• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csak egy kezdő...Sziklás meder

Most a képek:
P1010019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

na, csak összeállt! (y)
 
Sziasztok!
Már régen jelentkeztem, pedig a legutolsó bejelentkezésem óta történt egy-két változás.
A régi scape már a múlté. Ez a sziklás patakmeder és az ahhoz felhasznált dekoráció és növény volt ez első kísérletezés a kialakítással kapcsolatosan, amiből persze rengeteget tanultam. Volt előnye és hátránya is. A mostani elképzelés és további technika segítségével egy letisztultabb formát szeretnék kialakítani. Úgy gondlom, hogy az azóta beszerzett technikai eszközök, más fajta növények és a tapasztalat segíthet ebben.
A technikai újítások:
Jelenleg egy Sun-Sun HW-302-es (1000 l/h) és egy Eheim 2213-as szűri az akváriumot, mindkettő fullra töltve Siporaxal és SubstratPro-val. Tehát a régi szűrőanyagot is lecseréltem, abból csak a Siporax maradt meg, a két szűrőbe összesen 6 l SubstratPro ment bele. Ezek a szűrők az új szűrőanyaggal kb. 3 hónapja üzemelnek együtt, azóta jobb lett az áramlás az aksiban, valamint egyáltalán nincs algám.:)
Az AquaJapan 55 W-os lámpámat lecseréltem LED világításra, melyet egy ezzel foglalkozó, profi ismerősöm készített. Az előző kompakt nem volt rossz, de egyrészt a teljesítménye sem volt elég, másrészt nem világította be teljes szélességében az akváriumot. A LED lámpám több mint 1 W/l-t tud, szerintem esztétikus, van benne dimmer és kapcsolható éjszakai világítás. 2 hónapja üzemel és a növényeken szemmel látható a kedvező irányú változás.
Egy-két kép a lámpáról. (ha átrendeztem az akváriumot, dobok fel olyant is, amin az aksin csücsül.)
24549127_6_644x461_led-akvrium-lmpa-12v-kombi-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

24549127_3_644x461_led-akvrium-lmpa-12v-kombi-kellekek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

24549127_2_644x461_led-akvrium-lmpa-12v-kombi-tolts-fel-fenykepeket_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Távkapcsolóval vagy időzítőkapcsolóval ki-be kapcsolható, ill. a fényerő szabályozható.
A következő lépés egy nagypalackos CO2 beszerzése volt. 5 kg-os CO2 tűzoltó palack, hegesztéstechnikai reduktor, mágnesszelep és diffúzor. A rendszer 2 hónapja üzemel hiba nélkül.
A növények közül is kikerült sok fajta az algásodás miatt, a régi szűrővel és szűrőközeggel nem tudtam kordában tartani a barna és ecsetalgát. A moháim és Marsilea-m bemondták az unalmast, menthetetlenek voltak.
A leendő scape-hez beszereztem egy csomó parvulát, HC-t, Reineckii minit, valamint a dekorációhoz Indiai megkövesedett fát.
Ma fogok nekivágni az átrendezésnek, ha készen lesz, akkor egy jobb géppel csinálok fotókat.
 
Sziasztok!
Már régen jelentkeztem, pedig a legutolsó bejelentkezésem óta történt egy-két változás.
A régi scape már a múlté. Ez a sziklás patakmeder és az ahhoz felhasznált dekoráció és növény volt ez első kísérletezés a kialakítással kapcsolatosan, amiből persze rengeteget tanultam. Volt előnye és hátránya is. A mostani elképzelés és további technika segítségével egy letisztultabb formát szeretnék kialakítani. Úgy gondlom, hogy az azóta beszerzett technikai eszközök, más fajta növények és a tapasztalat segíthet ebben.
A technikai újítások:
Jelenleg egy Sun-Sun HW-302-es (1000 l/h) és egy Eheim 2213-as szűri az akváriumot, mindkettő fullra töltve Siporaxal és SubstratPro-val. Tehát a régi szűrőanyagot is lecseréltem, abból csak a Siporax maradt meg, a két szűrőbe összesen 6 l SubstratPro ment bele. Ezek a szűrők az új szűrőanyaggal kb. 3 hónapja üzemelnek együtt, azóta jobb lett az áramlás az aksiban, valamint egyáltalán nincs algám.:)
Az AquaJapan 55 W-os lámpámat lecseréltem LED világításra, melyet egy ezzel foglalkozó, profi ismerősöm készített. Az előző kompakt nem volt rossz, de egyrészt a teljesítménye sem volt elég, másrészt nem világította be teljes szélességében az akváriumot. A LED lámpám több mint 1 W/l-t tud, szerintem esztétikus, van benne dimmer és kapcsolható éjszakai világítás. 2 hónapja üzemel és a növényeken szemmel látható a kedvező irányú változás.
Egy-két kép a lámpáról. (ha átrendeztem az akváriumot, dobok fel olyant is, amin az aksin csücsül.)
24549127_6_644x461_led-akvrium-lmpa-12v-kombi-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

24549127_3_644x461_led-akvrium-lmpa-12v-kombi-kellekek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

24549127_2_644x461_led-akvrium-lmpa-12v-kombi-tolts-fel-fenykepeket_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Távkapcsolóval vagy időzítőkapcsolóval ki-be kapcsolható, ill. a fényerő szabályozható.
A következő lépés egy nagypalackos CO2 beszerzése volt. 5 kg-os CO2 tűzoltó palack, hegesztéstechnikai reduktor, mágnesszelep és diffúzor. A rendszer 2 hónapja üzemel hiba nélkül.
A növények közül is kikerült sok fajta az algásodás miatt, a régi szűrővel és szűrőközeggel nem tudtam kordában tartani a barna és ecsetalgát. A moháim és Marsilea-m bemondták az unalmast, menthetetlenek voltak.
A leendő scape-hez beszereztem egy csomó parvulát, HC-t, Reineckii minit, valamint a dekorációhoz Indiai megkövesedett fát.
Ma fogok nekivágni az átrendezésnek, ha készen lesz, akkor egy jobb géppel csinálok fotókat.
Szia! Pontosan milyen reduktort használsz?
 
Sziasztok!
Technika terén is történt egy kis változás, ugyanis a jelenleg használt 2 db külső szűrőt felváltja egy Eheim 2075-ös fullra pakolva SubstratPro-val.
Az akiból kikerültek a régi kövek, s helyettük most pakolgatom az indiai megkövesedett fát.
Elérkezett az idő, hogy a parvulát megnyírjam, kíváncsi leszek, hogy reagál rá?!
Ha végeztem mindennel, akkor már tényleg dobok fel képeket.
 
Sziasztok!
Volt egy kis Parvula nyírás, de nem vittem túlzásba, majd meglátom, hogy mi lesz belőle.
Kaptam egy pár tő (emmers) Cuba-t, azt is beültettem, várom a fejleményeket vele kapcsolatban.
Gondoltam dobok egy képet, amit a fiam csinált a telefonjával, nagyjából kivehető, hogy mi az új koncepció a dzsungeles-patakmedres után. Valamivel letisztultabbat szerettem volna.
A megkövesedett fán még gondolkodom, a középsőt nagy valószínűséggel össze fogom törni és másképp helyezem majd el.
F_nyk_p0047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Várom a javaslatokat, észrevételeket. Holnap még csinálok képeket, arra hazaérkezik a jó gépem.
 
Sziasztok!
Alapvető változás nem történt az akvárium életében, de még sem volt eseménytelen az elmúlt időszak.
A HC-vel nem tudom mi lesz, nem igen akar magához térni, szerintem a meleg sem tesz neki jót. Adok neki még egy esélyt, aztán gondolkodom, hogy mivel váltsam fel. A Parvula szépen fejlődik, tegnap lekaszáltam rendesen. Hát...egy agybaj, amire az úszó szálakat kiszedtem az aksiból, ma még mindig folytatódik a vadászat kóbor szálak után. Nagyon-nagyon ritkán iszom alkoholt, de tegnap a nyírás és szedegetés közben el kellett fogyasszak egy jéghideg Drehert.
Alga kérdésben is történt változás, mert a zöld pontalga támadást foszfát adagolásával sikerült visszavernem. Már csak itt-ott látok a frontüvegen. Ennyivel azonban nem oldódott meg az algakérdés, mert időközben felfedeztem, hogy betámadott a fonalalga. Kicsit visszavettem a világításból, remélem ez segít a bajon. Még nem annyira vészes, de addig a pontig nem szeretnék eljutni.
A Tripartitam a fán szépen magához tért egy alapos nyírást követően, úgy látom visszanyerte régi formáját és szabályos lombot alkot, az RC-k imádnak benne dagonyázni!
Közben Visitor akvakertész barátomnak köszönhetően bekerült az aksiba 10 db Boraras Brigittae, akik 2 hét után kezdik belakni az akváriumot a kezdeti félelmüket legyőzve. Hosszú távon ennek a kis csapatnak a bővítését tervezem legalább még 10 db-bal, ha eljutok a GA-ba vagy ha a környéken esetleg eladna valaki ebből a fajtából. Csodálatos halak!
 
Sziasztok!
Ma lezárult a növényes akvarisztikának eme fejezete az életemben, ezért is kértem, hogy tegyék bele ebbe a topicba.
Munkahelyi elfoglaltságom sajnos nem teszi lehetővé, hogy sokat foglalkozzak az akváriummal, viszont megszüntetni sem szeretném (végül így döntött a család), így arra az elhatározásra jutottam, hogy a már meglévő eszközökkel, halakkal, növények nagy részével egy low-tech akváriumot fogok üzemeltetni.
Igazából a szűrést egy 1000 l/h-s szűrő fogja végezni, fullra töltve SubstratPro-val. Talán egy 85 l-es low-tech akváriumhoz elég lesz. A világításom LED lámpa, melynek a fénye a dimmer segítségével szabályozható, így azt tetszés szerint tudom állítani. A tápozás marad a GA Mikro-Makro + El Carbo, csak kisebb mennyiségben. A táptalaj+Manado páros marad.
Majd még szeretnék egy-két low-tech-be való növényt, viszont a Parvulát lehet, hogy benne fogom hagyni kísérletképpen. Egyelőre HM-mel szemezek, az valószínű, hogy lesz még benne, valamint a háttérbe kellene még valami.
A másik szűrőmet és a komplett CO2 szettet pedig piacra dobtam.
"Halváltáson" is gondolkozom, de ez még nem kiforrott.
Ha majd már úgy állok az aksival, akkor csinálok valami normálisabb képeket.
Köszönöm a figyelmet.
 
viszont a Parvulát lehet, hogy benne fogom hagyni kísérletképpen

Údv! jól teszed, szerintem bírni fogja. Valamint: Tenellus, saggitaria, valisneria nana, ludwigia, anubiasok, mohákok nagy része, cryptók, microsoriumok...

Lassúbb lesz, ámde lehet hogy kevésbé algásodsz majd :) Blues lesz, nem speed metál :D
 
A parvulához:
Inkább a világítási időből vegyél vissza, mint a fényből, pláne, ha beállt akitól van szó. Ha valami gáz van még mindig tudsz a fényen csökkenteni. ;)
 
Back
Oldal tetejére