• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 Reduktor

SMAdrián

VIP kertész
Sziasztok!
Úgy tűnik, hogy hibás a reduktorom. 4 hónap alatt a harmadik 5 kg-os palackot használom és ebből 2 hónapig csak egy nano ment róla. Ha megnyitom a palackot egy furcsa kattogó hangot hallok, ez csak akkor múlik ha csökken már a View attachment 73324nyomás a palackban. Szétfújtam szivárgás kereső sprével és mosogatószeres cuccal is, de sem itt sem a szett többi részénél nem tapasztalok buborékolást. Ha lezár a mágnesszelep, reggelre van egy kis savanyú szag a palack mellett.
Lehet reduktort javítatni? Van értelme? Meguntam a dolgot, uh holnap veszek egy újat a GA-ban.
Még egy kérdés, a mágnesszelepet le lehet venni a képen látható reduktorról?
Video1
Video2

Köszönöm a segítséget!
Üdv,
Dávid
A órát lefujtad? mert a óra mozgató rugó szokott még szétnyilni. De ha az a baj,akkor csak óra csere. A mágnesszelepet ki lehet belőle tekerni.

DávidHorváth

Főkertész
A órát lefujtad? mert a óra mozgató rugó szokott még szétnyilni. De ha az a baj,akkor csak óra csere. A mágnesszelepet ki lehet belőle tekerni.
Azt is lefújtam, sőt a rendelőben a gázos srác is megnézte, de ő se találja a problémát.
Ha kicsavarom a mágnesszelepet, hogyan teszem rá a GA-sra?

SMAdrián

VIP kertész
Azt is lefújtam, sőt a rendelőben a gázos srác is megnézte, de ő se találja a problémát.
Így távolról, meg nem mondom neked. Ahhoz kellene hogy látsam a GAst. De ha kitekered a m.szelepet,és elviszed, a srácok biztos meg mutatják.

elektrorudi

VIP kertész
Ha a szagát is lehet érezni, akkor ott nem kicsit szökik a gáz.
Nem szívesen mondok ilyet, de nehezen hihető, hogy egy szakember sem találja meg a szivárgás helyét. Akkor se találná, ha mondjuk PB gáz szivárogna?

DávidHorváth

Főkertész
Dávid, én még meg próbálnám, lezárt m.szeleppel,feltornázni, fokozatosan a munka órában a nyomás. Valahol, nagyobb nyomásnáll, engednie kell, és ott le is fog deresedni,és akkor még lesz a hiba.
Neki fogok ugrani valamikor, de most nincs erőm és időm hozzá, inkább veszek egyet, max jó lesz ez cserének. Lezárt mágnesszelep mellett csináltam eddig is, csak a kimenő nyomás volt visszavéve, hogy ne dobja le egyébként a többi csövet utána. Megpróbálom még egyszer úgyis, hogy feljebb csavarom. Az érdekes az volt, hogy egy másik palackon nem adott hangot, bár az már szintén nem volt tele. Most a tegnap cserélt palackkal is cicceg...

Oldal tetejére