• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Back to the roots

Köszi a hozzászólásokat és a kritikákat is. Mindezeket figyelembe véve még egy kis átalakításra szántam rá magam ,ettől tovább már nem szívesen mennék ,mert nagyon megkavarnám az előteret vele. A fehér dekorhomok az ,ami sokaknak nem passzol a látványvilágba, de ezt én mégis bent hagyom (nekem tetszik) és a későbbiekben az elrendezést úgy is növények fogják befejezni. A jobb oldal szenvedte meg a legutóbbi beavatkozást ;) :
12824365_663fc170acd675e2ef82ef0c67e34dee_l.jpg
 
Minél többször nézem a fehér dekorhomokot annál kevésbé zavar már ;) .
Látom már a növények növögetnek, kezd látszani a profi elképzelés, nagyon jó hangulata van, a képnek pedig gyönyörű színei vannak , gratula, tetszik. ;)
 
Jól van, nagyon jól sikerült! Esetleg a parvula közé tennék egy két kavicsot ezzel segítve most nem a homok-talaj, hanem a kősor-talaj átmenetet. De ahogy korábban írta is valaki, a parvula ha benövi a helyet talán majd fölösleges is lesz oda követ rakni. Ahogy érzed, mert szemmel láthatóan jól érzed :D :clap:
 
N-emy! Tetszetős az akvakerted, kérdezte már HoZee is, csak nem kapott rá választ és engem is érdekel. A köveket honnan szerezted?
Csak így tovább!
 
Ati20 said:
N-emy! Tetszetős az akvakerted, kérdezte már HoZee is, csak nem kapott rá választ és engem is érdekel. A köveket honnan szerezted?
Csak így tovább!
Köszi!
A kövek azt hiszem hólyagos bazalt kövek. A származását tekintve teljes a bizonytalanság, azt hiszem valamiféle útépítkezés alkalmával szereztem még valamikor jó pár éve. Sokáig a kertben pihent dekorációs kellékként, amíg a kezembe nem ragadtam egy nagyobb kalapácsot :p:) .
 
Az aki a fejlődés útján.
A blyxa nől mint a bolondgomba, egy hajtást már kimetszettem a közepéről és elültettem a csoport mellé hátha meggyökeresedik és beindult a parvula is. Érdekes mód a stagnálás jeleit a tenellus mutatja leginkább ,bár már az is hozott pár vörös levelet. A dekorhomokkal kicsit pórul jártam, a felszínen képződött némi barnaalga, ami a közvetlen CO2 áramlásban és a fényárban elkezdett fotoszintetizálni. Apró buborékokat fejlesztett és a felhajtóerő a rátapadt homokszemcsékkel együtt elkezdte sodorni az áramlásban. Elég mókás látvány volt, a halak sem tudták mire vélni ,pedig többször is megkóstolták a kaja reményében :p :shock: . A homok felszínének óvatos leszívása egy levegőcsővel megoldotta a problémát :D.
Valahogy felbukkant egy kis BBA is a redmoor fán és egy-két kövön, de némi carbos kezeléssel megbirkózok a problémával.
A szokásos telós kép(ez mindig kéznél van) illusztrációnak.
12956715_3c407f3e1ee74ab64a012f7b7babb986_l.jpg

Most látom ,kicsit szutykosak a csövek :oops: , mind1 ,holnap mata ;) .
:ugeek:
 
Dobok 2 képet ,csak hogy folyamatosan legyen infó:
13026545_7bb2c5a308244f241810e16ed4e6cb68_l.jpg

13026537_28c4efbb7171236563954abee2f22565_l.jpg

és még a szűrőcsövek is kitisztultak :D
 
Kis helyzetjelentés.
A dekorhomok sokak bánatára kikerült az akiból :p . A helyét apró szemű kavics váltotta fel. A gondom nem a homok látványvilágával volt, hanem egy kis problémám támadt vele. A felületén megjelent egy kis algafilm. Ez önmagában nem is lett volna különösebben zavaró, csakhogy ez is elkezdett fotoszintetizálni és a rajtuk képződő apró buborékok felhajtóerejének köszönhetően felszakadt az aljzatról. Az áramlás így az algára tapadt homokszemcséket elkezdte az akvárium minden szegletében szétszórni.
Ez egy hét eltelte után már igen zavaró látványt nyújtott, amikor oldalról nézve az akit -a talaj szemcséi között- mindenhol a fehér dekorhomok volt berakódva.
Mennie kellett :!: .
Egyéb más, csak a szokásos nyírás. A parvula nyírása volt a legmacerásabb (megjelent egy kis BBA a szálakon, mivel nem voltam eleresztve szabadidővel, így a gyors cselekvés lehetősége ki volt lőve), ennek a lenyírt szálaknak a kiimádkozása a mohák közül nem volt leányálom :D.
Akkor illusztráljunk :
13208459_32b9a93bf325b549b99949089f1e41b0_l.jpg


13208469_5d587533e0b7e8aeb91564b395a0791d_l.jpg


13208447_49d21a4136a180638b538990999119c6_l.jpg
 
Így már nagyon bejön :thumbup: !!! Ég és föld a különbség, tényleg sokkal jobb lett így!
 
Gyönyörű az aki, a fehér kvarchomok nélkül sokkal jobban tetszik. :thumbup:
Nagyon eltaláltad , hogy a belógó ágra mohát futtatsz, nagyon természetes, lehet hogy jobb lett volna ha több ilyen ágat csempészel be a kis zöld édenedbe!! ;)
Gratu. nagyon szép. ;) (A középső kép jobban tetszik, színileg.)
 
Nagyon szép már most is. A hátsó rész különösen szuper. Remélem látunk a HAC-on ;)

Az első rész most jó kontrasztot ad a növényekkel, viszont mégiscsak lehetne valamit kezdeni ezzel a köves, dekorkavicsos résszel, hogy jobban kiegészítse a látványt.
 
Köszi mindenkinek!

viktorlantos said:
Az első rész most jó kontrasztot ad a növényekkel, viszont mégiscsak lehetne valamit kezdeni ezzel a köves, dekorkavicsos résszel, hogy jobban kiegészítse a látványt.

Jelen pillanatban most kezdem még én is megszokni ezt a színvilágot ,amit a dekorkavicsok produkálnak. Sokat agyaltam rajta ,mire lehetne cserélni a dekorhomokot ,mivel esetemben a homok TABU lett :D. A kavicsnál a korábban említett jelenség (
N-emy said:
A felületén megjelent egy kis algafilm. Ez önmagában nem is lett volna különösebben zavaró, csakhogy ez is elkezdett fotoszintetizálni és a rajtuk képződő apró buborékok felhajtóerejének köszönhetően felszakadt az aljzatról. Az áramlás így az algára tapadt homokszemcséket elkezdte az akvárium minden szegletében szétszórni.
Ez egy hét eltelte után már igen zavaró látványt nyújtott, amikor oldalról nézve az akit -a talaj szemcséi között- mindenhol a fehér dekorhomok volt berakódva.
Mennie kellett :!: .
)kialakulásának esélye sincs, ezért ez mellett tettem le a voksot :).
Mint említettem ,még korántsem tökéletes az összkép, egy kicsit természetellenesen hat, de folyamatosan nézve azért meg lehet barátkozni vele... ;)
 
Sokkal jobb lett így az aki. Gyönyörűen fejlődik minden. Remekmű. Blyxa... hát... :D Versenyre való! ;)

Egyetlen kritika. Kicsit élesnek találom a szikla parvula váltást. Vizuálisan lefogják az akid mélységét a kövek. Ha tennél pár nagyobbat a parvula mezőbe és enyhítenéd a vonalon lévők katonásságát picit, megnyújtanád a rendelkezésre álló teret.

De így is kiváló akvárium!
 
Örülök, hogy ilyen sokatoknak elnyerte a tetszését.
Akkor egy kis ráadás ,ma elkaptam a szörnyeket is:
13222181_a90854159573b4123ea45fa0079178a0_l.jpg

13222185_d1821aab2e9c0a9dff7720cd3394658d_l.jpg

13222147_8e347ee78a106a1edd24878a8dfb6ed9_l.jpg

13222157_663742ab3a9a080e079a6951cfde724d_l.jpg

13222161_853c4c375a150f34683742d1167d7649_l.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére