• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Crystal Grove (Kristály Liget)

Balázs mondta anno, úgy is lehet megújítani egy akvát, hogy csak átrendezed, kibővíted és a nagyja megmarad. Én is erre céloztam. Azért ez jelentős változás lesz, szerintem mindenképp az előnyére.
 
Balázs mondta anno, úgy is lehet megújítani egy akvát, hogy csak átrendezed, kibővíted és a nagyja megmarad. Én is erre céloztam. Azért ez jelentős változás lesz, szerintem mindenképp az előnyére.
Elvesztetted a fonalat, Csilla. Nem megújítom, hanem lassan esett le a tantuszom. ⏳ :ROFLMAO:
 
Vízcsere kipipálva, és a bal hátsó sarokban megszüntettem a Lomariopsis lineata dzsumbujt. Egyszerűen olyan ütemben nőtt, hogy még.
Ami a faunát illeti, kezdem azt érezni, hogy taxonómiailag át kellene sorolni garnéláimat, mert annyian vannak, mint a nyűvek. :D
@SMAdrián és @Lora89 mikor akartok megszabadítani egy-egy csapattól?

IMG_0871.JPG

Most áztatom (még mindig) az ágas-bogas fát, és majd egy kis tili-tolit játszok a három fával.

Köszi, hogy benéztél a Ligetbe. :)
 
Az elmúlt hónapban jó, ha vízcserére maradt időm és energiám. Viszont pár hét híjján 2 éve ketyeg az akva, problémamentesen.

Szaporulat változatlanul van. Étvágyuk meg észveszejtő.
Ne ijedjetek meg, mert nem a Crypto albida brownt, vagy a Hookeriaceae distichophyllumot akarják tövestül kiforgatni. Egy-egy csalán levél beakadt, és azon lógnak fürtökben. :D
IMG_1039.JPG
IMG_1040.JPG

Tili-toli megvolt, és jól néz ki. Attól tartok, ki kell fundálnom, miként tudom a jobb oldalra varázsolni a szívó- és nyomóágat, ahogy anno @matrai is javasolta.
IMG_1038.JPG

Köszi, hogy betértél a Ligetbe. :)
 
Tegnap vízcsere, szűrőpuci és aljzatporszívózás. Meglehet, az utóbbit nem kellett volna, mert kiderült, nagyobbra kell cserélni az akvát. A hátlapra felkenve ültetett Cryptók gyökerei a frontüveget karistolják (táv: 33 cm). :eek:
IMG_1581.JPG

Egyúttal jelentem, a karácsonyi díszek felkerültek. :LOL:
IMG_1583.JPG
 
Mi történt? ☹️☹️ Valahányan azért túlélték?
Éjszaka bazi nagy magyar áramszünet. Mivel aludtam, nem tudom pontosan mennyi ideig tartott, de ha bűzös mocsár szagára ébredtem megvolt az 5+ óra is.
Ebben az akiban maradtak, mert sokan voltak. De a két 27 literesben majdnem mind elpusztult. Ill. a Racoonokat még nem tudom, odáig még nem jutottam. Bízom abban, hogy belólük több maradt életben, mert @T.Norbee tól nagyon stramm brigádot kaptam.
 
Éjszaka bazi nagy magyar áramszünet. Mivel aludtam, nem tudom pontosan mennyi ideig tartott, de ha bűzös mocsár szagára ébredtem megvolt az 5+ óra is.
Ebben az akiban maradtak, mert sokan voltak. De a két 27 literesben majdnem mind elpusztult. Ill. a Racoonokat még nem tudom, odáig még nem jutottam. Bízom abban, hogy belólük több maradt életben, mert @T.Norbee tól nagyon stramm brigádot kaptam.
Részvétem. Múlt vasárnap hoztam el egy lámpát a Gőzmozdony utcából. Be kellet volna ugranom hozzád, hogy vigyek a szűrő ülepítődből... Most lenne egy erősebb visszaszaporítható csapat... 😭
 
Éjszaka bazi nagy magyar áramszünet. Mivel aludtam, nem tudom pontosan mennyi ideig tartott, de ha bűzös mocsár szagára ébredtem megvolt az 5+ óra is.
Ebben az akiban maradtak, mert sokan voltak. De a két 27 literesben majdnem mind elpusztult. Ill. a Racoonokat még nem tudom, odáig még nem jutottam. Bízom abban, hogy belólük több maradt életben, mert @T.Norbee tól nagyon stramm brigádot kaptam.
Nagyon sajnálom, de nem igazán értem. Ha pár órán át nem megy a szűrő, akkor a garnéláknak annyi? Nem volt ott valami más kiváltó ok is?

Gyerekkoromban három akváriumom volt: 15; 30; 40 literesek. Tele hallal, de nem ici-picivel, hanem rengeteg guppi meg szifó, meg molly, meg platty. Szűrő nuku, (illetve az a csőben 1-1 buborék hajtja a vizet fajta... tudod, neked is van és ajándékba is adtál belőle...). Este mindig kikapcsoltam a Bora-t, mert nem lehetett mellette aludni. ...és mindenki élt vidáman!

Nagyon kíváncsi vagyok, mit találsz, mint kiváltó okot? Nagyon nehezen emésztem meg, hogy pár garnéla, pár óra alatt, annyira agyon szennyezze a vizet, hogy belepusztul.
 
Utoljára módosított:
? Nagyon nehezen emésztem meg, hogy pár garnéla, pár óra alatt, annyira agyon szennyezze a vizet, hogy belepusztul.
Èn is már jártam így. Szerintem nem a nitrát-szennyezésbe pusztulnak bele, hanem abba, hogy a vizmozgás hiányában megfulladnak. Ha jól tudom, amikor sötét van, akkor a növények is vesznek fel valamennyi oxigént: tehát még kevesebb marad a garniknak. A garnélák ilyen szituációban pipálnak egy ideig a viz felszinén, mig bele nem pusztulnak végkimerültségbe.
A gyerekkori akváriumodban, a "rendszer hozzá volt szokva", hogy éjszaka nem ment a szürés, ott is biztos volt szelektálódás, de nem annyira szembetünöen, mint Mary-nél. Továbbá a mollyik és társaik szívósabbak, mint a garnélák.
Egyszer nálam több napig áram nélkül ment az akvárium: A halak nagy része túlélte, a guppik még szekszeltek is garnéla-hulla-halom felett. A legtöbb amano, és rengeteg neocaridina viszont nem birta..:(
 
Részvétem. Múlt vasárnap hoztam el egy lámpát a Gőzmozdony utcából. Be kellet volna ugranom hozzád, hogy vigyek a szűrő ülepítődből... Most lenne egy erősebb visszaszaporítható csapat... 😭
Ha már Burneynél jártál, eleve be kellett volna ugranod, mivel fél köpésre lakik tőlem.
Picit várnod kell. 41 pusztult el, de még nem tudtam felmérni, hogy nőstényből mennyi maradt.
 
Szerintem nem a nitrát-szennyezésbe pusztulnak bele, hanem abba, hogy a vizmozgás hiányában megfulladnak. Ha jól tudom, amikor sötét van, akkor a növények is vesznek fel valamennyi oxigént: tehát még kevesebb marad a garniknak. A garnélák ilyen szituációban pipálnak egy ideig a viz felszinén, mig bele nem pusztulnak végkimerültségbe.
Részben igazad van, ami az oldott oxigént és a "pipálást" illeti. Amelyik élt, az mind a felszínen úszó növényen volt.
A szennyezést illetően úgy érzem, tévedsz.
 
Nagyon sajnálom, de nem igazán értem. Ha pár órán át nem megy a szűrő, akkor a garnéláknak annyi? Nem volt ott valami más kiváltó ok is?

Gyerekkoromban három akváriumom volt: 15; 30; 40 literesek. Tele hallal, de nem ici-picivel, hanem rengeteg guppi meg szifó, meg molly, meg platty. Szűrő nuku, (illetve az a csőben 1-1 buborék hajtja a vizet fajta... tudod, neked is van és ajándékba is adtál belőle...). Este mindig kikapcsoltam a Bora-t, mert nem lehetett mellette aludni. ...és mindenki élt vidáman!

Nagyon kíváncsi vagyok, mit találsz, mint kiváltó okot? Nagyon nehezen emésztem meg, hogy pár garnéla, pár óra alatt, annyira agyon szennyezze a vizet, hogy belepusztul.
Egyről megfeledkezel, Rudi, mégpedig a külsőszűrőről.
Az akváriumban sokkal több víz van, így ott egy ideig bírják.
Viszont ha a külsőszűrőben áll le a víz áramlása az idő az élővilág ellen dolgozik.
Mint Te is tudod, egy akváriumban lévő szivaccsal ez nemigen esik meg, mert maguk a halak is mozgatják uszonyaikat alvás közben (úgy tudnak egyhelyben maradni), így valamicske vízmozgás van, ami elégséges a szivacsban lévő baciknak.
Egy külsőszűrő esetében ezért fontos a rendszeres karbizás meg az, hogy 1 óránál tovább ne álljon. Rengeteg hasznos baci elkezd pusztulni és abban a néhány literben exponenciálisan megugrik a bomlástermék mennyisége. Amikor újraindul a külsőszűrő, akkor tolta az akvába a tömény NH3, NH4 és a NO2- koktélt.
 
Uhhh... ez nagyon hasznos info volt. Köszönöm. Erre nem is gondoltam. Szóval a külső szűrő áldás és egyben átok.
A leveledből a következő (lehet helytelen) következtetéseket vontam le:
- A garnis akvárium halak és/vagy működő külső szűrő nélkül életképtelen
- Ha megáll a szűrő, akkor jobb, ha az áram visszatértekor nem indul el magától. Legalább a mérgeket nem lövi be az akvába, nagyobb lesz az esély a túlélésre
- Garnis akvát nem nagyon érdemes UPS nélkül működtetni, mert bármikor bekövetkezhet a baj.
 
Ha már Burneynél jártál, eleve be kellett volna ugranod, mivel fél köpésre lakik tőlem.
Picit várnod kell. 41 pusztult el, de még nem tudtam felmérni, hogy nőstényből mennyi maradt.
Bocsánat. 🥺Szerettem volna, de egy fárasztó hétvége apósomnál Heves megyében, (nettó fejfájás a 2 napi friss parkettalakk miatt) 2 őrültködő gyerek a kocsiban... Az idén még szeretnék hozzád betoppanni családostul...
 
Back
Oldal tetejére