• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Hát nem szép látvány, ráadásul természetvédelmi terület
Sajnos teljesen egyet kell értenem!:cry:
Nem valami szívderítő látvány, hogy saccra kb méternyi víz hiányzik a tóból, illetve a szárazon küzdő vízi növényzet sem valami felemelő látvány.:cry:
A mi városunk határában lévő tó is lehangoló látványt nyújt. Éppen pénteken szörnyülködtem el, hogy milyen vízszinttel "várjuk" a hideg évszakot.
Csak azt nem értem, hogy a város, mint tulajdonos miért nem tesz semmit.:mad: (kb 8-10 éve van jóváhagyott, szakhatóságok által is elfogadott vízutánpótlási terv, de most a nagyjaink azon törik a fejüket, hogy másikat találjanak ki...) no comment
 
Sajnos teljesen egyet kell értenem!:cry:
Nem valami szívderítő látvány, hogy saccra kb méternyi víz hiányzik a tóból, illetve a szárazon küzdő vízi növényzet sem valami felemelő látvány.:cry:
A mi városunk határában lévő tó is lehangoló látványt nyújt. Éppen pénteken szörnyülködtem el, hogy milyen vízszinttel "várjuk" a hideg évszakot.
Csak azt nem értem, hogy a város, mint tulajdonos miért nem tesz semmit.:mad: (kb 8-10 éve van jóváhagyott, szakhatóságok által is elfogadott vízutánpótlási terv, de most a nagyjaink azon törik a fejüket, hogy másikat találjanak ki...) no comment
Ez a tó az állam tulajdona, fenntartója pedig a Hortobágyi Nemzeti park. Van egy fúrt kút amiből kapta volna a víz utánpótlást, de azzal valami jogi vita van (kút elhelyezkedése). Ígéret van a megmentésre, tett viszont nincs...
 
Pont a Hortobágy jellemzőek az időszakos tavak. És így, nyár végére teljesen normális ha így néz ki. Sőt a vizinövények jelentős részének szüksége is van a vízszint jelentős ingadozására
 
Pont a Hortobágy jellemzőek az időszakos tavak. És így, nyár végére teljesen normális ha így néz ki. Sőt a vizinövények jelentős részének szüksége is van a vízszint jelentős ingadozására
Sajnos ez a tó még soha nem volt ilyen állapotban. Beszéltem idős horgászokkal akik azt mondták volt már rossz időszaka a tónak de ilyennek még soha nem látták...
Na mindegy én nem tudok tenni semmit azért, hogy jobb legyen, csupán csak érdekesség képpen mutattam a videót🙂
 
Back
Oldal tetejére