• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó BálinTó

Itt a tavasz, itt az idő megcsinálni a kis dézsa tavat a teraszon. Korábban már megvettem a műanyag cserepet hozzá. Egy ilyet sikerült venni:

3F87D133-BB68-4B43-97A4-F482B01D8E39.jpeg
Méretei: 53x50 cm

Vegyesen tóföldet és virágföldet tettem bele. A táptalaj tetejére pedig 4-5cm kavics került.

C887ACD7-318F-49C1-90F8-FCEE1AF60B37.jpeg

Ha jól emlékszem bruttó 70l, nettót lemérem majd a feltöltésnél. Növények gyökereihez teszek még dennerlés kerti tavi tápgolyót.
Sajnos növénylistát nem tudok még adni, mert elfelejtettem mit rendeltem. :ROFLMAO: Elvileg a héten érkeznek.
 
Jut eszembe. Szeretnék majd szúnyogok és alga ellen valami kis halacskákat beletenni, ha már melegebb lesz az idő. Milyen halakat javasoltok? @Tibi ?
Gambusia affinis. Szúnyog ellen A legjobb. Sikerrel vetették be a világ minden táján maláriaszúnyog ellen. Úgy néz ki, mint egy színtelen guppi. Igénytelen, egy kisebb csapat a tavamban is túlélte a jeget. A hévízi kifolyóból hálóval fogható.
 
No szóval. Nettó 55l víz ment bele. Növénylista:

Nymphaea perry’s Baby Red
Myriophyllum brasiliensis
Pontederia cordata
Schizostylis coccinea “Mrs. Hegarty”
Iris pseudacorus (sárga nőszirom)
Iris louisiana “Black Gamecock”
Mimulus luteus
Butomus umbellatus
 
Utoljára módosított:
View attachment 103950

A belső szűrőbe sima szivacsot tettél szűrésnek? Vagy turbóztad valamivel?
Tulajdonképpen ez nem szűrő, hanem egy nagyon pici vízpumpa, ami napelemre van kötve.
79D381F9-E16F-4AC1-A9B7-DE37ED6C5F36.jpegKínából vettem még az ősszel kemény 3e forintért. Biztos lehetett volna olcsóbban is, de nem értek a technikai dolgok összeszereléséhez.
A koncepció mögötte az, hogy legyen legalább egy minimális vízforgatás amikor jön a forróság nyáron.
 
Hűha. Sok minden történt az elmúlt két és fél hónapban. Valahogy nem sikerült naplózni. Megjártam a hadak útját ezzel a projekttel. Hullámvölgy után megint hullámvölgy. Három hete már fel akartam számolni.

Szóval minden baj forrása az időjárás volt. Ilyen hideg tavasz régen volt már. Ennek köszönhetően a telepített növények fele algává változott, cudar állapotokat idézve elő. Most hogy elméletben ismerkedem a tengeri akvarisztikával, ott van egy jó kifejezés erre: algaváltás. Nem szeretném részletezni a küzdelmet, de a lehetetlen küldetés kategória volt. Végül @evavigh receptjéhez nyúltam és kértem @Molnár Máté -tól zöld tropica tápot és elkezdtem két hete masszívan adagolni. Na azóta kezd alakulni a dolog. Jelenleg így állunk:

24F3DC80-4F09-4E59-9C21-2712BF30FA11.jpeg
Kb. csoda kategória ami történt. Persze rásegítettem két napig egy szűrővel, excellel és clarityvel is. Kezdenek felszínre törni a növények:

F4830C21-4578-4638-ADDD-68370B20AD93.jpeg
Az a satnya kis döglődő kinézetű a vízililiom. Egy hónapja már azt hittem elvesztettük, de tegnapelőtt felküzdötte magát a felszínre ismét:

D1EC8E15-4B32-49FC-8729-75B1268DDB56.jpeg

Jelenleg egy szifó és 4 molly lakja és gondoskodik a szúnyogmentességről.
 
Hűha. Sok minden történt az elmúlt két és fél hónapban. Valahogy nem sikerült naplózni. Megjártam a hadak útját ezzel a projekttel. Hullámvölgy után megint hullámvölgy. Három hete már fel akartam számolni.

Szóval minden baj forrása az időjárás volt. Ilyen hideg tavasz régen volt már. Ennek köszönhetően a telepített növények fele algává változott, cudar állapotokat idézve elő. Most hogy elméletben ismerkedem a tengeri akvarisztikával, ott van egy jó kifejezés erre: algaváltás. Nem szeretném részletezni a küzdelmet, de a lehetetlen küldetés kategória volt. Végül @evavigh receptjéhez nyúltam és kértem @Molnár Máté -tól zöld tropica tápot és elkezdtem két hete masszívan adagolni. Na azóta kezd alakulni a dolog. Jelenleg így állunk:

View attachment 150380
Kb. csoda kategória ami történt. Persze rásegítettem két napig egy szűrővel, excellel és clarityvel is. Kezdenek felszínre törni a növények:

View attachment 150381
Az a satnya kis döglődő kinézetű a vízililiom. Egy hónapja már azt hittem elvesztettük, de tegnapelőtt felküzdötte magát a felszínre ismét:

View attachment 150382

Jelenleg egy szifó és 4 molly lakja és gondoskodik a szúnyogmentességről.
Megérte vele vesződni, szépen kikupálódott! 👍
 
Télire egy kedves ismerősünk befogadta a fedett nagy ablakos kerti épületébe és tegnap hazatért a dézsa. A kis kínai napelemes vízpumpa még mindig működik. Zillével voltunk obiban virágföldért és vettünk vele egy tavi rózsát is. Vagy működik majd, vagy nem. A héten hozok bele csigákat és mollikat.

763D85CF-5C4E-4DB9-A712-AE0745042E71.jpeg
 
Na ilyen sem volt még. Kivirágzott az írisz.

B9AB2B51-C400-4F00-BEDC-101161D91C55.jpeg
10DF659D-968A-42B6-AE43-28C5BFE08C90.jpeg

A vízililiom pedig elérte a felszínt. :love:

AEEB31E3-21FC-4DF7-9077-02D9CB7EA4C9.jpeg

Sajnos a két macskánk amíg az úszónövények nem szaporodtak el kiették egy molli kivételével a halakat. Veszek majd bele még két szifót.
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére