.
 
Nálam ez kapcsolgat 2 hónapja. Áramszünet még nem volt, de húztam már ki 10 percre akkor megtartotta a beállításokat:
hxxp://www . conrad. hu/conrad.php?name=Products&pid=618495
 
Sima időórás... ketyegős :) Ha csak nincs terrortámadás vagy tornádó - akkor egy fél óránál tovább nem szokott áramszünet lenni.

Ezzel mondjuk egyetértek,napi két kapcsoláshoz annyira felesleges egy olyan programozgató kapcsoló, amely továbbosztva a egy kertészet locsolórendszerét is kiszolgálja.
 
Lehet ó divatú vagyok de szeretem a mechanikus megbízható és átlátható működésű kütyüket :)
Utálom is a simogatós telefonomat!!! :D
 
Lehet ó divatú vagyok de szeretem a mechanikus megbízható és átlátható működésű kütyüket :)
Utálom is a simogatós telefonomat!!! :D
Valóban ódivatú lehetsz!
clear.png
clear.png
clear.png
clear.png
 
@viktorlantos egyetlen digitális, konnektorba dugós időkapcsoló sem volt jó amit eddig láttam. Pedig volt olyan projekt ahol egy hipermarket lánc összes pénztár pultjába kellett beszereljünk (a legnagyobb áruházban akkor 82 pénztár volt). Ugyanezzel szembesültem mikor az akvárium világítást kellett megoldanom. Végül én a lenti képeken látható vezérlést kreáltam. Ez 4 csatorna vezérlésére képes, az alján látható gombbal megadott időre ki lehet kapcsolni a szűrést (ez már 5. csatorna), és egy érintésvédelmi relé is van benne. Ok, nem olcsó, de két év alatt sosem volt gond vele. Ha gondolod szívesen segítek egy ilyen összedobásában. (Sőt, nekem már készül az Arduino-s vezérlés, ha az kész lesz, még az sem kizárt, hogy ezen így kompletten túladok).

akv_vez_1.jpg
akv_vez_2.jpg
 
Bár nem írtad, hogy hová lesz beépítve ez a vezérlő doboz, de gondolom az akvárium alatti szekrénybe. Párszor már láttam hasonló akvárium kapcsolódobozban ÉV, vagy Fi relét, de én valahogy kétlem, hogy annak ott a helye. Gyakorlati szempontból nem volna reálisabb a lakás kismegszakítói mellé beszerelni, távol a víztől, mert ha úszik az akvárium, vagy bármi a csövezésben szétmegy akkor ez a relé nem fog megvédeni akkor ha tocsog a víztől az egész kapcsolótábla.
 
Nekem nem a szekrényben van, hanem az akvárium mellett. Az estleg ráfröccsenő víztől védi az IP44-es burkolat. De szerintem ha belefolyna a víz, azonnal lemenne az automata is. Ez pontosan az ellen véd, ha valami miatt valamelyik elektromos kütyü meghibasodna az akváriumban mikor épp könyékig túrok benne.

Bár nem írtad, hogy hová lesz beépítve ez a vezérlő doboz, de gondolom az akvárium alatti szekrénybe. Párszor már láttam hasonló akvárium kapcsolódobozban ÉV, vagy Fi relét, de én valahogy kétlem, hogy annak ott a helye. Gyakorlati szempontból nem volna reálisabb a lakás kismegszakítói mellé beszerelni, távol a víztől, mert ha úszik az akvárium, vagy bármi a csövezésben szétmegy akkor ez a relé nem fog megvédeni akkor ha tocsog a víztől az egész kapcsolótábla.
 
Tapasztalatból tudom,hogy attól mert vizes lesz még az automatát nem biztos, hogy levágja, ugyanis volt, hogy kinn felejtettem a bedugott hosszabbítót az esőben. Erre való a Fi relé, ami ugye azt érzékeli, hogy valami gond van az áramkörben, pl, hogy rajtad keresztül meg az áram a talajba, mert a vízben állsz. Kismegszakító meg csak zárlatra vág le. Ezért gondolom, hogy akvárium, víz közelében nincs helye semmiféle ilyen védelemnek, annak a lakásbiztosítékok mellett a helye, és így az egész család védve van. Fürdőszobába sem tehetsz akárhová konnektort.
 
Nem vagyunk egy nézőponton, de ez nem is baj :) Ha a kertben hagyott hosszabbítód nem verte le a biztosítékot, az szerintem nem ázott be (rendesen). Így valószínűleg téged sem csapott meg ;)
És akkor picit pontosabban: a Fi relé a fázis, és a nulla vezető áramát figyeli. Ha ez a kettő nem egyezik (mert valami hiba okán másfelé kezd el csordogálni az áram) akkor megszakítja az áramkört.
Persze a legelegánsabb az volna ha az akváriumnak egy teljesen külön vezetékelést csinálnék, és az óránál tennék rá egy Fi relét. De ennyire azért nem vagyok elvetemült :D


Tapasztalatból tudom,hogy attól mert vizes lesz még az automatát nem biztos, hogy levágja, ugyanis volt, hogy kinn felejtettem a bedugott hosszabbítót az esőben. Erre való a Fi relé, ami ugye azt érzékeli, hogy valami gond van az áramkörben, pl, hogy rajtad keresztül meg az áram a talajba, mert a vízben állsz. Kismegszakító meg csak zárlatra vág le. Ezért gondolom, hogy akvárium, víz közelében nincs helye semmiféle ilyen védelemnek, annak a lakásbiztosítékok mellett a helye, és így az egész család védve van. Fürdőszobába sem tehetsz akárhová konnektort.
 
@viktorlantos egyetlen digitális, konnektorba dugós időkapcsoló sem volt jó amit eddig láttam. Pedig volt olyan projekt ahol egy hipermarket lánc összes pénztár pultjába kellett beszereljünk (a legnagyobb áruházban akkor 82 pénztár volt). Ugyanezzel szembesültem mikor az akvárium világítást kellett megoldanom. Végül én a lenti képeken látható vezérlést kreáltam. Ez 4 csatorna vezérlésére képes, az alján látható gombbal megadott időre ki lehet kapcsolni a szűrést (ez már 5. csatorna), és egy érintésvédelmi relé is van benne. Ok, nem olcsó, de két év alatt sosem volt gond vele. Ha gondolod szívesen segítek egy ilyen összedobásában. (Sőt, nekem már készül az Arduino-s vezérlés, ha az kész lesz, még az sem kizárt, hogy ezen így kompletten túladok).

akv_vez_1.jpg

akv_vez_2.jpg
Engem viszont lehet érdekelne! A bal alsóról tudnál nagyobb képet feltenni? Fogalmam nincs az elektronikáról, elmondanád mi az a 4 csatorna vezérlésre képesség? :) Vagyis 4 valamit tudok kapcsolni vele? Köszi ;)
 
Back
Oldal tetejére