• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cubic

Üdv!
Viktor megidézett a noszogatással, s amúgy is visszatérni kívánok, főleg a @csokemarcell-lal közösen épített 128literes projekt után.
IGEN ez a szerencsétlen lassan 10 éve nyúzott kis Eheim kocka MÉG mindig üzemel. Jelenleg néhány Amanda lazac cselleng benne vidáman 1-2 hónapja,még tavaly december elején újraindítottam low-tech tea-vizes kis apróságként. Tudjátok, hogy legyen valami víz a lakásban. Visszafogottan tápozott, a Profito gyári ajánlását is csökkentve üzemel,picit dimmelt fényekkel, nyugisan. Nincs vele semmiféle gond, elég low-maintenance. Ne haragudjatok, hogy bemutatom, semmi extra. de érik a fejemben már (tudom ígértem már 32x) egy nagyobb full ADA 45P/60Phigh-tec indítása az idén.

Üveg: Eheim kocka, 16 liter, 24x24x28cm
Fény: Fluval Power Led asszem 7000K
Szűrés: Eheim Classic 2213 külső szűrő - (Substrat Pro,Seachem Matrix, perlonvatta - 3 liter)
Fűtés: Oase 25W --> 25 fokra állítva
Talaj: Dennerle Scaper's Soil
Tápozás: EL Profito, esetenként meg-megjelenő algára megy kis carbo, de nem folyamatosan.
Vízcsere: Heti 2x50%
Dekor: nagy vasfa
Növények: Anubias nana 'bonsai', Anubias nana petite, Anubias barteri, Echinodorus bleheri (?), Bolbitis difformis, gömbmohák.

Halak: 6db Amanda lazac, 1db oto (pár potya csiga)

49561964181_433109cf2f_b.jpgDSC_0324.2 by Laurentinus, on Flickr
49561962826_4ddf412c9f_b.jpgDSC_0330.2 by Laurentinus, on Flickr
49562195392_5bdb5f0050_b.jpgDSC_0336.2 by Laurentinus, on Flickr
49562195002_4fd97d53f6_b.jpgDSC_0379.2 by Laurentinus, on Flickr
49561961836_cfa020785e_b.jpgDSC_0385.2 by Laurentinus, on Flickr

Meglepően megnyugtató tud lenni egyébként egy ennyire kommersz kis akvárium, nem kell körmöt rágni annyi dolog miatt mint egy komoly high-tec akvánál.
Köszi, hogy benéztél! Ígérem a nagyobb akváriumot!
 
Utoljára módosított:
Üdv!
Vízcsere a holnap/holnapután érkező Betta miatt. Szeretett Blood-dragon bettánk sajnos 2 év után kiugrott, pont amikor meghoztuk a 6 lakótárs lazacot neki még januárban.
Iszonyú szelíd, kis egyéniség betta volt és azóta is nagyon fáj a szívünk érte, szóval megkockáztatunk egy újat, mégiscsak ez az egyszerű kis nano bettának készült. Reméljük a jövendőbeli is jóban lesz az Amber-ekkel.
Apropó, lehetséges, hogy Marvin lány volt?... Fura volt mindig is, apró termetű, kicsi nőies úszók, nagyon szelíd, 1x sem láttam felfújt kopoltyúfedőkkel.
Pár gyors fotó;
49593670647_56f23a9671_b.jpg
49593669572_a7583d2516_b.jpg
49593426771_5db84e8633_b.jpg
 
Üdv!
Vízcsere a holnap/holnapután érkező Betta miatt. Szeretett Blood-dragon bettánk sajnos 2 év után kiugrott, pont amikor meghoztuk a 6 lakótárs lazacot neki még januárban.
Iszonyú szelíd, kis egyéniség betta volt és azóta is nagyon fáj a szívünk érte, szóval megkockáztatunk egy újat, mégiscsak ez az egyszerű kis nano bettának készült. Reméljük a jövendőbeli is jóban lesz az Amber-ekkel.
Apropó, lehetséges, hogy Marvin lány volt?... Fura volt mindig is, apró termetű, kicsi nőies úszók, nagyon szelíd, 1x sem láttam felfújt kopoltyúfedőkkel.
Pár gyors fotó;
View attachment 88245
View attachment 88246
View attachment 88247
Mázlista! virágzik a anubias-od.👍
 
Én meg a gömbmoháidat irigylem. 😜
A terraplázán akartam venni 2-3 nagyobb darabot a sulawesis akváriumba, de arany áron is csak olyan piciket árultak, mint egy szemgolyó.

Nálunk a csöcsös tutira lány betta is feszítette a kopoltyú fedőit és baromira nem volt szelíd, mindennek nekiment, ami megmozdult.
 
Nem, de nálad látható hogy jól érzi magát. Itt a fórumon, talán tavaly, vagy azelőtt, a druszámnál virágzott. Azóta nem láttam osztani efféle képeket.

Igen, szerencsés vagyok, hogy sikerült nekik eltalálni a paramétereket, hogy jól érezzék magukat. Nagyon szeretem ezt a nemzetséget.
 
Én meg a gömbmoháidat irigylem. 😜
A terraplázán akartam venni 2-3 nagyobb darabot a sulawesis akváriumba, de arany áron is csak olyan piciket árultak, mint egy szemgolyó.

Nálunk a csöcsös tutira lány betta is feszítette a kopoltyú fedőit és baromira nem volt szelíd, mindennek nekiment, ami megmozdult.
GA-bol van mindhárom, vegytiszta nosztalgiából vettem. Utoljára 10+ éve volt, amikor még dél-amerikai törpe sügereztem. :)
A Betta meg fura, gondolom egyéne válogatja. De tényleg rezeg a léc hogy biztos fiú volt-e. :unsure:
 
Üdv!
Szombaton érkezett egy HM Betta hozzánk, szép fekete-vörös-halvány rózsaszín-helyenként türkizkék árnyalatokkal. Jóval félénkebb mint a kis BD volt, sokat nyomul a növények árnyékában, megbújik a legdzsungelesebb részeken. Egyelőre még nem eszik valami fényesen, de javuló tendenciát mutat. (Ha nagyon az orra elé szórom a dolgot, akkor rárabol, de amúgy mindent felporszívóznak a lazacok a kis gyökér elől. )
@csokemarcell bontott akvájából elhoztam az Anubias töveket, legnagyobb részük ment a teknőshöz (rossz ötlet volt), 2-3 szép nana tő pedig bekerült előre + 1 hátra a fa mögé. Örülök, hogy még 1 picit dúsabb lett a növényzet a kis kockában. Kattintottam pár gagyi fotót is, amennyire sikerült elkapni 1 helyben a bettát. A neve Artyom lett. :cool:

49614698217_2489560968_b.jpg
49614696537_1e5e696360_b.jpg
49614437536_4b11296b0e_b.jpg
49613925103_e65216ccb7_b.jpg
49613925603_9258c1ee93_b.jpg
49613924613_f31ca7d986_b.jpg
 
Sziasztok!
Történt ma egy szűrő tisztítás első alkalommal, így 3-4 hónap után megbontva. Tanulság, hogy a perlont érdemes sűrűbben kicserélni, gyakorlatilag magától mozgó organizmus volt már.
A benne lévő kb 1 liter (többi az szivacs, kerámiahenger) sub pro-nak a felét tervezem lecserélni Seachem Mátrixra, hátha hatékonyabb szűrést tudok így bíztosítani. Hiába akkora a szűrőkb alatta mint maga az akvárium, szeretem a kimaxolt dolgokat... 🙏
Most egy elég komoly vízcsere volt, 2x-es a szűrő takarítás miatt, így megmutatta magát az akvárium teavíz nélkül és hát egészen tetszett, mi a vélemény, hagyjam a természetes vizet, vagy menjen bele majd Seachem Purigen? Sajnos a fotók nem adják vissza mennyit világosodott ki. Algából van mindenféle, egészen kevés kis pont hátul a sarokban beszívó ágnál, staghorn, és némi szőr alga is előfordul itt ott, de alapvetően bizonyos mértéket sosem lépi túl. Masszívan túl etetek, szerintem ehhez van köze, meg a szűrő le van fojtva kb 50%-ra. Pár kezeletlen fotó a mai vasárnap estére;

49663507937_6c82397c5e_b.jpgDSC_0522 by Laurentinus, on Flickr
49663222941_facb759447_b.jpgDSC_0531 by Laurentinus, on Flickr
49663222441_04828f6b3b_b.jpgDSC_0548 by Laurentinus, on Flickr
49663221741_2ac0fa146d_b.jpgDSC_0565 by Laurentinus, on Flickr
49663506037_54589a1983_b.jpgDSC_0573 by Laurentinus, on Flickr
49663220971_67a9b43bf0_b.jpgDSC_0582 by Laurentinus, on Flickr
49662685808_a3b08487d2_b.jpgDSC_0563 by Laurentinus, on Flickr

Továbbá kettő+1 kérdésem maradt;
1.Maradt ADA Brighty K-m. Lőjek bele hetente 1 nyomást, hogy az enyhe levélsárgaságot, fakóbb leveleket kibalanszoljam? (+ vas esetleg) Vagy inkább ne. ? .
2.Még jobban tele szeretném zsúfolni a kis kockát, valami igénytelenebb "carpet" növényt keresnék oldalra és az előtérbe. Valami ötlet? Én saggitariára gondoltam, de lehet hogy az túl magas lesz. Bármi ötletet szívesen fogadok, hogy mit préselhetnék még bele.
3. Ugye a Seachem Purigen kérdés.

Köszi, hogy benéztél.
 
Nekem tetszik a teaszínű víz.
Purigent kihagynám.
Gyepnek montecarlo vagy pusilla mehetne bele, esetleg brasiliensis.
Tápozásban nulla tapasztalatom van.

Látom, azért betta már bátrabb.
Nem túl magas a víz, nem félsz, hogy kiugrik?
Tetőt éjszakára sem teszel rá?
 
Sziasztok!
Történt ma egy szűrő tisztítás első alkalommal, így 3-4 hónap után megbontva. Tanulság, hogy a perlont érdemes sűrűbben kicserélni, gyakorlatilag magától mozgó organizmus volt már.
A benne lévő kb 1 liter (többi az szivacs, kerámiahenger) sub pro-nak a felét tervezem lecserélni Seachem Mátrixra, hátha hatékonyabb szűrést tudok így bíztosítani. Hiába akkora a szűrőkb alatta mint maga az akvárium, szeretem a kimaxolt dolgokat... 🙏
Most egy elég komoly vízcsere volt, 2x-es a szűrő takarítás miatt, így megmutatta magát az akvárium teavíz nélkül és hát egészen tetszett, mi a vélemény, hagyjam a természetes vizet, vagy menjen bele majd Seachem Purigen? Sajnos a fotók nem adják vissza mennyit világosodott ki. Algából van mindenféle, egészen kevés kis pont hátul a sarokban beszívó ágnál, staghorn, és némi szőr alga is előfordul itt ott, de alapvetően bizonyos mértéket sosem lépi túl. Masszívan túl etetek, szerintem ehhez van köze, meg a szűrő le van fojtva kb 50%-ra. Pár kezeletlen fotó a mai vasárnap estére;

View attachment 89067DSC_0522 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 89068DSC_0531 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 89069DSC_0548 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 89070DSC_0565 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 89071DSC_0573 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 89072DSC_0582 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 89073DSC_0563 by Laurentinus, on Flickr

Továbbá kettő+1 kérdésem maradt;
1.Maradt ADA Brighty K-m. Lőjek bele hetente 1 nyomást, hogy az enyhe levélsárgaságot, fakóbb leveleket kibalanszoljam? (+ vas esetleg) Vagy inkább ne. ? .
2.Még jobban tele szeretném zsúfolni a kis kockát, valami igénytelenebb "carpet" növényt keresnék oldalra és az előtérbe. Valami ötlet? Én saggitariára gondoltam, de lehet hogy az túl magas lesz. Bármi ötletet szívesen fogadok, hogy mit préselhetnék még bele.
3. Ugye a Seachem Purigen kérdés.

Köszi, hogy benéztél.
Esetleg próbálkozhatsz marsilea crenata-val.Nálam, lowban, elvan elől terjeszkedik, lassan de biztosan. Highban, meg megy a árnyékba, fák, kövek alá.
 
Látom, azért betta már bátrabb.
Nem túl magas a víz, nem félsz, hogy kiugrik?
Tetőt éjszakára sem teszel rá?

Igen bátrabb már, kézhez jön most már etetéskor, kellett neki pár hét.
Dehogynem félek, folyton monitorozva van az akvárium amikor itthon vagyok, szem előtt van, vagy itthoniak néznek rá néha. Eddig minden rendben ment. Tetőt elkezdtem rá rakni, és őszintén mivel nincs a kezemben a reflex, elfelejtem és már nem rakom rá vagy 10 napja. Kellene igazából, biztos ami biztos.
 
brasiliensis nálam erősebb fénnyel és CO2-vel is tetű lassú volt és stagnált, szerintem az off egyelőre, a monte carlo nem tudom mennyire bírná a teavizet. Pusilla az egy törpe saggitaria variáns?
 
Sziasztok!
Csak pár vasárnapi fotó, vízcsere után. 1-2 idősebb barteri levelet lecsíptem ami sárgállott a széleken meg staghornos volt, meg néhány idősbebet is kicsippentettem a nodorus csokrokból.
Minden és mindenki látszólag teljesen jól van, lassan berreg a kis kocka, 4 hónapos kb. Jót tett a szűrő karbantartás + 2 hete adagolom minden nap újra a carbo-t (nem csak hébe-hóba amikor eszembe jut), az a kevés alga ami van az látványosan megállt; illetve visszahúzódott teljesen minimálisra, alig van. Artyom zabál mint egy disznó, teljesen eltűnt az első hetek rettegése.

49712185547_e59fb634f1_b.jpgDSC_0608 by Laurentinus, on Flickr
49712186012_18a4a0092f_b.jpgDSC_0607 by Laurentinus, on Flickr
49711863221_66dc863330_b.jpgDSC_0601 by Laurentinus, on Flickr
49711863741_b9d1d86d17_b.jpgDSC_0592 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Utó-gondolat: Ez a sz@r vírus rendesen oda fog vágni a high-tech 60p projektemnek, májusra volt tervezve minden technika és kellék össze vadászása majd építés. Lehetséges, hogy így csúszni fog, de igyekszem így is megoldani. HS legózás GA-ban meg palackcsere esszenciális lett volna, teljesen el vagyok kenődve most. Meglátjuk...
 
Utó-gondolat: Ez a sz@r vírus rendesen oda fog vágni a high-tech 60p projektemnek, májusra volt tervezve minden technika és kellék össze vadászása majd építés. Lehetséges, hogy így csúszni fog, de igyekszem így is megoldani. HS legózás GA-ban meg palackcsere esszenciális lett volna, teljesen el vagyok kenődve most. Meglátjuk...
Elkenődve semmiképp ne legyél, így van időd fejben összerakni, inspirálódni.

Bettát meg óvatosan etesd, mert akkora is lesz hamarosan, mint egy disznó. Hízásra igen hajlamos fajta és az nem tesz jót az ő egészségének sem.
 
Back
Oldal tetejére