• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Derült égből akvárium!

Jogos, bocsesz mindenkitol, izzofenyu pontylazac!
Miert kersz bocsanatot? Elirtad! Csak kivancsi voltam. Gyerekkori kedvencem ez a hal. Egyszer szaporodtak is nalam, de gyerekkent nem voltam olyan ugyes, hogy fel is neveljem oket. Latvanyosan udvarolnak, szep kis halak. Leld oromod bennuk.
 
Koszonom! Remelem jol fogjak erezni magukat. Meglatom nehany nap utan melyik reszet foglaljak el az akvanak, hogy viselkednek, mert meg szeretnek beloluk egy 10darabot. A voros neont, es az ekfoltos razbit nezegettem, de vegul az izzofenyu mellett dontottem.
 
Ugy erzem mindket akva vilagitasaval elkeszultem. Az ut idaig nem volt zokkenomentes...
Nehany hete a 4000kelvines cri95, 6500kelvines cri95 szalagot kiegeszitettem piros szalaggal es piros- kek led modullal. A modulok csak az ejszakai feny miatt kerult fel. A vilagitasi idorol, a szinek kevereserol, a dimmelesrol tc420 vezerlok gondoskodnak. Tul sok energiat nem forditottam napfelkelte, naplemente effektre.. 0%-rol fel ora alatt eri el a szukseges fenyerot, vilagitasi ido vegen fel ora alatt huzza le 1%-ra a modulokat 20%-ra, majd 23 orara csak a modul vilagit reggelig 1%-on ejszakai fenykent. Probaltam fotokat kesziteni az atmenetekrol, de a kamera auto beallitasa korrigalja a fenyviszonyokat..
20181214_184122.jpg 20181214_210623.jpg IMG-3bd8d2479acc01c7bdcddc9038e57b14-V.jpg IMG-31db78a4b3af2b9bd054da52dd5a1308-V.jpg IMG-115e1878587f297918f14e50b12ade7b-V.jpg IMG-be2169119f03a7ef3dc005a020efde27-V.jpg 20181227_214016.jpg 20181227_214553.jpg
 
Az idei elso bejegyzesem. A jobb oldali reszen volt egy kis tereprendezes, az echinodorus tenellus-nak vasarolt novenyt kiszedtem, helyere ment egy kis mc. Alga teren jol allok, szinte teljesen elvonult a fonal. Talan egy kis zold pont van, lehet meg a nem megfelelo tapozas utohatasa, remelem ez is rendezodik. A vizcsere 1/3 csapviz, 2/3 vasarolt ro vizzel megy. Folyamatban a sajat ro keszulek.IMG-caba93adb3d0f2e6ec2238d233e97ae0-V.jpgIMG-940d8f7e03989af48a71b058d3104ac6-V.jpg
 
Sziasztok! Ez az akva is el volt hanyagolva az elmult hetekben. Itt sem volt mulmozas, csak gyors vizcserek.. itt is volt cyano alga, es meg van ecset alga. Elhullas is volt, mindket sziami algazom oda lett. A noveny nyiras itt jobban sikerult. Az osszes karacsony mohat kiszedtem, helyenkent alga pamacsosak voltak, nem bajlodok veluk. Nelkuluk jobban tetszik az osszkep.. Ma itt is volt egy nagyobb vizcsere, alapos mulmozassal. 73460734617346273463
 
En is remelem..🤞 el tudnak kepzelni nelkule is az akvat.. Eleg hamar feny derul, mennyit ert az egesz. A h2o2 utan egy het alatt ugyan annyi visszanott.
Szintén nagy híve voltam a H2O2-nek, mert igen látványos volt az eredmény. Viszont ugyan azt tapasztaltam, mint te. Ez csak átmeneti megoldás, vagy az se. Mint már ezerszer leírták előttünk: a kiváltó okot kell megszüntetni. A gyakran felsorolt okok közül én az elsődlegesnek a bomlástermékek felgyülemlését tartom. Ha ezekből sok van, akkor nincs más lehetőség, el kell távolítani, talajcserével, porszívózással. Van, aki a túl nagy flow-t is hibaként említi. Úgy gondolom, az annyiban lehet "hiba", hogy a már jelen lévő trutyit mindehová elviszi, szétszórja. Ugyan ez vonatkozik a "túl sok" fényre. Az is csak akkor segíti az alga tápanyag felvételét, ha van mit.
 
Utoljára módosított:
Szintén nagy híve voltam a H2O2-nek, mert igen látványos volt az eredmény. Viszont ugyan azt tapasztaltam, mint te. Ez csak átmeneti megoldás, vagy az se. Mint már ezerszer leírták előttünk: a kiváltó okot kell megszüntetni. A gyakran felsorolt okok közül én az elsődlegesnek a bomlástermékek felgyülemlését tartom. Ha ezekből sok van, akkor nincs más lehetőség, el kell távolítani, talajcserével, porszívózással. Van, aki a túl nagy flow-t is hibaként említi. Úgy gondolom, az annyiban lehet "hiba", hogy a már jelen lévő trutyit mindehová elviszi, szétszórja. Ugyan ez vonatkozik a "túl sok" fényre. Az is csak akkor segíti az alga tápanyag felvételét, ha van mit.
Hat igen..
A Green Aqua alga leirasat figyelembe veve nalam gondot jelenthetett az alacsony nitrat szint is. Az akva iditasatol 1-2ppm-es nitratom volt, igy ment honapokon keresztul. Nagyjabol ket honapja sikerult rendezni a tapozast. Ez mellett a viz is szikes volt, ez miatt is pusztulhatott sok noveny, a vizet, talajt terhelve.
A mulmozasra probaltam ugyelni, de gondolom nem volt tokeletes, mert valamennyi maradt a gyep alatt.
Az aramlat nem tudom mennyire befolyasolja. Ebben az akvaban nagy az aramlas, a kisebb akvaban viszint spinnel egesz kicsi. Ott is van cyano, csak kevesebb..
Jobban vegiggondolva, az elejetol nem volt tokeletes a rendszerem, tele volt hibaval.. es meg most is van mit javitani. De nem adjuk fel!
 
Egy lepessel kozelebb a fejfajashoz... sokat gondolkodtam melyik akvaba uzemeljem be, melyikben gyakorlatozzak, melyiket nem sajnalnam hazavagni a benazasommal.. hat ugy nez ki ebben fog pofogni..
75535
A cyano nagy reszet sikerult kiirtanom, eleg hatasos volt a reszleges talajcsere. Hatra viszont nem dolhetek, mert meg mindig telepszik valamennyi az uveg ki befolyokba, es a talaj alatt az uvegre. Ezert is nem potoltam meg a gyepet.
A hatterben rendezkedtem, a sagitariat, ludwigiat, rotalat kiszedtem. Helyukre lehet pakolaszok egy kis lavakovet, ra egy kis gyokeret.. hetvegen tervezem az atalakitast.. kivancsi vagyok milyen lesz.. ha nagyon ratyi, mennek vissza a novenyek..
7553675537
 
Vizcsere elott nehany foto.. nehany napja pakolasztam egy keves gyokeret a hatterbe es jobb oldalon elol a sarokba. Nagyjabol elegedett vagyok az eredmennyel, amint tudok meg vasarolni, pakolaszok meg bele..
Nehany napja a co2-t is elinditottam, 0-24ben megy 100bubi/perc-el, azt meglatjuk. A dc egyenlore sokat nem reagalt a beoldasra, az is lehet mar romlott a reanges. Het elejen rendelek masikat, es egy kulso reaktort.
Itt is mertem..
Kh5
Gh7
Ph7
Vas 0.4
Nitrat 20
Foszfat 1.8
Napi 3ml micro, 10ml macro, 2.5ml excel, 3ml kalium foszfat oldat megy.
75829758307583175832
 
Back
Oldal tetejére