• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cubic

Haló!
Van néhány új dolog, néhány új gondolat az akvárium körül;

-Első és legfontosabb; A betta-val valami nem oké. Észrevettem hogy mintha kipotyogott volna pikkelye a teste jobb oldalán 2 helyen is. Viselkedésre élénk továbbra is, sokat eszik, jó 'kedvű'. Miféle kórság lehet ez? (Képet mellékelek)
-A surface scum nem megy el, szerintem stresszelnek a növények: Van CO2, van minden, de sovány a Tropica táp enyhén túladagolva is. Tovább növelem a dózist és figyelem, ha nem tűnik el akkor bizony váltok másra. Erősen gondolkodom ADA tápozáson, ekkora medencére talán nem olyan halálos. Mit gondoltok erről?
Érdekes, mert a Lilaeopsis és a rotala kifejezetten sz@rul nő szerintem, a pinnatifida most robban be igazán, a többi növény szépen növöget.

-Nemjo kollégától várhatóan új pilács érkezik, egy Fluval 'dimmelhető' Power LED formájában ami közel 2x annyira erős mint a jelenlegi, egyedüli bibi a 7500K de majd meglátjuk milyen fénye van ha ideér.

-Minden más rendben van az akvárium körül, csak ezt a szilviázást felejteném már el.

View attachment 64771

Ha van ötletetek mivel dobjam fel az előteret mint másodlagos kárpitnövény, ne habozzatok leírni. Holnap megyek egy nagyobb projekt miatt a GA-ba, hozok valami előtéri növényt, meguntam a Lila bszakodását. Illetve a hallal kapcsolatban is ha van ötlet. Meg úgy bármivel.

Köszi, hogy benéztél!
garnélákat bele had kapirgáljanak nem kell sztem oda semilyen elötéri növény a pilács meg szerintem a növény problémáidat megoldja!
 
Na, ma GA-ban bonyolítottunk egy nagy projektet, természetesen impulzus vásároltam egy ADA táp csomit. Hihetetlenül gusztusos pakk már kinézetre.

30203343347_3226c98a63_b.jpg

Ha marad egy kis monte carlo cimborám projektjéből, abból hozok néhány szálat és ledugdosom hátha lesz belőle valami az előtérben. Valóban nem rossz üresen sem, de mégiscsak be nőttre terveztem.
A bettának hoztam egy picike színfokozó táp granulátumot, színesebb legyen az étrend, meglátjuk mit tud a cucc.
 
Haló!
Mai vízcsere során Marci barátom induló 130 litereséből elcsórtam a maradék Monte Carlo-t és beültettem a Lilaeopsis-ok közé, amik egyébiránt elkezdtek mocorogni bő másfél hónap után végre.
Picit vissza vagdostam Rotala-ból, főleg a bal első kis bokrot feleztem le. A hiánytünetek úgy veszem észre tűnnek el, az ADA tápozás 1 hete tart egész pontosan, az új hajtások szépek nagyon, vörösödik a Stauro is rendesen. Pimp lámpa lassan beszerelés alatt.
Alga VAN, sajnos már azt hittem lesz egy full algamentes akváriumom, de végül csak utolért a végzet. Nem sok, de pont alga befigyel a buce-kon és egy pici az üvegen is itt ott, de mintha nem terjedne. A stauro levélszélein felfedeztem egy kevés ecsetet is hátul:eek:. Gyanítom, hogy a CO2 eloszlás nem 100%os de fizikailag nem tudok mit tenni, már át lett helyezve a diffi és már így is sokkal jobb mint volt.

43498851620_13309934f1_b.jpg
43498868230_d4a8e86f40_b.jpg

A szűrés lehetne erősebb, de most már így marad, eleve csomót változtattam az eredeti low-tech felálláshoz képest.

U.i.: Közben egy szép darab; ~400 literes, dzsungeles, diszkoszos akvárium gondolata van megszületőben a szoba előtti lépcsőházi folyosóra. Egy álom fog valóra válni. Meg egy üres pénztárca.
Köszi, hogy benéztél!
 
Update: Időközben sajnos a Monte Carlo-nak gatya, mind egy szálig elmálott. (n) Nem tudom, hogy sokáig aszaltuk-e a tégelyben, vagy egyszerűen nembírta az átállást. Örültem volna 1 kevert gyepnek. De mintha végszóra mozgolódna a Lilaeopsis is...
 
Eltelt 2 hét, gyors update; A helyzet katasztrofális sajnos. Eleinte megszépülőnek látszó növények megtorpantak, felkopaszodott hátul a növényfal, majd gyakorlatilag eltűnt. Erősen gondolkodtam, hogy szét szedem, ennyi volt, előről 1 nagyobb nano-ban kezdek új életet, de most nincs keret erre, így mennek a vízcserék, szűrő takarítás tápozás, hogy mentsem ami menthető.
Teljes újraültetés következik, tele fogom rakni már submers, cserepes növényekkel, és vége a kísérletezgetésnek, vissza EI-hez, Green Aqua Micro-macro formájában+ carbo+ CO2. Jó ez az ADA Brighty K+ mineral, de ez így láthatóan kevés, még a Tropica-val is szebben muzsikált. Vagy én vagyok béna vagy nem tudom.

Erősebb pilács folyamatban még mindig, szűrésen is gondolkodtam Oase FiltoSmart 100formájában, de ez még fontolgatás alatt.

Képeket majd dobálok fel, ha szeretnétek kicsit sírdogálni.

Szép hétvégét!
 
Eltelt 2 hét, gyors update; A helyzet katasztrofális sajnos. Eleinte megszépülőnek látszó növények megtorpantak, felkopaszodott hátul a növényfal, majd gyakorlatilag eltűnt. Erősen gondolkodtam, hogy szét szedem, ennyi volt, előről 1 nagyobb nano-ban kezdek új életet, de most nincs keret erre, így mennek a vízcserék, szűrő takarítás tápozás, hogy mentsem ami menthető.
Teljes újraültetés következik, tele fogom rakni már submers, cserepes növényekkel, és vége a kísérletezgetésnek, vissza EI-hez, Green Aqua Micro-macro formájában+ carbo+ CO2. Jó ez az ADA Brighty K+ mineral, de ez így láthatóan kevés, még a Tropica-val is szebben muzsikált. Vagy én vagyok béna vagy nem tudom.

Erősebb pilács folyamatban még mindig, szűrésen is gondolkodtam Oase FiltoSmart 100formájában, de ez még fontolgatás alatt.

Képeket majd dobálok fel, ha szeretnétek kicsit sírdogálni.

Szép hétvégét!
Ha gondolod, nézd meg a naplóm /
Mountainside forest /
, ilyen ada tápozás megy bele, és minden növény úgy nő, mintha húznák őket, ez egy iszony jó táp, de valakinek ez, valakinek az jön be. :)
 
Ha gondolod, nézd meg a naplóm /
Mountainside forest /
, ilyen ada tápozás megy bele, és minden növény úgy nő, mintha húznák őket, ez egy iszony jó táp, de valakinek ez, valakinek az jön be. :)

Igen, pont ezért spekuláltam, hogy lehet, hogy én vagyok a béna, mert csomó embernek működik szépen. Lehet, hogy kevéske csak a Brighty K meg a mineral önmagában. Ha a fény/szűrés lenne kevés akkor nem lettek volna a múltban ezzel a setuppal sikeres 'scape'-jeim. Amióta nem GA a tápozás, azóta nekem valahogy nem az igazi. Viszont se pénzem se kedvem nincs kísérletezgetni, hogy még miket kéne hozzá vennem, hogy ne legyen tápanyaghiány.
 
Szia!

Ez a kis kocka hogy alakul? Régen hallottunk felőletek!

Szia!

Valóban, kicsit szét csúsztam az utóbbi időben, nem jutott elég idő a nano-ra sem, jelenleg átalakításra vár.
Ha elkészül, pakolok fel fotókat róla. :)
 
Ha úgyis átalakítod, nem próbálod meg legalább egy mérettel nagyobban?

De, gondolkozom a 45p méreten. Sajnos most picit megszorult a gatyamadzag, a nagyobb méret ugye új lámpát, külső szűrőt, stb jelent, ami most nem hiszem hogy bele fog férni. Tavasszal, ha újra indul a munka szezon nekem, akkor neki lehet állni a dolognak.
 
Üdv! Ismét...

Ha valakit esetleg érdekel, legrosszabb esetben csak dokumentálás céljából, de most 1-2 upgrade és újraindítás után így fest a kocka.
Paraméterek közel változatlanok, a tápozás egyelőre (sosem próbáltam még) EL Profito+Carbo-ban merül ki, illetve a belső sarokszűrőt száműztem, és egy kedves fórumtárstól vásárolt Eheim Classic 2213 dolgozik az akvárium alatt, Substrat proval, némi mátrixxal, kerémiahengerrel és perlonnal töltve. Ha ez nem szűri meg a 16 litert akkor nem tudom mi. :unsure:

Természetesen korábban én voltam béna, kimerülő Amazonia után csodálkoztam hogy bekötöttem a CO2-t, és foszfát és nitrát adagolása nélkül kevésnek bizonyult a tápozás, és elkezdtek elgyengülni a növények. Igyekszem ezúttal jobban figyelni ennyire basic dologra. Low-tech üzemel az akva, nincs szén-dioxid bekötve most, és ugye a tápozás is erre van beállítva.

Dennerle Scaper's Soil-al dolgoztam ezúttal, nagyon meg vagyok vele elégedve eddig, kevésbé porzott mint az ADA talajok. Növények meg remélem szeretni fogják.

Üveg: Eheim kocka, 16 liter, 24x24x28cm
Fény: Fluval valamilyen bivaly Power LED, ledimmelve kb 50%ra, elveszett a doboza és nem emlékszem a típusra.
Szűrés: Eheim Classic 2213 külső szűrő - (Substrat Pro,Seachem Matrix, kerámiahenger, perlonvatta - 3 liter)
Fűtés: Oase 25W --> 26 fokra állítva
Talaj: Tropica Substrate+ Dennerle Scaper's Soil, ADA Aqua Gravel S - asszony által kiválogatva csak a világos kavicsok
Tápozás: EL Profito+ Dennerle Carbo booster (Fosfo+Nitro???)
Vízcsere: Heti 50%

Növények:
Anubias barteri (lecarboztam, előző setupból maradt a bujkálóra növesztve, szerintem kinyírtam sajnos pár levelet, erős lett a cucc)
Egeria densa
Vallisneria americana 'natans'
Hydro.tripartita Japan
Cabomba aquatica
fauna: Blood-dragon betta aka. Marvin, 2db Oto (majd talán garnélák)

78977DSC_0216 by Laurentinus
78978DSC_0203 by Laurentinus
7897966987302_2412429092357758_4069027865629294592_n by Laurentinus

Köszi, hogy benéztél!
 
U.i.: Elég ocsmány a lámpatartó konzol odaragasztva a hátlapra tudom, nem tudtam eltüntetni sehogy a buborékosodást. Eltakarják majd a növények. Fekete karont vágtunk méretre, az adja a fekete hátteret.
 
Üdv!

Úgy döntöttem ma megejtem az első 50%-os vízcserét így 3 nappal indítás után, valamint kénytelen voltam lecsippenteni néhány levelet az Anubiasról amit tönkrevágtam a carbo kezeléssel. picit idétlen az 1 darab megmaradt nagy levél így a fronton, de minél kevesebbet akartam piszkálni a növényt. Egyelőre minden egyéb rendben van, adagolom a stability-t és várom a beindulást. Halakat ugye kénytelen voltam visszatenni azonnal az épíés után, de kb egy fél órás kóválygás után rendbe jöttek teljesen.

Kérdés: Ugye heti tápozás van EL profito (meg naponta carbo) képében. Az első 2 hétben szerintem még 3 naponta fogok vizet cserélni, utána normál, heti rendszerességgel. Érdemes 2 egyenlőre részre bontani a heti tápadagot a jövőben?
48349814422_e108d3d5fb_b.jpg67367380_977476102592361_7281935871467585536_n by Laurentinus
48349680226_403a8a121e_b.jpg67307553_432060880713771_4342737567238586368_n by Laurentinus
48349680321_063860481d_b.jpg66907948_357531918198032_7298025622117285888_n by Laurentinus
 
Ezen a héten is még 3 naponta mennek a vízcserék, stability már nem megy péntek óta. Minden szép, de a Valisneria az sanyi. Egyszerűen elmállott kb a 90%-a. Ugye nem lehet, hogy amiatt mert a fűtő mellé lett közvetlenül ültetve ez a pár tő?
Nemsokára beugrom GA-ba, hozok valami szép leveleset a sarokba. Ludwigia-ra gondoltam, legyen valami piros. Kérdés, hogy van-e nekik raktáron, legutóbb eléggé le volt rabolva a készlet.
Érdekesség; enyhén sárgás a víz. Picit zavar, még gondolkodom a purigenen, nem tudom mi okozhatja, a bent lévő red moor vagy 1 éve vízben van, színezhet még mindig?
Lőttem pár fél-sz@r minőségű képet Nikonnal, mivel sajnos nem értek a fotózáshoz, ilyenek lettek;
48425040247_85a76d1028_b.jpgDSC_0224 by Laurentinus
48424897606_a1cff5d7ea_b.jpgDSC_0256 by Laurentinus
48424898731_d24ef66c4c_b.jpgDSC_0217 by Laurentinus
 
Több mint 3 hetes a nano, történt pár változtatás. Picit elkezdtek mállani 1-2 helyen a cabomba szálak, és 1-2 tő egeria is elmállott. Valamelyik meg nő a felszínig. Nem egészen tudtam hová tenni a jelenséget.
A hétvégén ismét megjártuk a GA-t, és impulzusból vettem néhány dolgot; Green Aqua Micro-macro tápcsomit Excel-lel kiegészítve, és a nagynyomású rendszerhez pár kiegészítőt, hogy be tudjam újra üzemelni. Szóval ennyi év után most kicsit vissza az EI-hez és CO-záshoz. Ígérem, hogy a következő akvárium egy nagyobb high-tech sziklás setup lesz, full ADA build-el.

Hátulra bekerült 1 cserépnyi Alternanthera reineckii 'roseafolia' szépen beékelve az egeria közé; lesz ami lesz. Elől picit visszavettem a cabomba csokrot és az üres kis foltra @csokemarcell barátom nyírásából származó Rotala H'ra-t tűzdeltem. Szintén meglátjuk mi lesz.

Megindítottam a CO2-t, egyelőre most állítgatom és vizsgálom, hogy elég-e a beoldás mértéke, egyelőre 1bubi/3sec-el megy, a DC nem igazán mozdul semerre, de nem akarok ásványvizet csinálni a kockából. Hamar kész a baj.

48514383601_92306f69be_b.jpgDSC_0277 by Laurentinus
48514383091_c5c40f33b5_b.jpgDSC_0284 by Laurentinus
48514384251_fd284f6664_b.jpgDSC_0275 by Laurentinus
 
Üdv ismét!

Hát eltelt egy eseménydús hónap, sok felé jártam, az akvárium csendben növögetett, meg persze atom algásodott is, de valahogy szerintem egészen pofás kis dzsungel válik belőle lassan, azt kell, hogy mondjam hogy olyasmi amit elképzeltem eleinte Marvinnak. (Betta becses neve) A sarokban lévő,fűtőszál előtti üres részt lassan növi be az Alternanthera, most ültettem oda is a metszésből, egeria utolsó szálait szedtem ki onnan, nálam egészen egyszerűen valamiért nem működött rendesen. Mindenki jól van, heti 1x vízcserét fel kéne vinni heti 2x-re, 2 naponta tápozok még mindig Green Aqua Micro Macro+ Seachem Excel direktbe az algás részekre. Szűrő takarítás lassan érik, amikor megüti a kocka a 3 hónapot bele nézek a szűrő vödörbe.
48737884878_061147dcbb_b.jpgDSC_0290 by Laurentinus, on Flickr
48737883778_9a7c84332c_b.jpgDSC_0300 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Üdv!
Pont az előző "elégedett" poszt után figyelt az alga, és beborított mindent. 3-4 nap leforgása alatt elöntött a fonál. Azon a héten kezdtem el naponta adagolni 2 naponta helyett.
Repült a Black Out 3 napos verziója, letakarva, előtte 1 utolsó etetés. Ma indult újra a fény, szépen megtizedelte az algát, fonál eltűnt nagyjából, ez volt a cél. Természetesen a kiváltó ok nem szűnt meg ezzel.
Ment egy nagy takarítás, szűrőt jobban kinyitottam, fényt kb 20-25%al ledimmeltem, rámértem mennyit is adagoltam eddig, és hát az egy nyomás kb 1,4ml volt/ mic-mac ami eszetlen sok, szóval elkezdtem mától fecskendőzve adni a 0,5ml-t cirka 18 liter vízre.
Remélem visszaáll a rend. 6 órát megy a világítás. Lőttem egy gyors telefonos képet, hogy legyen valami viszonyítási alap majd a jövőre nézve. Most ilyenre sikerült takarítani (!) a kockát;

48775634992_d03d81c9b8_b.jpgcubegarden by Laurentinus, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére