• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Mary, tényleg nem szép. Egy hét alatt sokat kupálódtak a növények, de még algás szinte mindegyik. A stellata és a hippuridoides nagyon vacakul néz ki. Még hagyom egy kicsit hogy erősödjön mindegyik és kapni fog egy nagyobb karbantartást az akva.
Most mennyit nyomsz mic-macból? Nem lehet, hogy kevés jut a növényeknek, ezért hódít teret az alga?
Tápkapszulával bepróbálkoznél, de csak pianissimo.
 
Most mennyit nyomsz mic-macból? Nem lehet, hogy kevés jut a növényeknek, ezért hódít teret az alga?
Tápkapszulával bepróbálkoznél, de csak pianissimo.
Tropica allin1 tápot használok, abból napi 4ml megy. Egy hete talajkapszuláztam ebben az akvában is. A kapszula is Tropica allin1. Azt vettem észre, ha vékonyabban tápozok a növények jobban érzik magukat, mint amikor napi 6-7 ml ment.
 
Akarva akaratlanul kezd növénytároló fílingje lenni az akvának. A cyano újra előjött, még a talaj fölött is. Megy a mulmozás, de úgy tűnik hiába. Egyre jobban azt érzem, újra kellene indítani, de egyenlőre több pénzt és energiát nem akarok rá fordítani. Így egyenlőre ezt próbálom életben tartani.
IMG_20211004_191512.jpgIMG_20211003_175430.jpg
 
Ahogy érzékelem, neked nem igazán jött be ez a holland jellegű növényes elrendezés.
Átépítés után milyen scape motoszkál a fejedben?
A stílus tetszene, csak a tudásom és a rá szánt idő kevés hozzá. Egy hollandnál ,ha nem burjánzik minden növény, már el is vérzett az egész projekt. Egy jól megépített köves-fás berendezés még akkor is szép, ha a növények nem csattannak ki az egészségtől. Így a következő berendezés valószínű köves lesz, vmi hasonló, mint @eMZé 60cm akvája. Az nagyon tetszik!
 
Hol tart az érlelődés? Nőnapra leped meg vele a nejed? Vagy lehet, inkább anyáknapja lesz belőle?
Legalább az alkotóelemek meg annak már hozzá vagy még mindig csak fejben tervezgetsz?
Azért ugye jól vagytok és minden oké veletek?
 
Az akvárium nem nagyon tolerálta a havi vizcseréket, a hébehóba tápozást, stb..., bontanom kellett. Mivel már korábban is volt gondolat, hogy bontom mert nincs is jó helyen a lakásban, időm és energiám sincs annyi, mint kellene két akváriumra, ez volt ami eldöntötte a sorsát. Bontás után kb. két hónappal egyre erősebb volt a hiányérzetem, így csak visszakerült a helyére. Egyenlőre beledobáltam néhány követ meg fát amit itthon találtam, azt majd látom hogyan tovább. Annyi biztos, hogy fapadosként fog újra startolni.
IMG_20220602_120557.jpg
 
Az akvárium nem nagyon tolerálta a havi vizcseréket, a hébehóba tápozást, stb..., bontanom kellett. Mivel már korábban is volt gondolat, hogy bontom mert nincs is jó helyen a lakásban, időm és energiám sincs annyi, mint kellene két akváriumra, ez volt ami eldöntötte a sorsát. Bontás után kb. két hónappal egyre erősebb volt a hiányérzetem, így csak visszakerült a helyére. Egyenlőre beledobáltam néhány követ meg fát amit itthon találtam, azt majd látom hogyan tovább. Annyi biztos, hogy fapadosként fog újra startolni.
View attachment 167451
Combos adag Microsorum trident-tel meg tudom segíteni a projektet, ha érdekel. Úgyis pont jó helyet keresek neki, hozzám túl nagy :)
 
Back
Oldal tetejére