• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Back to the roots!

kuchi

Kertész bálvány
Akvarium:Ada 60p (60x30x36)
Vilägitas:LifeAqua prime pro
Szüres:Aquael ultramax
Täpozas:MasterLine 1-2+carbo
Bacterium:prodibio
Talaj:prodibio
Dekor homok:Ada La plata+Ada Mekong sand
Kövek:Frodo stone
Dekor:Uszadek fa
IMG_3950.JPG
Vagtam bele egy meretaränyos plexi lapot,mert nem akarom megjobban össze karcolni.
IMG_3952.JPG
IMG_3954.JPG
A kövek sajat valogatasu Frodo kö,mit az elsö lätogatasamkor Adam-näl vettem.Sajna amit kesöbb vettem näla az mar elter szinben.
IMG_3956.JPG
Az kompozicio 2 db fö fabol äll,es pär apro kiegeszitö kb 4-5 kicsi.
IMG_3960.JPG
Hatul talän lätszik,zöd müanyag füräcs neven arult anyagott teszek,kb minden akvariumomba(4db van),erre meg geotextil szerü anyag,a jukakat fekete szivaccsal tömködöm be,nem hasznalok feher vattat mert a szivacsokat töbszö felhasznalhatom,es a növenyek is simän belenöveszti a gyökereiket!
 
Nagyon keves täptalajt hasznaltam,mivel hely se nagyon volt kb 1 kg,arra jöttek a szokasos Ada cuccok,es az talaj!
IMG_3965.JPG
Sajna ahogy lätom besütött a nap igy a kep jobb oldala nem lett jo.
IMG_3966.JPG
Nagyon jo ez a ragaszto,en külön vettem hozzä fa,es fem reszeleket,ami pl jobban passzol szinben is!Mert kö+kö-höz nem passzol a fa reszelek!
Mostanäba ezt a Ga-s ragasztot hasznalom,mert eleg jo kiszerelesben van,es gyorsan es megbizhatoanköt!
IMG_3968.JPG
IMG_3970.JPG
A mostani epitesem,mint a cimböl is lätszik,egy letisztult scape,minden erölködes es tul cifräzast nelkülözö scape!
IMG_3973.JPG
 
Dekor homokot Ada La Platat valasztottam+a mar nem kaphato Mekong sand,ami megtöri a kövek es a homok közti ätmenetet!
IMG_3974.JPG
IMG_3975.JPG
IMG_3977.jpg
A BakterKit a Prodibiotol a Soilra locsoltam 2x3 ampullät!
IMG_3979.JPG
Täpozast a MasterLine termek csaladot hasznalom,4böl 3 akvariumnäl!Ältaläban a MasterLine 1-2+carbot hasznalom,de most ezt kaptam kiprobälni.
Amugy nagyon kedvezö aru termek es kb 2 eve hasznalom,nagyon egyszerü es jo termek,hasznalom meg a Purytit ami a Seachem Purigen olcsobb es ugyan olyan jo termek!
 
A növenyek az elözö scape-böl jöttek ät,növeny lista kesöbb.De mint egy ket utolso munkämban szerepel a Flame moss,ami egy meltatlanul ritkän hasznal moha!De a blyxa japonika is bekerült,mert meg homokba ültetve s gyönyörüen tud fejlödni!
IMG_3981.JPG
A fakon levö mohät,ältalaba kefevel ätdorzsölöm,es ami rajt marad az maradhat,es abbol sokkal termeszetesebb hatast lehet elerni!
Az elöter riccardia lesz,került bele sok sok fajta anubias is,mini pafranyok es talän 2 fajta buce!
IMG_3982.JPG
A hatter megvilägitasa Ada light screen,idözitöre kapcsolva.
A stemek is bekerültek,de lemerült az elem a fenykepezö gepen.
Folyamatosan jarattam a szüröt,es kb 15l regi viz került bele+ozmo viz,2naponta vizcsere 1-2 hetig,es utäna heti 1.
Remel kicsit vissza tudok ezzel a scape-val adni a Forumnak,mert nagyon sokat tanultam itt!Azota folyamatosan epitek,tanulok,fejlödök.
Üdv Kuchi
 
Én leszek az első hozzászóló 😁, nagyon profi dokumentáció, részletről , részletre.
Az akváriumról nincs mit írni, kuchi minőségű mint mindig 🙌👏👌.
Az egészben a legjobb, hogy az új fórumozók is megismernek és ezen naplók által az apró kis trükkökkel is találkozhatnak 👍
 
Szuper set up! Az a háttérvilágítás olyan menő!!! Régóta szemezek vele de még nem volt ötösöm a lottón😐
 
20230225_211620.jpgEltelt pär het,3 napi viz csere volt,mar megvolt a stemek elsö nyiräsa is!
Került be Flame moss ami a kedvencem mostanäban.
Myriophyllum sp Cuyana ami szinte minden akvariumomba bekerül,melle Rotala Vallichi került,majd a Rotala mix ami a jobb es a bal oldalon is szerepel.
Problema mentes egy scape,igaz a riccardia meg nem talält magära,de majd beindul.
Alga nincs.
Került bele kb 100 Sulawesi Inlandsgarnela(Caridina pareparensis parvidentata),egyszer kb 6 eve vettem 10db-ot,es mindenden akvariumba csak ez kerül,szuper alga evö csapat.Nagyon jol szaporodik,es marad mini verzioban!
Nincs nalam sehol Amano garnela,se otto(de a nagyban minha lenne 1-2 db)Nem biztos.sziami sincs mar evek ota(hasznos,de hatalmasra nö,es a verseny fotokon gyakran feltünik).
Csiga is csak a nagyba van ha igaz 2-3 db süncsiga!
Az evek alatt sok mindent kitapasztaltam,sok mindent feleslegesnek talältam,eleg letisztul a nezetem pär dologban.



 

Attachments

  • 20230225_211620.jpg
    20230225_211620.jpg
    393.8 KB · Megtekintések: 24
Utoljára módosított:
Nekem már most is igen bejön, de ha a mohák is magukra találnak, gyönyörű lesz.
A Byxa talajban van ültetve, vagy csak úgy beszúrtad a kövek közé?
 
Akvarium:Ada 60p (60x30x36)
Vilägitas:LifeAqua prime pro
Szüres:Aquael ultramax
Täpozas:MasterLine 1-2+carbo
Bacterium:prodibio
Talaj:prodibio
Dekor homok:Ada La plata+Ada Mekong sand
Kövek:Frodo stone
Dekor:Uszadek fa
View attachment 173696
Vagtam bele egy meretaränyos plexi lapot,mert nem akarom megjobban össze karcolni.
View attachment 173697
View attachment 173698
A kövek sajat valogatasu Frodo kö,mit az elsö lätogatasamkor Adam-näl vettem.Sajna amit kesöbb vettem näla az mar elter szinben.
View attachment 173699
Az kompozicio 2 db fö fabol äll,es pär apro kiegeszitö kb 4-5 kicsi.
View attachment 173700
Hatul talän lätszik,zöd müanyag füräcs neven arult anyagott teszek,kb minden akvariumomba(4db van),erre meg geotextil szerü anyag,a jukakat fekete szivaccsal tömködöm be,nem hasznalok feher vattat mert a szivacsokat töbszö felhasznalhatom,es a növenyek is simän belenöveszti a gyökereiket!
Az a fürács egy jó cucc evvel a technikával! de ez már nálad egy jó pár scape óta működik!5-6 éve:p igy van nálam is beépítve " talaj emelve" ! jó ötletet adtál annó!🥰
 
Eltelt megint 1het!Most mar csak a heti 1 x50%-os viz csere van!
Bekerültek a most bontott Nano-bol az összes garnele(kb3-400)tele volt garnelaval az utolso scape(ami egy barlangos fäs scspe volt)most raktam össze a nanoba egy mini Fekete erdöt!
Bekerültek a halak is!Kb 7-8Axelrodia riesei+ kb5 Boraras brigittae!
Szinben es alakban tökeletesen passzolnak a scapehez!
De majd a Borarasok mennek a mini erdöbe!
Ime egy gyors foto(2)mert mit er egy naplo kepek nelkül!
334090352_555868406332844_2894538518256472624_n.jpg
Es egy nagy total!
334749880_904317664050991_4260836946210736087_n.jpg

 
Szia!

Minden rendben vele, csupán egyetlen dolog bántja a szemem: amiyen jól mutat hátul a flame moss, annyira zavaró itt elöl, középen a nagy blyxa. Nem tervezel oda valami mást helyette?
 
Szia!

Minden rendben vele, csupán egyetlen dolog bántja a szemem: amiyen jól mutat hátul a flame moss, annyira zavaró itt elöl, középen a nagy blyxa. Nem tervezel oda valami mást helyette?
De mar en is nezegetem pär naja,hogy tul nagy!Megnyirni meg nem kene.
 
Hello Patrik. Szuper az akvárium és hogy naplózod 👍
Nekem nem a Blyxa, hanem az előtéri kövek tűnnek soknak/nagynak (a lenyúló fa kétoldalán). Picit belefirkáltam a képbe, hogy érthetőbb legyen, mire gondolok. Tudom, hogy építő ötleteket szívesen fogadsz, ezért írom csak az észrevételemet, változtatás nélkül is tetszik a scape.

334749880_904317664050991_4260836946210736087.gif
 
Hello Patrik. Szuper az akvárium és hogy naplózod 👍
Nekem nem a Blyxa, hanem az előtéri kövek tűnnek soknak/nagynak (a lenyúló fa kétoldalán). Picit belefirkáltam a képbe, hogy érthetőbb legyen, mire gondolok. Tudom, hogy építő ötleteket szívesen fogadsz, ezért írom csak az észrevételemet, változtatás nélkül is tetszik a scape.

View attachment 174227
Szio!
Nem is rossz ötlet!Este megnezem,mit lehetne valtoztatni!
 
Back
Oldal tetejére