• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 Reduktor

Sziasztok!
Úgy tűnik, hogy hibás a reduktorom. 4 hónap alatt a harmadik 5 kg-os palackot használom és ebből 2 hónapig csak egy nano ment róla. Ha megnyitom a palackot egy furcsa kattogó hangot hallok, ez csak akkor múlik ha csökken már a View attachment 73324nyomás a palackban. Szétfújtam szivárgás kereső sprével és mosogatószeres cuccal is, de sem itt sem a szett többi részénél nem tapasztalok buborékolást. Ha lezár a mágnesszelep, reggelre van egy kis savanyú szag a palack mellett.
Lehet reduktort javítatni? Van értelme? Meguntam a dolgot, uh holnap veszek egy újat a GA-ban.
Még egy kérdés, a mágnesszelepet le lehet venni a képen látható reduktorról?
Video1
Video2

Köszönöm a segítséget!
Üdv,
Dávid
A órát lefujtad? mert a óra mozgató rugó szokott még szétnyilni. De ha az a baj,akkor csak óra csere. A mágnesszelepet ki lehet belőle tekerni.
 
A órát lefujtad? mert a óra mozgató rugó szokott még szétnyilni. De ha az a baj,akkor csak óra csere. A mágnesszelepet ki lehet belőle tekerni.
Azt is lefújtam, sőt a rendelőben a gázos srác is megnézte, de ő se találja a problémát.
Ha kicsavarom a mágnesszelepet, hogyan teszem rá a GA-sra?
 
Azt is lefújtam, sőt a rendelőben a gázos srác is megnézte, de ő se találja a problémát.
Ha kicsavarom a mágnesszelepet, hogyan teszem rá a GA-sra?
Így távolról, meg nem mondom neked. Ahhoz kellene hogy látsam a GAst. De ha kitekered a m.szelepet,és elviszed, a srácok biztos meg mutatják.
 
Azt is lefújtam, sőt a rendelőben a gázos srác is megnézte, de ő se találja a problémát.
Ha kicsavarom a mágnesszelepet, hogyan teszem rá a GA-sra?
Ha a szagát is lehet érezni, akkor ott nem kicsit szökik a gáz.
Nem szívesen mondok ilyet, de nehezen hihető, hogy egy szakember sem találja meg a szivárgás helyét. Akkor se találná, ha mondjuk PB gáz szivárogna?
 
Dávid, én még meg próbálnám, lezárt m.szeleppel,feltornázni, fokozatosan a munka órában a nyomás. Valahol, nagyobb nyomásnáll, engednie kell, és ott le is fog deresedni,és akkor még lesz a hiba.
Neki fogok ugrani valamikor, de most nincs erőm és időm hozzá, inkább veszek egyet, max jó lesz ez cserének. Lezárt mágnesszelep mellett csináltam eddig is, csak a kimenő nyomás volt visszavéve, hogy ne dobja le egyébként a többi csövet utána. Megpróbálom még egyszer úgyis, hogy feljebb csavarom. Az érdekes az volt, hogy egy másik palackon nem adott hangot, bár az már szintén nem volt tele. Most a tegnap cserélt palackkal is cicceg...
 
Kis segítséget szeretnék kérni. Szemezek ezzel a sodastream regulátorral:

8428BBEB-A70F-4F39-9EF7-306665ED273F.jpeg
Elvileg a 8mm-es kimenetet ki lehet csavarni. Vajon milyen lehet a csavarozás mérete? Milyen méretű tűszelepet kellene vennem bele?
 
Kis segítséget szeretnék kérni. Szemezek ezzel a sodastream regulátorral:

View attachment 92015
Elvileg a 8mm-es kimenetet ki lehet csavarni. Vajon milyen lehet a csavarozás mérete? Milyen méretű tűszelepet kellene vennem bele?
Szerintem ugyan az lesz ami az oxiturbon meg egyeb reduktorokon van, de mar rendeltem egyet ha megjon tudok biztosat mondani. Esetleg a sorfozokboltjaban meg tudod nezni eloben.
 
Szerintem ugyan az lesz ami az oxiturbon meg egyeb reduktorokon van, de mar rendeltem egyet ha megjon tudok biztosat mondani. Esetleg a sorfozokboltjaban meg tudod nezni eloben.
Már mindegy, mert vettem hasonlót ami kifejezetten akvarisztikai célokra csináltak.
 
Back
Oldal tetejére