• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dennerle Nano Cube 30

zsool

Főkertész
Sziasztok,

A fórumot olvasva, én is rászántam magam hogy közzétegyem első növényes akváiumomat, ami egy 30 literes Dennerle Nano Cube. 2013 áprilisában indult. Az indításnál sajnos alapvető hiányossgaim voltak, és nem lett túl precíz a kompzició, de azért a növények fejlődését így is szemügyre tudtam venni. Január közepétől tervezem az új 60x30x30 erdős elrendezésű medencém indítását.

Dennerle Nano Cube 30

Szűrés: Dennerle External Skimfilter (gyári töltet, 340l/óra)
Világítás: Dennerle Nano Light 11W (napi 10 óra)
Táptalaj: Dennerle Deponit Mix, sötét színű garnéla sóder
Co2: US Aquaristik Set 0,5kg palack, noname diffuzorral beoldva
Bútor: DIY, fekete bútorlapból
Tápozás: Easy Life Easy Carbo, Easy Life ProFito (adagolás gyári előírás szerint)
Növények: jávai moha, HC
Vízlágyítás: műgyantával, heti 50% csere, (25% lágyított+75% állot csapvíz)

Várom a véleményeteket, szerintetek mit csináltam még rosszul. Amint beindul az új akva, ezt szeretném szétszedni majd idővel újraindíani. Így majd átkerül a befejezettek közé.

A számomra levonható következtetések:
- az összeállításnál nem figyeltem az arányokra és nem számoltam bele a jávai terjeszkedését, így szinte az egész akváriumot az tölti ki, a HC nem kap elég fényt
- a HC nyírásának hiánya, ami az új gyökérzet alsóbb növényrétegbe való kapaszkodását eredményezte (levelek sárgulása)
- a folyópartról begyűjtött uszadékfákat fémcsavarral (réz) fogattam össze, ami feltehetőleg a garnéláim pusztulását okozta mivel a többi vízparaméterem rendben
- a neonokat nem szabadna ebben a kis medencében tartani, de erre hamarosan megoldást jelent az új akváriumom indítása

Végül a képek:
Dennerle Nano Cube 30l - a set on Flickr
 
Nekem is hasonló kialakítású a nanóm. Szerintem teljesen jól levontad a következtetéseket. Csak megismételni tudlak.
Némi nyírás ráfér, hogy kicsit szellősebb legyen.
A rézre nagyon érzékenyek a garnélák, nekem réztartalmú algaölővel sikerült kipusztítanom őket anno.
A neonoknak minimum 70 liter kellene, milyen halat akarsz helyettük?
Annyi még, hogy én két lámpát használok, hogy a "fa" gyökeréhez is elérjen a fény, egy lámpánál nekem csak a fa tetejét világította meg rendesen.
 
A bebarnult HC-t viszonylag jol helyre tudtam hozni, az uj layouthoz remek alapanyag lesz! Rengeteg a javai, nyiras elott allok! Hezitalok mi legyen vele mert ilyen sokat nem tervezek az uj akvaba, kidobni meg sajnalom! Egyenlore gyonyorkodom benne! :)
8uremybe.jpg
jeha3ytu.jpg
 
Tetszik ez a kis nano, szemet gyönyörködtető!
Nem gondoltam volna, hogy a gyári világítás elegendő lesz egy ilyen növényes akvárium kialakitásához.
 
Szia,

Csak nehany tornyos csiga van benne, korabban red cherry-is voltak de szep lassan elhillott mind! A csavarbol (amivel a fakat rogzitettem) kioldodo rezee gyanakodtam, de mint kiderult a vizem tul lagy! Jelenleg stagnal az aki, szet fogom szedni idovel! :)
 
Szia,
Nem, a gyari csoman egy kis belso sarok szuro van, sajna nem sokat er! Ezt kulon vettem, Dennerle Skimfilter neven forgalmazzak, max. 120 literig, de epp hogy kiszolgalja ezt az akit is! Eleg draga volt, egyszoval nem eri meg az arat szerintem! :)
 
Sziasztok,
A nanomban uzemelo Dennerle Skimfilter teljesitmenye egyszeruen egy vicc! Mar tobbszor teljesen szetszedtem es kipucoltam a motort a csoveket, a szurokozeget, de semmi valtozas! Az elejen sem volt valami nagy teljesitmenye, de mostanra....
Van esetleg valakinek tippje vagy tapasztalata a szurovel? Vagy csere? :D
 
Back
Oldal tetejére