• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bridge of Oblivion

Wtf iz' btf? :)
Fogalmam sincs, de 2 asztalos ismerős fél évente jön valami új betűszóval. :D


csak még azt kell megfontolnom, hogy kicsi kerek lyukakat fúrjak bele a szűrőcsöveknek, vagy marjak bele hosszabb sávot, hogy kevésbé legyen kötött a csövek átvezetésének helye. Ez esetben lehet valahogy el kellene takarnom a fennmaradó rést. Még át kell gondolnom. Vagy mire gondoltál a kérdésednél?
Pont erre gondoltam. Nekem - szinte biztos - hogy bútorlapból lesz, ezért még fontosabb, hogy az éleket és a furatokat védjem a víztől. Legszívesebben két oldalon lekerekített rést vágnék, és még egy üveglapot is tennék a bútor tetejére. De ez már az én problémám. Ami talán neked is érdekes lehet: jó lenne tudni, mennyire gyengíti a lapot a 15-20 centis vágás. (Egyik oldalán az akvárium súlya, másik oldalán a bútor széle, azaz az alátámasztás.) :nailbiting:
@Dukenukem, elnézést a kitérőért.
 
No fejlemények!
Tegnap megrendeltem a bútorlapokat...néhol igencsak rá kellett fizetnem...
A munkapult biza drága... az alja teteje, és a középső merevítés 28as munkalap, a többi matt fehér 18as.
Örök hálám lengedezze körbe @Victor -t, hogy segített a szintezőlábak megtalálásában :)

Összesen 47 000 HUF lett a vége az elemeknek, maholnap össze is állítom. Tiplizés után jönnek a fotók! ;)
 
A munkapult biza drága... az alja teteje, és a középső merevítés 28as munkalap, a többi matt fehér 18as.
A munkapultot, gondolom konyhait nem értem, sima bútorlapból létezik 25-ös, nekem abból van, 2 éve 25 ezerbe volt mindenestől, úgy, hogy én raktam össze. Ha tudsz, akkor kérj kölcsön lamellózó gépet, vagy ha nem , akkor valami fúróvezetőt kell csinálnod, mert bútorlapban, össze-vissza megy a fúró, és hiába jelölöd be pontosan, a rostok miatt félremegy.
 
A munkapultot, gondolom konyhait nem értem, sima bútorlapból létezik 25-ös, nekem abból van, 2 éve 25 ezerbe volt mindenestől, úgy, hogy én raktam össze. Ha tudsz, akkor kérj kölcsön lamellózó gépet, vagy ha nem , akkor valami fúróvezetőt kell csinálnod, mert bútorlapban, össze-vissza megy a fúró, és hiába jelölöd be pontosan, a rostok miatt félremegy.
Sajnos nem volt 25ös lap :( csak 28as... viszont a táblát ki kellett fizetnem azért lett kicsit sok.
A 47-be minden egyes alkatrészt beleszámoltam.
Van fúró vezetőm ;) azt is beleszámoltam :D
 
Lehet, hogy meg fogtok kövezni, DE: miért nem csavarozod?
Ha jól belegondolok, sehol nem fog látszani a csavar: csak a tetőn látszódna, de oda meg rá fog kerülni az akvárium...
Szerény véleményem szerint sokkal stabilabb és tartósabb ha előfúrod és jó hosszú csavarokkal összerakod.
Ha a tetőlap is makulátlan kell legyen, akkor meg belülről a függőleges lap és a tető találkozásánál egy-egy léc beiktatásával meg lehet csavarozni két irányban, úgyis csak az elmozdulás "ellen" kell rögzíteni,, a hátlap ami a szekrény merevítője.
 
Lehet, hogy meg fogtok kövezni, DE: miért nem csavarozod?
Ha jól belegondolok, sehol nem fog látszani a csavar: csak a tetőn látszódna, de oda meg rá fog kerülni az akvárium...
Szerény véleményem szerint sokkal stabilabb és tartósabb ha előfúrod és jó hosszú csavarokkal összerakod.
Ha a tetőlap is makulátlan kell legyen, akkor meg belülről a függőleges lap és a tető találkozásánál egy-egy léc beiktatásával meg lehet csavarozni két irányban, úgyis csak az elmozdulás "ellen" kell rögzíteni,, a hátlap ami a szekrény merevítője.
Szabolcs félreértetted :) tiplizve lesz vezetővel, de mivel egy vagyon a sok méteres gyors-szorító ezért nem tudom csak tiplizni. Így minden oldalba megy 3 db méretes csavar amiknek a leszorítás lesz a feladata + majd tartanak is. Majd kiöntöm a csavarok felett maradt likakat valami gittel és fehér festékkel. Egyedül a frontlapot teszem fel csak tiplivel
 
Lehet, hogy meg fogtok kövezni, DE: miért nem csavarozod?
Ha jól belegondolok, sehol nem fog látszani a csavar: csak a tetőn látszódna, de oda meg rá fog kerülni az akvárium...
Szerény véleményem szerint sokkal stabilabb és tartósabb ha előfúrod és jó hosszú csavarokkal összerakod.
Ha a tetőlap is makulátlan kell legyen, akkor meg belülről a függőleges lap és a tető találkozásánál egy-egy léc beiktatásával meg lehet csavarozni két irányban, úgyis csak az elmozdulás "ellen" kell rögzíteni,, a hátlap ami a szekrény merevítője.
Ez egy jó ötlet :) egy tiplis illesztést bármikor szét tudsz szedni kézzel (persze nem könnyen) de ha csavarozod az sokkal jobban fogja bírni.
 
Javában megy az összeállítás... tenném fel a tetejét: billeg. Hogyarézfánfütyülőmarinénjetérdekalácsarugjameg! , kb 1,5 mm-el elmérték a középső lapot. nem kezdem el lecsiszolni már az tuti... o_O:sleep: folyt köv holnap.
 
Javában megy az összeállítás... tenném fel a tetejét: billeg. Hogyarézfánfütyülőmarinénjetérdekalácsarugjameg! , kb 1,5 mm-el elmérték a középső lapot. nem kezdem el lecsiszolni már az tuti... o_O[emoji99] folyt köv holnap.
Szalagcsiszoló vagy kézi gyalu :) kb 5perc
 
Kicsit meghajtogatva nem bírja sokáig :) na de a lények a csavar jóval erősebb megoldás ;)

Én tipli hívő vagyok;), egy normálisan összetiplizett akváriumbútort te nem fogsz meghajtani, főleg mivel a hátlap is bútorlap ami az oldal, alsó és felső lapok közé van rögzítve. Ha ezt szét akarod szedni, akkor hamarabb törik ki a bútorlap oldala mit, hogy a tiplik engedjenek.
A 47-be minden egyes alkatrészt beleszámoltam.
Van fúró vezetőm ;) azt is beleszámoltam :D
28-as fúrót is? Az is kell a lábakhoz, ha olyant veszel amit mutattam;)
 
Valami hasonló fúrószettem van, mint ami lesz a boltban, de abban nem volt 28-as, nálam a végén ebayes rendelés lett Angliából
 
Back
Oldal tetejére